MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

V Jizerských horách pokusně nainstalovali inkubátor jiker pstruha

Kategorie: Všeobecné

Vodohospodáři na horním toku Smědé v Jizerských horách v únoru pokusně nainstalovali inkubátor s 2000 jikrami pstruha obecného. Slibují si od toho, že vytvoří odolnější populaci. "Zkoušíme to a doufáme, že to vyjde," řekl dnes Kamil Farský ze správy CHKO Jizerské hory, která na projektu spolupracuje s Lesy ČR a Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích.

https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-jizers​kych-horach-pokusne-nainstalovali-inkubator-jiker-p​struha

 

Lasskoun - ®, 27.2.2019

Diskuse k bleskovce

N Honza7 - ® St 27.2.2019 20:51:55
Díky za každou změnu, která povede k lepší situaci populace původních druhů lososovitých ryb. Podle mě tato cesta by se měla osvědčit. Odpadne zde adaptační proces a vykulené rybky od svého zrození budou v takovém toku hned ve své domovině. Jsem zvědavý zda-li bude tento projekt vyhodnocen.
N retrívr - ® St 27.2.2019 19:05:48
Taky ty palce držím i když už pstruhy nechávám v klidu, jen se kochám a kontroluji mlaďáka. Asi dobrý pokus, něco se děje. Má zkušenost je taková, že nejde o odolnost, že jde o místo vysazení. Myslím, že přežití není v odolnosti ale v predátorech a podmínkách. Obrovský rozdíl v přežití je i ve " velikosti " vysazované ryby. Jen můj názor. Vysazoval jsem jich tisíce.
N alžběta - ® St 27.2.2019 13:16:36
Držím palce.

[ Vstoupit do diskuse - 3 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniChyť a pusť Prut Drax Spin 1,95m 1-5g - Akční nabídka

Za 990
SPECIÁLNÍ NABÍDKA NA NAŠE PRUTY DRAX SPIN. Po přihlášení obdržíte 3% a při další objednávce další 3%. V potvrzovacím e-mailu objednávky odbdržíte unikátní kód na 3% slevu. ovinka pro 2019 z řady vláčecích prutů. Tento prut je určen na ultra light přívlač, k lovu pstruhů a menších okounů.

akce, rybareniStarbaits Naviják Talos 8000 + Druhý Zdarma

Za 2.399
Naviják s přední brzdou určený pro lov kaprů. Je spolehlivý a odolný, zvládne jakékoliv podmínky. Voděodolné masivní tělo vyrobené z kompozitu černého grafitu v elegantním designu. Aluminiová cívka, počítačem vyvážený rotor, antireverz zpětného chodu, protizkrutná rolnička, precizní plynulá brzda.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské centrum Olomouc Rybářské centrum Olomouc

Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský rybolov - navijáky,...