feeder na pískovně s hloubkou cca 8 metrů

Zdravim,jaký máte názor na použití feedru na štěrko-pískovně s hloubkou kolem 8 metrů?díky
Autor diskuse: skroby - Profil , 14.2.2012 feeder - techniky lovu
6 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Ntym - Profil | Čt 16.2.2012 19:32:51

skroby >>
Marker je věc, která je na takové vodě opravdu užitečná.

    Nmates202 - Profil | So 18.2.2012 11:31:50

    skroby >>
    jj, určitě se toho neboj = vyzkoušet se má vše a jak říkám = chytat se dá všude a se vším a pískovny, pokud se trochu udržují(zarybňují)jsou zajímavými revíry.

      Nmates202 - Profil | So 18.2.2012 8:33:58

      skroby - >>
      Ahoj,

      s příslušným vybavením(typ prutu = jeho vlastnosti) proč ne = chytat se dá všude a se vším.
      Já to většinou nějak zbytečně neřeším, pokud jsem někde, kde to neznám = letmo zmapuji hladinu, jsou-li na obzoru nějaké překážky, pár náhody bez nástrahy a návnady a přitažením vyzkouším dno a hurá na to.

      Jediné co může v takové hloubce mít vliv na úspěch je styl montáže, délky návazce a druh a barva nástrahy/návnady.
      Je tedy potřeba pár náhody co vdanou situaci nejlépe zafunguje = stejně vozím vícero druhu(návazců, nástrah, návnad), postupně tedy vyzkouším na co nejlépe ryby reagují a většinou se najde tra správná kombinace.

      Tady u nás je na pískovně celkem velký rozdíl v hloubce a když ryby berou, tak berou jak u břehu, tak i třeba v těch 8-10 metrech na stejnou sestavu i nástrahu/návnadu.

        Nmates202 - Profil | So 18.2.2012 19:37:58

        skroby >>
        Neboj, oni si to místečko na vytření najdou a stejně si myslím, že se tam něco vysadit muselo?. Ta zeleň tam možná neníí, protože jsou tam amuři? a těch když je dost, sežerou na co přijdou.

        Držím ti na jaře palce a a´t se pruty ohýbají, MŠ

          Nskroby - Profil | Čt 16.2.2012 20:22:33

          tym >> no určitě vyzkoušim,ale stejně je mi na 99% jasný co zjistim :-D

            Ntym - Profil | Čt 16.2.2012 15:37:20

            skroby - >>
            Hloubka není žádný problém. Chytám na Tovačovských jezerech i hlouběji a není to žádný problém. Přesto doporučuji velmi pečlivě sondovat dno. Na těchto vodách platí, že ten kdo najde nějakou nerovnost, zlom, lavici, ostrůvek a pod. chytá víc než ostatní. Na těchto vodách, které si drží dlouho svou teplotu se dá chytat i pozdě na podzim velmi úspěšně i když už to jinde prakticky nejde.