MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Soutok Labe a Orlice se vrátí k podobě, kterou měl před sto lety

Kategorie: Všeobecné

Hradec Králové – Soutok Labe a Orlice čekají od jara rozsáhlé obnovovací práce. „Cílem připravované akce je obnovit průtočnou kapacitu Labe a zároveň vrátit soutoku Labe a Orlice podobu, kterou měl na počátku 20. století,“ informovala mluvčí státního podniku Povodí Labe Hana Bendová.

Soutok, u něhož se nacházejí Jiráskovy sady, je součástí městské památkové zóny a patří k nejkrásnějším místům v Hradci Králové.

Práce by měly začít na jaře a skončit v polovině roku 2020. Zahrnou opravu levého břehu Labe mezi jezem „Hučák“ a soutokem s Orlicí, včetně území přímo na soutoku. Povodí Labe chce v době od jara do poloviny roku 2020 odtěžit sediment z levého břehu Labe, pokácet náletové dřeviny a obnovit opevnění břehu. Pak na břehy vysadí stromy a keře, které budou podle mluvčí respektovat charakter parku.

Kvůli pracím bude pohyb lidí v parku dočasně omezen. „Návštěvníci parku se mohou s akcí seznámit na informačních tabulích, které byly umístěny u obou vchodů do parku,“ upozornila Hana Bendová.

Zdroj: https://hradecky.denik.cz/zpravy_region/soutok-labe​-a-orlice-se-vrati-k-podobe-kterou-mel-pred-sto-let​y-20181228.html

 

MAXXSKATER - ®, 2.1.2019

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Thermo Carp Vest | SLEVA 36%

Za 1.199
Na tuto vestu byl použit velice tenký, ale pevný materiál (100% nylon s voduodpudivou ochranou). Měkká polyesterová podšívka. Na výplň byla použita teplá 300 g výplň (100% polyester. Horizontální švy na povrchu i uvnitř. Pevný dvoucestný zip s klopou proti větru, Vám zaručí že vesta neprofoukne.

akce, rybareniWoblery a gumy Strike PRO

Jedinečné voblery nyní skladem !!!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Mojerybarina.cz Rybářské potřeby Janoušek a Nevrkla Mojerybarina.cz Rybářské potřeby Janoušek a...

Jsme rybářský eshop, který je propojen s rybářskou prodejnou v Brně a Náměšti nad Oslavou. V našem shopu naleznete vše pro rybolov a...