MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Ze zasedání Republikové rady ČRS (únor 2015)

Kategorie: Všeobecné

Pravidelné zasedání Republikové rady ČRS se konalo 5. února 2015. Hlavními body programu byla informace o rozdělení tržeb celosvazového rybolovu, prodeji členských známek a celosvazových povolenek k rybolovu v roce 2014 a v neposlední řadě také projednání novely Jednacího řádu ČRS.

Přestože byl očekáván (v souladu s vývojem několika posledních let) mírný pokles počtu prodávaných celosvazových povolenek, byly nakonec loňské zdroje k rozdělení nepatrně vyšší, než v předchozím roce. Pokud bude tento trend pokračovat, mohou rybáři očekávat příznivý dopad i na zarybnění rybářských revírů.

Pozitivní byl v loňském roce i vývoj členské základny, o němž dává zcela přesný přehled množství prodaných členských známek. Počet členů byl v loňském roce pouze o 213 rybářů (tzn. 0,1%) nižší, než v roce 2013, podstatné ovšem je zvýšení členské základny v kategorii dětí do 15 let o 597 (3,1%).

Rada schválila předložené úpravy jednacího řádu s tím, že právní komise provede v únoru ještě revizi jeho příloh a doplní požadovaný „sazebník trestů“ za porušení pravidel rybolovu. Jednací řád bude poté k dispozici na webových stránkách Rady a pro potřeby organizačních jednotek ČRS bude spolu se Stanovami ČRS jako obvykle vydán v jedné brožurce.

http://www.rybsvaz.cz/?page=reportaze%2Freportaze&l​ang=cz&fromIDS=

 

Jarda Š. - ®, 16.2.2015

Diskuse k bleskovce

N Jarda Š. - ® Út 17.2.2015 16:48:13
computerfish >> Že to je orgán kolektivní je dáno tím, že dle stanov rozhoduje hlasováním na zasedáních. Kdyby to nebyl orgán kolektivní, tak by stanovy určovaly, že funkcionáři rozhodují samostatně v jim přidělených kompetencích.
N computerfish - ® Út 17.2.2015 16:34:22
hraji >> Nejsem odborník na právo, tuším, že máš pravdu. Hledal jsem ve stanovách, jestli je to orgán kolektivní nebo individuální není určeno.
N hraji - ® Út 17.2.2015 16:01:18
computerfish >> něco mi říká, že rada ČRS je kolektivní orgán.
N computerfish - ® Út 17.2.2015 15:59:11
Jarda Š. - 17.2.2015 12:43:58 >Aha, pochopil jsem to správně, že se někam vytratila osobní zodpovědnost za svá rozhodnutí. Čili špatná rozhodnutí včetně jednotlivců zůstanou navždy v anonymitě?
N Jarda Š. - ® Út 17.2.2015 12:43:58
computerfish >> Výsledky hlasování jsou uváděny v zápisech ze zasedání Rady, které se v plném znění rozesílají kromě jejích členů i na sekretariáty územních svazů. V zápisu ale stačí pouze uvádět, jakým poměrem hlasů bylo usnesení schváleno (případně byl návrh odmítnut), který člen byl proti, se dá ze zápisu zjistit, když svůj nesouhlas v diskusi zdůvodnil. Na webu ČRS jsou zveřejňovány stručné výtahy ze zápisů ze zasedání Rady.
N computerfish - ® Út 17.2.2015 9:12:10
V profilu máš profesi právník. Mohu se proto zeptat na jednu věc. Mám šanci se dozvědět jak jednotliví členové Rady ČRS při určitých klíčových rozhodnutích hlasovali? Nikde jsem tuto informaci nedohledal. Pokud znáš odpověď, děkuji za ni.

[ Vstoupit do diskuse - 6 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Rukavice Max5 Thermo Armour (SLEVA 58%)

Za 499
Teplé rukavice s unikátním vzorem Realtree Max5. Odolný 100% polyester o gramáži 180g. Voduodpudivá povrchová vrstva. 100% nepromokavé díky polyuretanovému zátěru. Prodyšné. Teplá fleecová podšívka. Extrémně teplé díky izolaci Thinsulation. Zesílená dlaňová část. Zesílená látka na ukazováku.

akce, rybareniBehr termohlínky IceBehr Sibirsk

Za 854
Pohodlné holínky s velmi teplou termovložkou určené do teplot až -35°c.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CARPFANATICS.cz CARPFANATICS.cz

Jsme internetová prodejna moderního typu s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi a také klub vyznavačů moderního rybolovu. Máme...