MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Soutok Labe a Orlice se vrátí k podobě, kterou měl před sto lety

Kategorie: Všeobecné

Hradec Králové – Soutok Labe a Orlice čekají od jara rozsáhlé obnovovací práce. „Cílem připravované akce je obnovit průtočnou kapacitu Labe a zároveň vrátit soutoku Labe a Orlice podobu, kterou měl na počátku 20. století,“ informovala mluvčí státního podniku Povodí Labe Hana Bendová.

Soutok, u něhož se nacházejí Jiráskovy sady, je součástí městské památkové zóny a patří k nejkrásnějším místům v Hradci Králové.

Práce by měly začít na jaře a skončit v polovině roku 2020. Zahrnou opravu levého břehu Labe mezi jezem „Hučák“ a soutokem s Orlicí, včetně území přímo na soutoku. Povodí Labe chce v době od jara do poloviny roku 2020 odtěžit sediment z levého břehu Labe, pokácet náletové dřeviny a obnovit opevnění břehu. Pak na břehy vysadí stromy a keře, které budou podle mluvčí respektovat charakter parku.

Kvůli pracím bude pohyb lidí v parku dočasně omezen. „Návštěvníci parku se mohou s akcí seznámit na informačních tabulích, které byly umístěny u obou vchodů do parku,“ upozornila Hana Bendová.

Zdroj: https://hradecky.denik.cz/zpravy_region/soutok-labe​-a-orlice-se-vrati-k-podobe-kterou-mel-pred-sto-let​y-20181228.html

 

MAXXSKATER - ®, 2.1.

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNASH Spacák FROSTBITE+ SUB 20° WIDE BOY se slevou 30% !

Širší verze vylepšeného spacího pytle Frostbite Sub 20°. Super lehký a měkký spacák s nepromokavou vnější membránou a vnitřní výplní s dutého vlákna. Nově je vylepšen o vnitřní příčky (v oblasti nohou a po stranách těla), které zajistí rychlejší vyhřátí spacáku a zvýší jeho izolační vlastnosti.

akce, rybareniFOX Spacák Ven-tec VRS Sleeping Bag

VRS (Ven-Tec Rip Stop) je univerzální spacák dimenzovaný jako 5-ti sezónní, který může být vyjmutím vnitřní vložky změněn na 3 sezónní pro teplejší měsíce.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
ML SPORT ML SPORT

Brno, Bohunická 67