MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

V Jizerských horách pokusně nainstalovali inkubátor jiker pstruha

Kategorie: Všeobecné

Vodohospodáři na horním toku Smědé v Jizerských horách v únoru pokusně nainstalovali inkubátor s 2000 jikrami pstruha obecného. Slibují si od toho, že vytvoří odolnější populaci. "Zkoušíme to a doufáme, že to vyjde," řekl dnes Kamil Farský ze správy CHKO Jizerské hory, která na projektu spolupracuje s Lesy ČR a Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích.

https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-jizers​kych-horach-pokusne-nainstalovali-inkubator-jiker-p​struha

 

Lasskoun - ®, 27.2.2019

Diskuse k bleskovce

N Honza7 - ® St 27.2.2019 20:51:55
Díky za každou změnu, která povede k lepší situaci populace původních druhů lososovitých ryb. Podle mě tato cesta by se měla osvědčit. Odpadne zde adaptační proces a vykulené rybky od svého zrození budou v takovém toku hned ve své domovině. Jsem zvědavý zda-li bude tento projekt vyhodnocen.
N retrívr - ® St 27.2.2019 19:05:48
Taky ty palce držím i když už pstruhy nechávám v klidu, jen se kochám a kontroluji mlaďáka. Asi dobrý pokus, něco se děje. Má zkušenost je taková, že nejde o odolnost, že jde o místo vysazení. Myslím, že přežití není v odolnosti ale v predátorech a podmínkách. Obrovský rozdíl v přežití je i ve " velikosti " vysazované ryby. Jen můj názor. Vysazoval jsem jich tisíce.
N alžběta - ® St 27.2.2019 13:16:36
Držím palce.

[ Vstoupit do diskuse - 3 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka! Daiwa naviják Emblem 45 SCW QD

Za 4.134
Dlouho očekávaný nový EMBLEM SKLADEM, tentokrát s označením EMBLEM 45 SCW QD. DAIWA představuje nový Big Pit naviják pro všechny milovníky kaprařiny.

akce, rybareniMoskytiéra Fox 60" Brolly Mozzy Mesh

Za 1.169
Chraňte se u vody před hmyzem s oblíbenou moskytiérou značky Fox. Pro použití na Fox Camo a Khaki 60ins brolly. Může být použita při rovném sestavení brolly, ale také při jeho naklonění.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
SAF SAF

Nabízíme pronájem chat a lodí v atraktivních lokalitách středního Norska. Naše destinace jsou vhodné pro rybáře, aktivní sportovce i rodiny...