MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Rybářská stráž na Orlíku provádí kontroly lovících i v zimě

Kategorie: Všeobecné

Hlavní rybářská sezóna již skončila, ale rybářská stráž musí zůstat stále bdělá, protože pytlák a čert nikdy nespí. V posledních dnech proběhlo rybářskou stráží na ÚN Orlík několik kontrol zaměřených na přestupky na úseku rybářství.

Z důvodu částečného zamrznutí vodní hladiny nebylo možné k tomuto účelu využít lodě a proto RS prováděla kontrolu ze břehu.

Rybářská stráž pozorovala dění na přehradě ze skal a vyvýšenin pomocí dalekohledů, noktovizorů a termovizí, aby mohla kolegům hlásit případná porušení Rybářského řádu a pohyb osob podezřelých z pytláctví. Zde se naplno ukázaly výhody nakoupené kvalitní techniky, která výrazně zkracuje dobu vyhodnocování jednotlivých dílčích úseků a zvyšuje efektivitu prováděných kontrol.

Přes zvýšenou kontrolu musíme konstatovat, že u vody zůstalo jen několik „skalních“ rybářů a s potěšením dodáváme, že měli vše v pořádku a nebyly u nich shledány žádné nedostatky co se týče počtu udic, úlovku, ani dodržování denní doby lovu.

Nejvytrvalejšími lovci se jeví několik kormoránů, kteří bez ohledu na výšku sloupce rtuti v teploměru bedlivě zkoumají, zda by z nyní již klidných vod přehrady přeci jen nevydolovali nějakou tu rybu, neboť, na rozdíl od nás rybářů, bez úlovku dlouho nepřežijí a s prázdným žaludkem se jim špatně usíná. Většina ryb je již stažená hluboko a tak jim k naší radosti na nádrží příliš pšenka nekvete.

Rybářská stráž se kontrolám věnuje celoročně, a to nejen na Orlíku, a proto se dodržování Rybářského řádu vždy vyplatí.

Zdroj: https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/119-vseobecne​/606-rybarska-staz-na-orliku-provadi-kontroly-lovic​ich-i-v-zime

 

MAXXSKATER - ®, 22.1.2020

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniObal Sportex 309191

Za 549
Měkký obal na prut s navijákem, zpevněné rohy, délka 190 cm. Pouzdra na pruty vyrobené z polyeterového tkaniva, oděruvzdorné, vodotěsné. Vypolštářkované vnitřní kapsy a popruhy. Robusní kovové zipy odolné proti korozi. Materiál: 70% nylon, 30% PVC. Skladem poslední 1 ks.

akce, rybareniBivak Spro Strategy Outback Storm Chaser 2-man Dome + zimní přehoz

Za 7.551
Storma Chaser 2-man Dome je charakteritický typickým pocitem, že jste součástí přírody.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Petr Pelikán

V neděli 16.2. zemřel bývalý hospodář MO BRNO 3 pan Petr Pelikán.
Pohřeb má 24.2. v 10:15 v krematoriu na Jihlavské v Brně.
Čest jeho památce, pro ryby udělal maximum možného.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA Worldfishing CA Worldfishing

Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací! Cestovní agentura World Fishing se zabývá zprostředkováním rybářských...