Mražení kostní červi

Jaký máte osvědčený postup zmrazování kostních červů ?
Autor diskuse: abel - Profil , 24.10.2015 feeder - nástrahy, návnady
3 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NBuffalo1969 - Profil | So 24.10.2015 10:19:01

Zdarec borci...............nechápu proč je chcete furt mrazit. Vydrží mi v lednici bez problémů 3-4 měsíce. Kupuji jich litr, nebo litr a půl. Nečpavkujou, nesmrdí, nerozlízají se a čekají až půjdu na ryby.
Poradili mi to kluci tady na MRKu.
Plechová krabice s víkem třeba od sušenek s objemem cca 2-3 litry. Do víka udělám dírky menší než jsou červi. Nasypu do ní půl kila futra a červi do toho vysypu. Zadekluju a je hotovo.
Postupně ubírám a jednou za 2 týdny futro vyměním. Vloni mi vydrželi prakticky celou zimu. Je fakt, že jsem to hlídal a občas vybíral larvy a když jsem potřeboval, tak jsem doplnil.
U vasru je smícham s futrem a tradá do krmítka. Když mi zbude futro, tak i s červama, tak je dám do mražáku a než jdu příště k vodě, opět rozmrazím.
Jak prosté...:-)

    NPetr64 - Profil | Ne 25.10.2015 16:57:15

    Martin M. >> Někde je asi chyba.Já je už od půlky září do lednice nedávám (od posledního úniku mám každou chvíli v zelenině mouchu).Jak je koupím,nechám je v kýblu v kufru.Možná je to tím,že nejdou z chladna do tepla,pak doma zase do lednice a potom například do garáže,kde je zase změna teploty.Třeba je to tím,že je držím permanentně přidušený pod deklem a vzduch dostanou jen když odebírám do futra.Nevím.prostě sou věci mezi nebem a zemí co nevysvětlíme.
    Zatím mi to tak funguje,tak do toho nebudu rýpat.:o))

      Ndada11 - Profil | So 24.10.2015 20:58:41

      spankers >> A když přidáš opečenou housku a zeleninku, tak může bejt i polívka :-)).