MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Do Itálie po 450 letech zavítal bobr

Kategorie: Všeobecné

Na bobry evropské jste kdysi mohli narazit od ostrovů Velké Británie až po hranice Číny, ale lidé se už regionálně postarali o jejich vyhubení. Dobrá zpráva? Do Itálie, odkud zmizeli v 16. století, se nyní pomalu vrací zpět. Informuje o tom TheLocal.

V lesích Tarvisiano, v kraji Furlánsko-Julském, zaznamenala letos v prosinci fotopast zdejších ochránců přírody velmi životaschopný exemplář bobra evropského. Bobr se na pořízených záběrech zrovna úspěšně potýkal s kmenem jednoho ze zdejších stromů. Další bobří snímky pak v terénu pořídil zdejší známý fotograf přírody Renato Pontarini. I na jeho počest pak dostal tarvisianský bobr přezdívku Ponta. „Je to ale spíš kvůli schopnosti tohoto krajinného inženýra stavět pontonové mosty,“ říká vesele Pontarini. Proč tolik radosti? Živého bobra ve volné přírodě tu nikdo neviděl 450 let.

https://www.youtube.com/watch?v=Oasi5Mqyig8

https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-itali​e-po-450-letech-zavital-bobr

 

MAXXSKATER - ®, 11.1.2019

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka 2019 naviják Spro Canyon XR 4000

SPRO Canyon XR-Skvělý univerzální naviják s převodovým poměrem 5,5:1 má dostatek síly na většinu rybolovných technik. Mělká cívka má dostatečnou kapacitu pro feederový či matchový rybolov. Hravě zvládne i těžší přívlač.

akce, rybareniBLACK CAT Shadow Spin 8100 FD

Za 3.250
Naviják je stavěn tak, aby Vám vydržel navždy, a je speciálně vybaven na používání šňůr.Osa, převody a překlapěč jsou nezničitelné. Při zahřívání brzdy bojem dokáže brzdový systém dokonale odvádět teplo, což Vám zaručí dobrý boj i s největšími sumci.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Foret Fishing - rybářské potřeby Foret Fishing - rybářské potřeby

Hustopeče, Bratislavská 18