MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Prokletí úhoři: Perla černého trhu vymírá

Kategorie: Všeobecné

Jsou kluzcí, mrštní a mají hodnotu zlata. Na svět se proto úhoři dívají skrze nepropustné pytle namísto čiré vodní hladiny. I když jsou na seznamu chráněných druhů, pro východní státy jsou delikatesou, která zvyšuje apetit. Japonci je z řek doslova vyjídají.


https://epochaplus.cz/prokleti-uhori-perla-cerneho-​trhu-vymira/

 

Lasskoun - ®, 17.5.2019

Diskuse k bleskovce

N goter - ® So 18.5.2019 14:01:56
Prý východní trh .... u nás jich je tolik, že jsou dneska v akci....
N Tulák - ® Pá 17.5.2019 9:52:50
Z logiky věci vyplývá, že jako středoevropská republika, proslavená rybníkářstvím, jak už tu kolega psal, máme mít v našich vodách především kapru. Nějací pruhovaní okouni kteří užírají kyslík nebo nedej bože invazní druhy až z Karibiku tu nemají co dělat. Naopak, systematizovaným odlovem invazních úhořů a jejich řízeným odprodejem do Asie by mohlo ČRS získat dostatečné další prostředky pro 1) postavení účinnějších migračních barier pro ochranu našich vod proti těmto invazním druhům (úhoř, losos) 2) pro zarybnění a dosazení našich vod dostatečným množstvím kaper velikosti K3+, v případě velikého tlaku vlastníků pstruhových povolenek i dosazení granulových Tescodravců...
N karvo - ® Pá 17.5.2019 7:52:12
to jsou pacifičtí úhoři, jiný druh.
N u x a - ® Pá 17.5.2019 7:27:46
nevšiml jsem si že by hůhoři potřebovali nejakou zvláštní ochranu ,ochranu když kouknu třeba tady do ML potřebuje velký a obludný kapř, protože sem tam se na fotce objeví i jiný druh a to je škoda, když by tam mohl být na fotce kapř....

[ Vstoupit do diskuse - 4 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKORDA Booster-Dip Goo se slevou 32 % !

Za 330
Korda Goo je dip, booster atraktor a zvýrazňovač v jednom. Oblak, který vychází z nástrahy, která byla potřena s Goo, musíte vidět, aby jste uvěřili a právě díky němu je Goo tak revoluční.

akce, rybareniBivak Agility XXL-2 automatic

Za 3.899
Přístřešek má plášť z kvalitního nylonu a díky unikátní konstrukci ho dokážete postavit během minuty, což je rychlejší než klasické brolly a přitom poskytuje variabilnější prostor.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Rybáře Rybářské potřeby - Rybáře

Karlovy Vary, Sokolovská 81