MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Přetiskujeme on-line s předsedou SÚS Dušanem Hýbnerem

Kategorie: Všeobecné

Přetiskujeme dnešní otázky a odpovědi na on-line s předsedou SÚS Dušanem Hýbnerem, který proběhl v Boleslavském deníku.

DOTAZ: Dobrý den pane předsedo, po vašem nástupu do funkce se SÚS výrazně mění. Myslíte si, že se dá z celého ČRS vytvořit moderní, otevřenou organizaci?
ODPOVĚĎ: Dobrý den, vítám všechny rybáře i nerybáře na tomto onlinu, budu se snažit odpovědět na všechny dotazy, které přišly, slibuju, že žádný nesmažu a nepřeskočím :-)
Začínáme z ostra koukám :-) Upřímně – v tuto chvíli nedá. Vazby, vztahy, styl práce je po desetiletí tak zakonzervovaný, že to nevidím v tuto chvíli jako reálné. Musíme se nejprve proměnit my uvnitř hnutí, to znamená změnit naše myšlení na úrovni MO, ÚS i Rady, abychom se pak stali otevření směrem ven. Nestačí jen nadávat u piva a na internetových diskuzích, každý z nás má šanci něco dělat a změny musí vyjít z členské základny! Jinak to nejde. Vím, jak složitě se měníme u nás ve středních Čechách, že jdeme krůček po krůčku. Ale jiná cesta není, ČRS se dříve nebo později musí změnit, pokud chce obstát v konkurenci nejen soukromých revírů, ale i celospolečenské.

http://crs-sus.cz/pretiskujeme-on-line-s-predsedou-​sus-dusanem-hybnerem/

 

fotojakes - ®, 12.3.2016

Diskuse k bleskovce

N Jiří Šindelář - ® Ne 13.3.2016 17:48:17
fotojakes >> přesně tohle si myslim taky...
N fotojakes - ® Ne 13.3.2016 17:42:21
1568 >> sám jsi to napsal :-) "Naštěstí nemám na tohle žádný vliv:-)))))))))))))"
N 1568 - ® Ne 13.3.2016 9:53:23
fotojakes >> :-)))))Kdo Ti říkal že se nesnažim s tím něco dělat?????:-)))))))))
N alžběta - ® So 12.3.2016 23:44:37
ČRS :-)
N Mrknato - ® So 12.3.2016 23:24:29
fotojakes >> Ano, i u nás proplácí ÚS MO odchované ryby dle svazoceníku, který je vypočten jako příjmy za povolenky děleno ZP..... tedy velmi sofistikovaný výpočet...... a potom není na rozvoj původních druhů ryb, dravce a ani na pstruhovky....... tvrdí se, že nejsou generačky, je přemnožený kormorán, pytláci, vydra a možná i marťani..... a na přemnožené ledňáčky se zapomíná.

Jen by mě zajímalo, jak by dopadl společný rybolov (ten územní, co jediný dává smysl), kdyby vše záviselo na MO.... To už je fakt lepší "privatizace VŘ" celého svazu (dekretů) co pan předseda nechce ani náhodou...... Já na rozdíl od Stč. nepotřebuji MO, ale potřebuji ÚS, který je uživatel všech podstatných revírů........ Edit : ale dělá že o tom neví...))) Proto si většina členi myslí, že hospodaří MO a nikdo jim to ani nevyvrací.....
N fotojakes - ® So 12.3.2016 22:31:12
Mrknato >> nevím jak u vás, ale u nás se ryba dodaná MO z vlastní produkce do územních revírů proplácí dle ceníku. U některých ryb jako u kapra je cena o 10% pod tržní cenou u jiných ryb až o násobky (candát, okoun). Za žádnou rybu od MO neplatí ÚS více, než je běžná tržní cena.

Dle mého nejde o to, že musí být hodný, ale protože ho MO nepotřebují, tak musí opravdu fungovat a plnit svůj účel.

Jaké naše soukromáky? od 1.1. jsou všechny v územním rybolovu :-)
N fotojakes - ® So 12.3.2016 22:23:18
1568 >> tebe to štve, nic s tím neděláš, takže to špatné fungování vlastně podporuješ jako bohužel velká část lidí.
N fotojakes - ® So 12.3.2016 22:21:26
1568 >> jeden význam tam je, zatraktivnění revírů šancí na trofejní rybu.
N Bláža - ® So 12.3.2016 22:17:31
Danda05 >> To jsme na tom podobně, těch 4-6 kaprů ročně podle chuti co si vezmu vody nezruinuje. Znám člověka, který nachytá spoustu ryb, vezme si je, ale sám je i sní. Já bych to nedal. Taky ale znám pár lidí, kteří s tím kšeftují, a ti mi vadí, ale nic s tím nejde dělat, nic neporušují.
N 1568 - ® So 12.3.2016 21:31:04
fotojakes >> Naštěstí nemám na tohle žádný vliv:-)))))))))))))
N Mrknato - ® So 12.3.2016 21:29:14
fotojakes >> Funguje i u nás, ale "centrální" se tomu nedá říkat ani náhodou. Pokud má MO rybochov, musí ÚS proplácet MO jejich business a rozhodující pro uživatele je, jak se dostat k druhům, které jsou vázány i na odběr toho kapř z venku.

Že to mají středočeši jinak, je jejich problém, stejně jako jejich ÚS, který není uživatelem, možná už nějakou louži má, ale musí být na MO hodný. Je zajímavé, že se v dotazech neobjevily BP a soukromáky MO....... a SHMO SÚS. To jsou ty "detaily", které tvoří cca 90% změn, o kterých p. předseda hovoří, pokud nechce svaz tříštit. Já si pod takým pojmom "svaz" představuji VRP a nikoliv schůzování, hašteření a business čilimníků.

Edit: zajímavé je i zřizování vod v režimu rybníkářství (názor p. předsedy).... jen je otázkou, kdo ponese náklady a kdo zisky? To je příklad i těch vašich "soukromáků", ale ty jsou přítomny v celém ČRS....
N 1568 - ® So 12.3.2016 21:28:24
fotojakes >> Žádný vliv a hlavně ani význam!!!!Byla to akce kaprařů,kteří se už od ní pomalu distancují,ale už to dali do pohybu:-((((
N Danda05 - ® So 12.3.2016 21:28:03
Bláža >> Tak s tímhle v podstatě souhlasím, tak mě nepřijde přirozené kapra chytit a sežrat, taky občas kapra vezmu, loni asi 4kusy, ale když vidím jak je někdo schopnej vzít každej den dva kapry jen pro to ze mu to umožňuje řád, to nechápu a mělo by se to nějak regulovat.
Jasně tak když někdo krade tak bude.krást dál..

[ Vstoupit do diskuse - 33 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDeštníky Giants Fishing

Zcela nové, velmi propracované deštníky s nastavitelným kloubem a odnímatelnou bočnicí na zip.

akce, rybareniNash Magnetický držák do bivaku Magnetic Bivvy Hook

Za 297
Praktická pomůcka, díky které si snadno vytvoříte věšák na různé věci uvnitř bivaku. Můžete ho upevnit kamkoli do bivaku. Magnet je dost silný na to, aby udržel i mokré oblečení, které tak bude rychleji schnout. Karabina není součástí balení.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Braunstar s.p. Rybářské potřeby - Braunstar s.p.

Ústí nad Labem, Moskevská 44