MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Z druhé strany hladiny - Podunajsko

Kategorie: Všeobecné

Výstava fotografií - Peter Áč
Výstava bude slavnostně zahájena v rámci festivalu TSTTT 27. listopadu v 17 hodin, potrvá do 14. 12. 2008.
Voda mě vždy fascinovala. Už tehdy ve mně vzklíčila touha poznat tajemný svět pod stříbřitou vodní hladinou, jež mě pronásleduje dodnes.V šedesátých letech nastal v mém životě zlom. S vlastnoručně vyrobenou primitivní technikou jsem se vydal pod vodní hladinu. Od těch dob až dodnes mě doprovázel fotoaparát ve vodotěsném obalu. Zpočátku jsem byl unešen potápěním v exotických mořích, ale těžiště mého celoživotního úsilí bylo v sladké vodě.
Jako biolog, vědecký pracovník - etolog, jsem studoval chování zvířat a jako fotografa mě stále žene vášeň udělat výjimečné záběry ze života ryb, z prostředí, které je nám suchozemcům vzdálené a málo známé. Každý fotografický snímek, každé setkání je jedinečné a každý okamžik je neopakovatelný a nenávratný.
Po čtyřicet let jsem za každého počasí a v každém ročním období objevoval neznámý sladkovodní svět a jeho obyvatele. Uplaval jsem nekonečné kilometry nebo mrznul bez pohybu na hladině, protože jsem svojí přítomností nechtěl vyrušit tajemný rituál života ryb a shromažďoval jsem poznatky i fotografie. Fotografie jsou pořízeny pod vodou a bez počítačové animace.

Celý program festivalu zde http://www.kkuh.cz/slavnosti_festivaly/tsttt.php

 

Levák Bob - ®, 27.11.2008

Diskuse k bleskovce

N Martin M. - ® So 29.11.2008 9:46:11
Rozhovor s autorem vystavy - http://slovacky.denik.cz/zpravy_region/fotograf-petr-ac-tsttt-rozhovor-20081129.html

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNash ball maker 60mm

Za 458
Nový geniální výrobek od firmy Kevin Nash bude mít velký přínos pro váš rybolov. Jednoduché kompaktní zařízení, které vám vyrobí dokonale kulaté koule methodmixu, nebo krmítkové směsi či vlhčených pelet.


akce, rybareniShimano Naviják Stradic CI4 4000 FA

Za 4849
Dodáme do 24 hodin a bez poštovného, pokud se přihlásíte získáte další slevu v podobě 3%.Stradic CI4 4000 FA - Stradic CI4 FA má konstrukci těla z nejnovějšího lehkého materiálu CI4+ a lehkou AR-C cívku, což dramaticky snížilo jeho...


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Braunstar - rybářské potřeby Braunstar - rybářské potřeby

Internetový on-line obchod zaměřený na všechny způsoby rybolovu ( 10.000 položek on-line ) Zboží Vám doručíme do 24 hodin ( následující...