MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Unikátní fabrika u Ratíškovic: ryby i raci budou dál od zástavby

Kategorie: Všeobecné

Pro stavbu fabriky na chov ryb, raků, pěstování salátu a bylin u bývalého dolu Tomáš je právě změna územního plánu nezbytná. Debata o ní pokračovala dalším kolem na pondělním zasedání obecního zastupitelstva. „Starostka nás požádala, abychom žádost ještě doplnili. Nyní měním zastavovací plán tak, aby masná výroba byla na opačné straně a co nejvíce vzdálená od zástavby," informoval projektant a člen představenstva společnosti Taneco Jiří Kotásek.

Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/zpravy_region/unikatni-f​abrika-u-ratiskovic-ryby-i-raci-se-budou-pestovat-d​al-od-zastavby-20150422.html

 

JaMi - ®, 22.4.2015

Diskuse k bleskovce

N aleš vavřina - ® Čt 23.4.2015 19:37:41
Flanker >> dík, nevšiml jsem si - ale jak vidím ty druhy, tak je mi jasné, že projekt je zcela v kategorii sci-fi, jednak krom pstruha není intenzivní chov těchto ryb zvládnutý a na pstruha v těch končinách nemáš přírodní podmínky - vidím to na další velký tunel na peníze z OP Rybářství. Pokud mne někdo dá nějaký relevantní argument proč by to mělo fungovat, budu za něj vděčný.
N Flanker - ® Čt 23.4.2015 18:04:31
aleš vavřina >> druhy jsou vypsane v tabulce pod článkem
N aleš vavřina - ® Čt 23.4.2015 11:08:54
2 000 tun živých ryb na recirkulaci? - tak to je hodně velké sousto. No ale taky sehnat ty cca 2 mld. na projekt dá celkem práci. Škoda, že není uvedeno více k druhům ryb jež je v plánu produkovat. To by napovědělo mnohem více o reálnosti celého záměru. Zatím to je taková "zajímavá bublina".
N Buffalo1969 - ® Čt 23.4.2015 7:27:21
Parádní věc. Proč ne. Furt lepší než fabrika na výrobu rybích konzerv a nebo na zpracování vepřového a hovězího. Držím investorovi palce.

[ Vstoupit do diskuse - 4 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...