MO ČRS Kladruby pořádala závody handicapovaných rybářů

Kategorie: Všeobecné

Již tradičně jsme obdrželi zprávy z MO Kladruby o uspořádaných závodech. Velice děkujeme jejich autorům a v tomto článku zveřejňujeme dopis týkající se sobotních závodů dospělých, nedělní závody dětí jsou publikovány v samostaném příspěvku. Přejeme MO Kladruby do budoucna mnoho dalších úspěšných akcí.

Vážení přátelé organizace handicapovaných rybářů Kladruby!

Dovolte, abychom Vás informovali o prvních kladrubských závodech v roce 2022 na nádrži Záhorské. V sobotu jsme pořádali Jarní závody dospělých a den na to v neděli, jsme hostili děti a mládež.

Průběh obou závodů provázela velmi přátelská atmosféra, kterou doprovázelo příjemné jarní počasí, které nám ani občasnou dešťovou přeháňkou nemohlo nijak pokazit celkově positivní zážitek při lovu ryb a setkání s přáteli a lidmi se srdcem na pravém místě.

Závodnímu víkendu předcházela skvělá práce členů ČRS MO Kladruby, kteří opět dokonale připravili revír, zajistili ceny, poháry pro vítěze a připravili občerstvení pro všechny zúčastněné. Nechyběla ani udírna a gril, kde masným laskominám z dílny Maso Třebovle a rodiny Sátrových a Kletečkových dominoval uzený tolstolobik. Rodina Havlova se opět blýskla dodáním pekařských delikates z jejich rodinné firmy, které doplnilo svými produkty vlašimské pekařství Turek.

Při závodě byly povoleny všechny techniky lovu na udici s jedním háčkem a návazcem, které jsou stanoveny v rybářském závodním řádu. Závodu se účastnilo dvaadvacet závodníků. Velkou radost nám udělala účast šesti vozíčkářů a dalších lidí z řad ZTP, kteří svým počtem převyšovali startovní pole „zdravých“ závodníků! Chtěli bychom však touto cestou apelovat na ostatní rybáře a závodníky, kteří nejsou členy ČRS MO Kladruby… přijeďte, velmi rádi Vás na našich dalších závodech uvítáme! Závody, které pořádáme na nádrži Záhorská nejsou určeny pouze pro naše členy. Budeme rádi, když i Vy přijedete a změříte síly s handicapy. Naším cílem je sdružovat handicapované, pomáhat jim a zároveň je plnohodnotně zařadit mezi lidi bez handicapu, kterými před jejich úrazem či nemocí byli…přijďte příště mezi nás!

Po ranní registraci a vylosování lovných míst začal pětihodinový boj o mety nejvyšší. V úlovcích dominoval tentokráte kapr, kdy největšího sedmapadesáti centimetrového, zdolal Ondřej Havel. Nebyla nouze ani o amury, pstruhy, bílou rybu a dokonce i uloveným úhořem se mohli závodníci pokochat. V době sčítání výsledků závodu bylo všem servírováno pečené maso z lorny a nic nebránilo k zahájení vyhlašování výsledků.

Cenu za nejlepší ženu rybářku si odnesla přítelkyně rybářské legendy Bohumila Sedláčka, jehož účast byla pro nás poctou, paní Iva Hlavatá, která se v závodě umístila na šestém místě. S celkovým počtem 16ti ryb a délkou 360 cm vybojoval zlato srdcař kladrubské organizace Martin Kovář. Stříbrným se stal Martin Havlíček ze Zbiroha, který ulovil pět kaprů s celkovou délkou 248 cm. Bronz získal po delší odmlce další z řad vozíčkářů radnický Filip Řabek se 199 cm ulovené ryby.

I přes slabší účast věříme, že jsme zajistili spolu s našimi přáteli, kamarády a sponzory regulérní závod a všichni zúčastnění budou mít na co vzpomínat. Ceny do závodů od společností Delphin, Saenger Davida Kolouška, Lowrance – Wavy Boats a dalších udělali všem velkou radost! Benešovský pivovar Ferdinand a společnost Kofola zajistila potřeby pitného režimu pro všechny zúčastněné. Zvláštní poděkování patří Středočeskému územnímu svazu!

Již nyní se těšíme na další akce…příští týden vyrážíme s representací handicapovaných rybářů ČR v plavané na MS v Maďarsku, čekají nás troje závody na Záhorské, a proto věříme, že se plně obnoví mezilidské vztahy ovlivněné „covidovým“ obdobím, které nás zase stmelí a tímto společně překonáme i ekonomickou krizi, která se na nás vlivem hráčů mocných „uměle“ valí.

Děkujeme tradičně Středočeskému územnímu svazu, společnostem Tropic fishing, Saenger, Delphin, Mivardi, Karlovi Niklovi, ABF-ForFishing, Wavy Boats - LOWRANCE, FOX, Standovi Komendovi z Restaurace u Piškota v Kladrubech, Timáru Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Kofola a.s., Sedldekor s.r.o., Kontu Bariéry, rodině Hanikýřů, rodině Sátrových a obci Kladruby. Díky časopisu Rybářství, Benešovskému deníku a internetovým portálům SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, Chytej, Inrybar, Rybářský rozcestník, Karel Kopeček a další.

Výsledkové listiny a fotografie z Jarního závodu zasíláme v přílohách a jsou zveřejněny na našich FB a webových stránkách www.handicap-rybari.cz nebo https://www.facebook.com/handicapovanirybarikladruby

Přejeme Vám především zdraví a optimismus a těšíme se brzy na viděnou!

S úctou a pozdravem za handicapované rybáře Kladruby

Zdroj: https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/119-vseobecne/907-mo-crs-kladruby-poradala-zavody-handicapovanych-rybaru

MAXXSKATER, 3.6.2022

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.