MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Potřebují vodu více turbíny nebo ryby?

Kategorie: Všeobecné

Potřebují vodu více turbíny nebo ryby? To je spor, který vedeme v těchto dnech s majiteli malých vodních elektráren na řece Loučné. Vodní turbíny trápí naše rybáře. Takzvané špičkování je nepříjemné především v jarním období výtěru ryb, v horkém létě a v zimních měsících. Tvrdíme, že MVE elektrárny také omezují migraci ryb. Tady žijí v řece Loučné druhy chráněných ryb: mník, lipan, střevle, mihule. Hlavním problémem je ale nedostatek vody. Ten vadí jak majitelům elektráren, tak rybářům. Vlastníci MVE nemohou vydělávat na elektřině, rybáři nemohou vyrazit na lov a nemáme dostatek vody do našeho rybochovného zařízení tak, abychom mohli chovat ryby, zvláště ty ohrožené. „Ten revír je zdevastovaný.“ Spory mezi rybáři a majiteli elektráren budou zřejmě častější. Ministerstvo průmyslu totiž stavby a rekonstrukce malých vodních elektráren podporuje a letos mezi ně hodlá rozdělit půl miliardy korun. V minulosti v roce 2017 MVE v Dašicích způsobila škodu na rybách za cca 250 tis Kč. Kdy došlo k vypuštění jezové zdrže, kdy nebyla dobře technicky zabezpečena MVE. Dodneška se vede soudní spor o náhradu škody. ČRS MO Pardubice proto podává stížnosti na Českou inspekci životního prostředí ohledně manipulace s vodou MVE na řece Loučné k.ú. Dašice. Ale………

Zdroj: https://rybaripce.cz/2018/12/01/potrebuji-vodu-vice​-turbiny-nebo-ryby/

 

MAXXSKATER - ®, 3.12.2018

Diskuse k bleskovce

N Tomáš - Tom - ® Po 3.12.2018 14:47:19
Z mého pohledu jsou turbíny nejen na řekách , ale i nádržích velké zlo a nesmysl.

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAKCE | Boilie Supra Fish 1 kg | 2+1 ZDARMA

Za 166
Při zakoupení 2 ks stejného průměru a stejné příchutě boilie Supra Fish získáte 3. kus zdarma. Za 1 kg boilie tak zaplatíte úžasných 166 Kč. Akce platí pouze pro balení 1 kg.

akce, rybareniStarbaits Stojan Barooda Pod Plus 3 Rods | SLEVA 25 %

Za 2.199
Vysoká stabilita a variabilita ho předurčují na použití při lovu na velkých jezerech a řekách. Všechny nohy jsou teleskopické. Nyní za skvělou zvýhodněnou cenu!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

94.narozeniny

Dnes 22.2.2019 se dožívá krásných 94 let pan Josef Huněk z Kyšic u Kladna. Tomuto rybáři tělem i duší, vše nejlepší a hlavně hodně zdraví přeje Karel!

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RS Fish rybářské potřeby s.r.o RS Fish rybářské potřeby s.r.o

Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73