MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Zachycená voda ve vodních nádržích může letos sehrát klíčovou úlohu

Kategorie: Všeobecné

V současné době je řada nádrží zcela plná, u ostatních dochází k plnění zásobních prostorů. S následky loňského sucha se nejpomaleji vyrovnávala přehrada Vír, která byla ještě loni v listopadu zaplněná z 39 %, ale díky příznivému průběhu tání sněhové pokrývky se již podařilo i tuto nádrž zcela naplnit.

Hladiny vodních toků stoupaly při oblevě a srážkách především o uplynulém víkendu. „Nejvíce stoupla hladina toku Moravy, a to až o 100 cm, u ostatních toků vzestupy nepřesahovaly 10 až 35 cm. Ve třech profilech hladina dosáhla úrovně 1. SPA, a to pod VD Karolinka, na Svratce v Dalečíně a Loučce ve Skryjích. Zvýšené průtoky jsme využili při plnění vodních nádrží, které se nám ve většině případů již podařilo naplnit. Zásoby vody, kterých se nám podařilo docílit, budou představovat naprosto klíčovou úlohu, pokud bude letošní rok podobný jako předchozí roky,“ vysvětluje ředitel pro správu povodí Antonín Tůma z Povodí Moravy, s. p.

Zdroj: http://www.pmo.cz/cz/media/tiskove-zpravy/zachycena​-voda-ve-vodnich-nadrzich-muze-letos-sehrat-klicovo​u-ulohu/

 

MAXXSKATER - ®, 21.3.2019

Diskuse k bleskovce

N karvo - ® Pá 22.3.2019 11:09:26
Deawon >> já teplo rád nemám.
N Deawon - ® Pá 22.3.2019 9:53:19
Na druhou stranu pokud přijdou povodně, tak budeme mít sakra problém s plnými nádržemi. Snad se nebude opakovat sucho z loňska. Teplo mám rád ale 30s od konce dubna do konce září je už moc.
N karvo - ® Pá 22.3.2019 9:23:38
sázejte stromy

[ Vstoupit do diskuse - 3 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareničelovka petzl tikkina hybrid

Čelovka TIKKINA má široký kužel světla pro svícení nablízko. Je kompaktní, jednoduchá a dlouho vydrží svítit. Je praktická pro outdoorové aktivity a rybaření.

akce, rybareniKorum Glide Power float 13"

Za 2.275
Pokud patříte mezi milovníky lovu bojovných řícních ryb na plavanou, tak je pro Vás série prutů Glide tou správnou volbou. Spodní a prostřední díly prutu jsou konstruovány pomocí parabolického uhlíku, který oceníte zejména při zdolávání.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Království rybářů Brno Království rybářů Brno

Brno, Koliště 276/59