MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Kapr – prase českých rybníků. (Ne)těšte se na štědrovečerní večeři

Kategorie: Všeobecné

Tradiční štědrovečerní kapr není ani příliš stará tradice ani příliš „bio“ pokrm. Pohled pod hladinu kapřích rybníků není moc příjemný.
https://zoommagazin.iprima.cz/vanocni-zvyky-a-tradi​ce-chtene-i-nechtene/kapr-prase-ceskych-rybniku-net​este-se-na-stedrovecerni?fbclid=IwAR1MZ5huNlNuCWQYD​SRmvjyMDU5_PyNaQxUSZUTbtXciR4WbSLc14gIf_N0

 

Miraryb - ®, 3.12.2018

Diskuse k bleskovce

N rybomil - ® Út 11.12.2018 13:10:16
Vladk >> jj, ty přivázaný ke stromu přivázat k žentouru a makej, ukaž jak mákneš na tom co má smysl
N hadr kapr fakr boy - ® Út 11.12.2018 12:04:53
Já se na štědrovečerní večeři těším, kapra ale nepovzu :D
N Mušketýr - ® Čt 6.12.2018 9:43:42
Tomáš - Tom >> Máš pravdu, ale trochu pleteš jablka s hruškama. Z málo nebo vůbec neobhospodařovaných rybníků vytéká voda čistší, což je logická věc, živiny využívají rostliny a velká část jde do sedimentu. V přerybněných rybnících kam se živiny ještě dodávají ryby neustále rozrývají sediment a víří vodu a tak pak i s živinami odtéká, stejně tak při výlovech. A tvrdit, že obsádka nemá vliv na teplotu vody bych si netroufl, myslíš, že kalná voda se bude prohřívat stejně jako průzračná?
N Mušketýr - ® Čt 6.12.2018 9:35:19
R.P. >> V tom máš pravdu, že může přitéct voda už znečištěná, pokud je to rybník s extenzivním nebo žádným hospodařením, tak se ta voda pročistí, protože živiny jdou do sedimentu. Ale když takováhle voda přiteče do intenzivně obhospodařovaného rybníka, kam se ještě další živiny přidávají, rybník už nemá kapacitu to pojmout. Když tedy rybáři tvrdí, že většina živin přiteče z polí znečistěným přítokem, jaký mají důvod tam sypat další živiny ve formě hnoje?
N Mušketýr - ® Čt 6.12.2018 9:24:23
Vladk >> Jo taky to takhle jde brát. Masy jednodušších lidí mají přesně tenhle přístup. Je otázka proč ses ještě nezabil, když stejně jednou umřeš :)
N Mušketýr - ® Čt 6.12.2018 9:22:41
1Mara >> Jak už jsem tu psal, já ho za žádný příklad nedával, pouze jsem konstatoval, že v tomhle s ním souhlasím. Že to je kokot nerozporuju, i když podle mě ze sebe hlavně kokota dělá rád schválně. Lidi co ho znaj osobně, říkají že to tak hrozný není, ale to nemůžu posoudit z vlastní zkušenosti.
N Mušketýr - ® Čt 6.12.2018 9:19:00
Tomáš - Tom >> Byl bych moc rád, kdybys měl pravdu, ale často mi to tak nepřijde. Jediný fakt je, že to my tady asi nevyřešíme, to je na roky diskusí a hlavně na vůli něco měnit, která dost často chybí.
N Mušketýr - ® Čt 6.12.2018 9:15:54
tuzemak >> Tady už se zase věci překrucují jako vždycky, já jsem ho za žádný příklad nedával, já jsem akorát napsal, že s ním v tomhle souhlasím. Že to je král blbců a arogantní člověk nepopírám, ale i rozbitý hodiny ukážou dvakrát za den správný čas :-)
N Tomáš - Tom - ® St 5.12.2018 19:13:26
R.P. >> To je taky fakt, o tom jsem nechtěl psát, protože tomu spousta lidí nevěří,ale častokrát z rybníka odtéká voda čistší než do něj přiteče, jedinou změnou k horšímu je zvýšení teploty, ale na tu rybí obsádka nemá vliv, leda,že by rybník zarostl okřehkem, potom se bude prohřívat mnohem méně.
N tuzemak - ® St 5.12.2018 18:11:53
Mušketýr >> Novotný je král blbců, toho dávat jako příklad může člověk smyslů zbavených. 🤮🤮🤮🤮
N R.P. - ® St 5.12.2018 17:57:04
Mušketýr >> stejně jako je fakt že do rybníků voda často přiteče už znečištěná, jako příklad rybník, bez hospodaření (sportovní a rekreace), na přítoku hodnoty fosforu odpovídající 20 kg čistého fosforu na hektar za rok, v povodí žádný rybník, jen louky, lesy a zástavba (čističky), nebo se dneska na louky vozí digestát z bioplynek, stačí jeden deštík a všechno je v rybníce, mluvíš o tom že je třeba vidět věc ze široka a sám máš kýbl na hlavě
N Jirka1976 - ® St 5.12.2018 17:52:44
standas >> jj , kdyz ho dobre vyudis a u velkyho i nariznes kuzi tak tuk vykape a je to jedly .

[ Vstoupit do diskuse - 102 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniEcholot Humminbird HELIX 7x CHIRP DI GPS G2

Za 16,34
VÝPRODEJ!! Skladem poslední 3 kusy. Model je vybaven CHIRP sonarem a mapovacím programem AutoChart Live. Širokoúhlé zobrazení displeje nabízí dostačující pozorovací prostor pro sledování neuveřitelně ostrých obrazů světa pod hladinou.

akce, rybareniTřpytka na sumce s třásněmi MADCAT Big Blade Spinners

Určeno pro lov sumců, s extra velkou lopatkou pro silné vibrace, extra silným drátem a odolným trojháčkem.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Sema Sema

Hradec Králové, Pražská 8