- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Silnější vlasec na heavičko
Čaute, mám doma heavičko a nedávno jsem si k němu koupil i naviják. Potřebuji se zeptat, mám doma vlasec 0,26 a nevím, jestli se hodí na heavičko. Různě čtu, že je nejlepší vlasec okolo 0,20- 0,22, takže nevím, zda je dobré ho namtotat. Prosím poraďte. Díky :)
Autor diskuse: Beerkis - Profil , 18.12.2018 feeder - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit všechny zápisy.
5x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
4 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Nbacek - Profil | Út 18.12.2018 14:32:06
Průměr 0.26mm je úplně v pohodě. Já osobně požívám kmen 0.25-0.28mm (dle podmínek ve vodě) na Medium. Stane se, že to šlukne i vetší ryba. Např. v létě jsem šel po práci na pár hodin k vodě, vzal jsem si pytlík krmení a červy. Asi tak třetí čtvrtej nához (20 metrů od břehu) se mě ohnul prut pomalu do pravýho úhlu. Ty psycha který jsem zažíval vydrží, nevydrží? Vydržel a měl 84
Jak psal fheavy : Raději budu mít méně záběru, než ztrácet - Tesat tuhle větu do kamene.
Jak psal fheavy : Raději budu mít méně záběru, než ztrácet - Tesat tuhle větu do kamene.
Nnekut - Profil | St 26.12.2018 20:06:28
Beerkis - >> Hlavně si z toho vem, že zásadní je kde a jak chytáš. Pokud chodíš na jednu vodu, převážně, tak bys měl podle toho upravit prut i lajnu. Je to o dnu, vázkách proudech a pod. Kapra desítku vyndáš na volné vodě na 15 vlasec, a jinde ani na 50ku.
Nkorsak - Profil | Út 25.12.2018 11:46:22
Hlavne- smer osi cievky má isť k prvemu oku, najlepšie do jej stredu. Skontroluj.
Navijak kupuj so spodnym dielom alebo dielom kde je prve oko. Navijak s prutom sa musia zasnubiť.
Spravne návinuť silonu , priemer. 0,22 na H ? nou problem. Štyry stotiny možu robiť problem pri odhode ale ak ti on nejde? Priemer 0,26 nie je problem, ale ak ti zle nasype cievka silon do prveho oka to už problem bude. A bude to zle aj pri 0,22 ked ten navijak na ten prut nepatri . Tož to je vsjo z Uher.
Navijak kupuj so spodnym dielom alebo dielom kde je prve oko. Navijak s prutom sa musia zasnubiť.
Spravne návinuť silonu , priemer. 0,22 na H ? nou problem. Štyry stotiny možu robiť problem pri odhode ale ak ti on nejde? Priemer 0,26 nie je problem, ale ak ti zle nasype cievka silon do prveho oka to už problem bude. A bude to zle aj pri 0,22 ked ten navijak na ten prut nepatri . Tož to je vsjo z Uher.
Nfheavy - Profil | Út 18.12.2018 16:16:15
MatoK75 >> jen dodam ze slabsi prumer bezne pletenky jak pises 0,08 vydrzi oproti silnejsimu dobremu vlasci prumeru 35 daleko min obzvlast na kamenitym dne s vazkami nebo slavickami je klasicka pletenka byt 0,20 mm na oder uplne spatna,kdyz uz sok z pletenky ktera vydrzi vic nez ten silon v takovych podminkach tak to stoji slusny love za ktery by sis koupil 150m slusnyho kmen. vlasce,vetsina klasickych pletenek púrodavanych v metrazi jakmile se nacnou o hranu tak jdou do kopru,silnejsi silon se odre ale porad drzi to rikam z realu pri chytani na rece kde neni zrovna idealni dno,vyzkouseno a provreno x roky .
Živě na MRK.cz
Kde to žije - feeder
0:42NPreston - vše kolem této značky. 3993
PáNPickermánia-ultra light fishing 48001
PáNFeederařina na řece 63501
PáNMethod feeder a vše kolem něj 40227
PáNDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1328
PáNS feederem na kapry 96875
ČtNGURU - vše kolem téhle značky 6243
ÚtNSportex feeder pruty 5116
PoNKorum - vše kolem téhle značky 9566
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5720
SoNJihočeská Feederliga . 9453
. . . NFree Spirit feeder 154
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10509
. . . NDyje 4C umělá candátí hnízda 18
. . . NFeeder v okolí Zlína 4575
Co je nového - feeder + obecné
StNBleskovka: Z Nechranic odtéká minimum vody. Důvod potěší rybáře.
. . . NBleskovka: Do Moravy se vrátilo 3000 jeseterů malých
. . . NBleskovka: Rybáři porušují pravidla. Porybní na Plzeňsku hlídají i z lodě.
. . . NBleskovka: Energetika vs. divoká voda: Kdo má větší nárok na naše řeky?
. . . NBleskovka: V Nizozemsku pomáhají lidé rybám překonat vodohospodářské stavby pomocí "rybího zvonku"
. . . NBleskovka: Velké zlepšení čistoty vody má háček - řekami tečou tuny neviditelné špíny
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....











