Pijavice na hady

Jsou dobré pijavice na úhoře?
2 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NKozič origin - Profil | Ne 5.5.2013 17:35:27

candát 820 >> No chvíli jsem váhal, ale pochopil jsem, že během dvou hodin jsi sklidil 150 žížal. To je dobrý počin. Svého času, v pubertálních letech, když nás rodiče vyháněli přes noc na pivo, jsme nasbírali i plný kýbel(hodně). Dá se pak s nimi dobře a náležitě vnadit, a to vůbec není na škodu.
Nejdříve jsem se ale domníval, že to vyvezeš na dvě hoďky tak na 150metrů, což by byla škoda. Úhoři jsou dobří slídilové a po nocích hledají různé umrlé a mdlé bezobratlé i máloobratlé u břehu. To dá rozum, málo co spadne přímo doprostřed štěrkoviště, jako třeba ptačí trus, ale na ten hadi taky moc neberou. I na řece vše většinou padá především ze břehu.
No a tak můžeš v klidu chytat přímo pod nohama a ušetříš čas za zdolávání a přitahování. A čas jsou úhoři.
Jelikož je úhoř velice senzitivní, neměl bys při lovu vlažit dolní končetiny, nebo mít černé myšlenky.
Prostě si věř, nedělej bordel a hlavně nastraž do vody. To je stěžejní záležitost. Ač se to mnohdy při prvním pohledu na hladinu nezdá, tak jsou tihle tajemní tvorové téměř všude. I na pstruhovkách. Sice se špatně chytají na muchu nebo na třpytku, ale prostě to vím. Mám své metody, které mi ministerstvo zemědělství určitě jednou povolí.
Přeji ti hodně zdaru, uvidíš, že zažiješ pestrý lov, byť by zážitek s pijavkama byl určitě dokonalejší.

    NKozič origin - Profil | So 4.5.2013 23:02:41

    No v důsledku bys mohl přemýšlet, zdali zrovna nezkoušet rohlík, nebo zrovna třeba poutrácet za úhořový bojlíz. Ano, úhoř už se fakt chytil už na kdeco. Správný chlap by ti určitě řekl: "Vykašli se na to a nech tam rousnici nebo rybku."
    Máš štěstí, že jdu tedy zrovna kolem. Nejsem ale správný chlap, a tak pravím: "Ser na pijavky, darmo bys čekal!"
    Jak už z textu mohlo vyplynout. Pijavice na úhoře tedy nebudou dobré.
    Kdo tvrdí opak si vymýšlí, nebo je na úhoří potáhnutí tuze skromný.
    Věř mi, nebo by se ti taky mohli ozvat výrobci zmíněného bojlízu a dohnat tě ke koupi pětikilového pytlíku za výhodnou cenu, nebo by ti mohli aspoň vnutit mixer, nebo sadu hrnců, nebo taky dobrou elektrickou dečku.