MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Velká voda spláchla Prahu. Katastrofální povodeň před 235 lety ničila vše

Kategorie: Všeobecné

Byl to víc než symbolický objev. Koncem zimy roku 2004 vylovili potápěči z Vltavy u Karlova mostu torzo sochy anděla. Šlo o chybějící část sousoší sv. Václava z Karlova mostu (dříve Kamenného), která skončila na dně řeky po poškození mostního pilíře katastrofální povodní. Ta udeřila na Prahu 27. února 1784 a dosáhla až ke Staroměstskému náměstí.

Katastrofální povodeň ze začátku roku 1784 zůstává v celoevropském měřítku dodnes jednou z největších živelních katastrof a v Praze se jí později přiblížila jen povodeň ze srpna 2002. Ani ta ale nepřekonala její úroveň.

Zdroj: https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/velka-voda-s​plachla-prahu-dne-27-unora-1784-zaplavila-cechy-pov​oden-20190227.html

 

MAXXSKATER - ®, 1.3.2019

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSada Flajzar Fishtron Q9-RGB-TX 2+1,3+1,4+1

Nástupce velmi oblíbeného signalizátoru, je vybaven přepracovaným komunikačním protokolem, pro rychlejší a přesnější přenos informace o záběru na přijímač Q9-RGB-TX.

akce, rybareniNapájecí stanice Hardcore se slevou 20%

Za 3.350
Unikátní powerbanka a univerzální mobilní nabíječka s kompaktními rozměry a extrémně nízkou hmotností. Obsahuje kvalitní průmyslové články typu LiPol s celkovou kapacitou 222 Wh.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK Varga CK Varga

CK zajištuje pobyt, rybaření v Maďarsku na jezeře Pölöske, kde ubytování je na výsoké úrovni, zajištujeme sportovní lístek tak i rybářský...