MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Hasiči vyprošťovali muže z bahna rybníka u Jestřabic

Kategorie: Všeobecné

Neobvyklá záchrana osoby byla ztížena hustou mlhou.
Dne 18.11.2006 v 00:11 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při záchraně muže z bahna rybníka u obce Jestřabice.
Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Morkovice-Slížany s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v bahně malého rybníka u přehrady uvízl muž, který se nedokázal sám vyhrabat.
Už samotný příjezd na místo zásahu byl pro hasiče komplikovaný. Silná mlha znemožňovala rychlejší přesun a hasiči se dostali k muži v nejjihozápadnějším cípu Zlínského kraje až po padesáti minutách od výjezdu. Muž byl nalezen uvízlý a vyčerpaný ve vrstvě bahna u místní přehrady.
Hasiči pomocí nastavovacího žebříku vytvořili přes bahno můstek, po kterém rozložili svou váhu a dostali se až k muži. Zraněný byl dvěma hasiči z bahna vyproštěn asi po patnácti minutách a odtažen ke břehu. Promočený a silně podchlazený byl předán posádce zdravotnické záchranné služby, která přijela z Kyjova. Muž strávil v bahně asi dvě hodiny, po kterých měl necitlivé nohy.
Z informací při zásahu bylo zjištěno, že muž z Brna se vracel z místní hospody do nedaleké chaty. Pod vlivem alkoholu sešel z cesty u přehrady a spadl mezi rákos rybníčku. Ve snaze vyhrabat se zpět zbloudil a zapadl do bahna. Po marné snaze dostat se ven nakonec uvízl v nepřekonatelné hmotě téměř po prsa.
Jeho kamarádi zavolali nejdříve na záchranu zdravotníky, kteří mu ale nemohli pomoct ani ve spolupráci s přivolanou hlídkou policie. Na místo proto museli vyjet profesionální hasiči. Přestože byl muž jen asi deset metrů od břehu, tak jeho vyproštění bylo velmi fyzicky namáhavé.
Po vytažení z bahna byl muž okamžitě vysvlečen a omyt. Po prvotním ošetření byl odvezen do nemocnice k hospitalizaci.

 

švec - ®, 19.11.2006

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrut Shimano Tribal TX Spod 12500 50mm

Za 2086
Novinka od firmy Shimano - prut Tribal TX Spod 12500 50mm. V nové řadě kaprových a specimen prutů Tribal TX v pozoruhodných cenových relacích nenajdete jediný ústupek od kvality a špičkových vlastností.


akce, rybareniFOX Prut EOS 10ft 3lb 2díly

Za 1485
Pro registrované zákazníky ještě o 5 % levnější! Ideální pro malé revíry, lov ze člunu nebo pro mladé rybáře


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
PEPA cestovní kancelář s.r.o. PEPA cestovní kancelář s.r.o.

Široká nabídka rybářských zájezdů a výprav: Švédsko, Norsko, Finsko, Irsko, Kanada, Aljaška, Kamčatka, Chile, Argentina, Panama, Maledivy,...