MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Z druhé strany hladiny - Podunajsko

Kategorie: Všeobecné

Výstava fotografií - Peter Áč
Výstava bude slavnostně zahájena v rámci festivalu TSTTT 27. listopadu v 17 hodin, potrvá do 14. 12. 2008.
Voda mě vždy fascinovala. Už tehdy ve mně vzklíčila touha poznat tajemný svět pod stříbřitou vodní hladinou, jež mě pronásleduje dodnes.V šedesátých letech nastal v mém životě zlom. S vlastnoručně vyrobenou primitivní technikou jsem se vydal pod vodní hladinu. Od těch dob až dodnes mě doprovázel fotoaparát ve vodotěsném obalu. Zpočátku jsem byl unešen potápěním v exotických mořích, ale těžiště mého celoživotního úsilí bylo v sladké vodě.
Jako biolog, vědecký pracovník - etolog, jsem studoval chování zvířat a jako fotografa mě stále žene vášeň udělat výjimečné záběry ze života ryb, z prostředí, které je nám suchozemcům vzdálené a málo známé. Každý fotografický snímek, každé setkání je jedinečné a každý okamžik je neopakovatelný a nenávratný.
Po čtyřicet let jsem za každého počasí a v každém ročním období objevoval neznámý sladkovodní svět a jeho obyvatele. Uplaval jsem nekonečné kilometry nebo mrznul bez pohybu na hladině, protože jsem svojí přítomností nechtěl vyrušit tajemný rituál života ryb a shromažďoval jsem poznatky i fotografie. Fotografie jsou pořízeny pod vodou a bez počítačové animace.

Celý program festivalu zde http://www.kkuh.cz/slavnosti_festivaly/tsttt.php

 

Levák Bob - ®, 27.11.2008

Diskuse k bleskovce

N Martin M. - ® So 29.11.2008 9:46:11
Rozhovor s autorem vystavy - http://slovacky.denik.cz/zpravy_region/fotograf-petr-ac-tsttt-rozhovor-20081129.html

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNash Key Cray Cultured Boilies 20mm

Za 324
Speciální boilies vyrobený technologií.Základem těchto neutrálních nástrah je vždy vnitřní neutrálně vyvážená kulička, která v dlouhodobém procesu, který trvá celých 6 dní, je postupně a opakovaně obalována do unikátní tekutiny a prášku, čímž vzniká mimořádně atraktivní vrstva

akce, rybareniAKCE | Savage Gear Woblery Prey (SLEVA 50 %)

Za 179
Využijte skvělé akce na woblery z řady Prey od značky Savage Gear, Různé modely a různé barevné kombinace se slevami 50 % pouze do vyprodání zásob.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Agency INTERBOHEMIA Agency INTERBOHEMIA

Nabízíme pronájem chat a chalup v oblíbených rybářských revírech (Lipno, Třeboň atd.) - prověřené objekty, rozsáhlý katalog, nízké ceny.