MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Firma Elzet dostala od České inspekce životního prostředí pokutu jeden a půl milionu za ničení písníku u Mikulovic

Kategorie: Všeobecné

Mikulovice - Společnost Skládka Elzet dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 1,5 milionu korun za rozsáhlé zavážení vodní plochy v bývalé cihelně Blato v blízkosti obce, kde žije šest druhů zvláště chráněných živočišných druhů. Potvrdila to mluvčí inspekce Jana Jandová.

Podle ní uložili inspektoři ČIŽP firmě pokutu za neplnění výjimky ze základních podmínek ochrany zvláště chráněných živočichů, kterou ministerstvo společnosti povolilo. Výjimka mimo jiné stanovovala, kdy a kam v areálu bývalé cihelny může firma odpad navážet. Společnost však zavezla větší území, než mohla a navíc nedodržela podmínku, že kvůli rozmnožování chráněných obojživelníků může odpad ukládat jen od poloviny srpna do poloviny října. V praxi se to projevilo tak, že z původní plochy zůstala po letech skládkování jen malá část a výška navážky tady dosahuje několika metrů. Lokalita je navíc poničena i přeložkou silnice I/37 ve směru z Pardubic do Chrudimi. Jak mluvčí ČIŽP Jandová dodává, inspektoři teď kontrolu zavážené vodní plochy zintenzivní a v případě, že zjistí další porušení stanovených podmínek, jsou připraveni udělit firmě opakovaně další pokutu ve stejné výši. Firmě Elzet se přitom až doposud dařilo sankcím uloženým za porušení předpisů na ochranu přírody vyhnout. Teď se podle všeho karta obrátila.

Zdroj: http://chrudimskenoviny.cz/kategorie/ekonomika/firm​a-elzet-dostala-od-ceske-inspekce-zivotniho-prostre​di-pokutu-jeden-pul-milio

 

MAXXSKATER - ®, 24.9.2015

Diskuse k bleskovce

N Honza7 - ® So 26.9.2015 1:00:09
Tohle je mediálně profláknutá kauza. Člověk se jenom nestačí divit jak dlouho trvá zastavit firmu, která likviduje chráněné území, skoro to vypadá jako by ČIŽP neměla zájem zachovat tohle území nezničené.
Skladování odpadů je velký byznys a tahle pokuta je bohužel směšná proti tomu kolik si firma vydělala neoprávněným skladováním tohohle odpadu.

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Boty Cross Grip-Trek (SLEVA 60%)

Za 1389
Obuv má vysoce kvalitní semišový svršek v kombinaci s velmi odolným a pevným polyesterem 900D. Tvarovaná EVA podšívka pro odolnou, ale lehkou konstrukci. Důležitým prvkem je membrána Hydroguard pro 100% voděodolnost.


akce, rybareniPrologic Hrazdy New Green (SLEVA 63%)

Za 989
Kvalitní hrazdy od firmy Prologic. Šířka hrazd 46,5cm. Nyní za neuvěřitelnou cenu.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...