MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Státní pozemkový úřad už plní vládní koncepci boje se suchem

Kategorie: Všeobecné

Státní pozemkový úřad hraje nezastupitelnou roli při plnění úkolů Koncepce na ochranu před následky sucha pro území České republiky, kterou schválila Vláda. Mezi základní cíle Koncepce patří zvýšení informovanosti prostřednictvím monitoringu sucha a předvídání jeho výskytu a realizace opatření pro zadržení vody v krajině.

Zdroj: http://www.agris.cz/clanek/197042/statni-pozemkovy-​urad-uz-plni-vladni-koncepci-boje-se-suchem

 

MAXXSKATER - ®, 12.8.2017

Diskuse k bleskovce

N Honza7 - ® So 12.8.2017 13:17:14
Státní pozemkový úřad ( dále SPÚ ) hraje podle autora článku nezastupitelnou roli při plnění úkolů Koncepce na ochranu před následky sucha pro území České republiky, kterou schválila Vláda. Mezi základní cíle Koncepce patří zvýšení informovanosti prostřednictvím monitoringu sucha a předvídání jeho výskytu a realizace opatření pro zadržení vody v krajině.
Autor tohoto článku si dělá z občanů ČR srandu. Není zapotřebí další žádná státní instituce, která by suplovala v monitoringu a předvídání sucha činnost ČHMÚ. Nepotřebujeme někoho aby tlumočil výsledky ČESKÉHO HYDROMETROLOGICKÉHO ÚSTAVU ( opravdu výsledky měření jsou vydávány v jazyce českém ).
Nevím co činil SPÚ v době schvalování velkých průmyslových center, když dovolil, že dešťová voda může být odváděna kanalizační sítí. Není se čemu divit, že máme potom lokální oblasti kdy za přispění státních orgánů dochází k rapidnímu úbytku podzemních vod.
Na pozemkové úpravy padlo už přibližně 22 miliard korun, ale kromě výkupu pozemků k výstavbě vodních děl není známa žádná jiná činnost SPÚ ( případně jeho předchůdce ), která by aktivně bojovala proti suchu.
Možnost realizací kde by to mělo být znát je celkem hodně - vodní toky, zemědělství, lesy, zadržování dešťové vody ve městech a průmyslových centrech atd.
Takhle to spíš vypadá na boj s nezaměstnaností ke kterému i přispěl SPÚ.

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniŠiroký sortiment FOX RAGE !

Zaregistrujte se a získejte věrnostní slevu 5 % a vyberte si Dárek ke každé objednávce !

akce, rybareniPolarizační brýle Solano FL-1043

Za 180
Polarizační brýle SOLANO jsou vybaveny filtrem UV 400. Brýle SOLANO absorbují přibližně 90% UV záření. Všechny brýle SOLANO mají na vnějším povrchu tvrdý povlak odolný proti poškrábání čoček. Barva obrouček - hnědá matná Barva čočky - hnědá

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CARPFANATICS.cz CARPFANATICS.cz

Jsme internetová prodejna moderního typu s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi a také klub vyznavačů moderního rybolovu. Máme...