MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Na rybaření jako národní koníček

Kategorie: Všeobecné

Na rybaření jako populární národní koníček sázejí kromě specializovaných prodejen i televizní pořady. Například kanál Fishing and Hunting kromě novinek z oboru diváky láká na vysílání závodů v rybaření. Rostoucí tržby eviduje i největší tuzemský veletrh For Fishing.

Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/na-rybareni-jako-narodni-k​onicek-sazeji-obchody-i-televize-pnt-/media.aspx?c=​A150305_150929_ln-media_ape

 

MAXXSKATER - ®, 5.5.2015

Diskuse k bleskovce

N fotojakes - ® St 6.5.2015 14:45:12
aleš vavřina >> to ano, ale ta zmíněná skupina je z jiného těsta, chce jít k vodě párkrát za rok a ideálně formou dovolené s rodinou. Pak už ta vzdálenost nehraje takovou roli :-)

Malou pestrost mají ty soukromé vody pro tebe, protože bereš jako limit vzdálenost a ne, že by nebyly pestré:-) A ve finále příroda kolem vody a ani ryby v ní nechápou kdo je soukromník a kdo svazák, ty největší rozdíly mezi to vkládáme my sami i když tam zas tak zásadní rozdíly nejsou :-D
N aleš vavřina - ® St 6.5.2015 14:36:10
fotojakes >> Vzdálenost je základ, pokud chceš být rybářsky aktivní celoročně a pokud možno s co největší frekvencí, tak máš akční radius pro svou činnost relativně jasně vymezen dojezdovou dobou tak 1 hodiny (lépe 1/2 hodiny). Dál to v prostě v každodenním shonu nemůžeš stíhat.
N fotojakes - ® St 6.5.2015 14:31:47
aleš vavřina >> užší jen pokud bereš jako limit vzdálenost. Těch soukromých vod jsem navštívil už velmi mnoho a řekl bych, že jsou co se týče vzhledu pestřejší, než ty svazové. Najdeš jak téměř přírodní vody, tak i doslova "rekreační střediska" kolem rybníků, takže si úplně každý najde to své. Mluvím tedy o stojatých vodách, toky jsou dle mého úplně něco jiné a nelze to porovnat.
N aleš vavřina - ® St 6.5.2015 14:26:09
fotojakes >> Pestrostí jsem myslel okolí vod - okolí každého revíru má své osobité kouzlo a díky počtu svazových revírů si každý najde to své... V případě soukromáků je možnost volby podstatně užší.
N aleš vavřina - ® St 6.5.2015 14:24:09
kakr >> Máš krásně bohaté zdroje dat, :-). Dle mého by bylo relevantnější všeobecně uváděné počty očistit o tebou uvedené počty a zase by to vypadalo trochu jinak. Prostě rozsah výkonu práva rybolovu je přímo úměrný volnému času, a toho já (i velká řada jiných kolegů) mám(e) stále tak nějak méně.
N fotojakes - ® St 6.5.2015 14:23:33
aleš vavřina >> no v tomto směru si bohužel hospodaření svazu se soukromníky nemá navzájem moc co vyčítat. Oba segmenty preferují druhy ryb, které se snadno nahrazují. Čest vyjímkám, které jsou zejména na tocích, ale u stojatých vod víme jak to je. Jenže dokud nebudou chtít změnu rybáři, nic se nezmění.

Co myslíš tou pestrostí? soukromáky jsou také jeden od druhého odlišné:-)
N kakr - ® St 6.5.2015 14:13:33
aleš vavřina - 6.5.2015 14:07:14 >>
Asi 10% rybářů platí jen členství a povolenku si neberou. Dalších 8% si povolenku (někdy obě i republikové) vezmou a nemají ani jednu docházku k vodě.
Počet vydaných P povolenek každoročně klesá, před 45 roky se jich vydávalo stejně jako dnes a počet rybářů byl třetinový.
N aleš vavřina - ® St 6.5.2015 14:11:23
fotojakes >> Nesdílím ten názor, že na svazovkách není co chytat a na soukromácích co chytat je. Navíc pestrost svazových revírů žádný soukromák nenahradí.
N fotojakes - ® St 6.5.2015 14:08:55
aleš vavřina >> Právě, že jsem v posledních letech potkal mnoho lidí, kteří už si neplatí ani členskou, jen si párkrát do roka zajedou na soukromou vodu. Sdílet s nimi názor nemusíš, je to každého volba:-)
N aleš vavřina - ® St 6.5.2015 14:07:14
kakr >> Výkyvy početnosti členské základny tak do 2% považuji za stagnaci. Tak uvažuju, že spíše by byl zajímavý údaj o poměru prodaných povolenek vůči početnosti členské základny a údaj o vývoji v počtu vydaných povolenek v posledních 10 letech (zvlášť P i MP).
N aleš vavřina - ® St 6.5.2015 14:01:52
fotojakes >> To máš pravdu - hodně lidí co si platí jen členskou, tak uvádělo shodný důvod - "K vodě se dostanu tak 3-5x ročně a tak jdu někam, kde je ryb hodně a mám šanci pořádně zachytat. " :-( Tento názor nesdílím, ale byl to nejčastější důvod u koupě pouze členské známky. No a pak nemálo lidí už loví jen v zahraničí - jedou tak 2-3x na týden na ryby a v tuzemsku je to k vodě už netáhne, tento postoj taky nechápu.
N fotojakes - ® St 6.5.2015 13:56:14
hraji >> nevím co je příčinou, to je na hlubší rozbor do kterého se pouštět nechci, ale je to alternativa, která bez starostí umožní to samé a za lepších podmínek. Před vznikem těch revírů nebyla jiná možnost jak si zachytat, teď možnost volby je.
N hraji - ® St 6.5.2015 13:37:39
fotojakes >> navíc, nemyslím si, že by soukromé revíry byly primární příčinou poklesu členské základny svazu. Vidím tam zcela jiné vlivy, uvnitř svazu.
N fotojakes - ® St 6.5.2015 13:29:18
aleš vavřina >> nevím jestli to sleduješ, ale já trošku přehled o trhu mám a pokles členské základny přímo koreluje s rozvojem soukromých revírů. Ty začaly vznikat právě v době, kdy byla členská základna na svém vrcholu.
N fotojakes - ® St 6.5.2015 13:26:52
hraji >> mám stejný názor i když v období té ekonomicky-mediální krize byl pokles, nebo stagnace objemu trhu, tak už to zase frčí dál.
N hraji - ® St 6.5.2015 13:24:13
fotojakes >> já si myslím, že trh s rybářskými potřebami nestagnuje, protože to by například v Brně nevznikaly další a další prodejny. E-shopů jsou již v rámci ČR stovky.

[ Vstoupit do diskuse - 26 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAVID CARP Screen House Organiser

Za 2490
Skládací tří patrová skříňka, díky které budete mít ve svém bivaku věci vždy správně uspořádané a na svém místě. Rozměry: 50 x 46 x 120 cm / Taška: 85 x 70 x 7 cm. Hmotnost: 8,5 kg. Rozklikněte pro více informací.


akce, rybareniNGT Sedačka XPR Chair

Za 1199
Perfektní model rybářského křesílka navržený speciálně anglickou značkou NGT. Křeslo je velmi hezky designově zpracované a je vyrobené z pevných ocelových profilů a kvalitního polstrování, přesto je velmi lehké a vhodné jak pro malé tak i pro delší rybářské výpravy.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské centrum Olomouc Rybářské centrum Olomouc

Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský rybolov - navijáky,...