MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Pytláci na Víru

Kategorie: Všeobecné

Zaměstnanci Povodí Moravy, s.p. ve spolupráci s Policií ČR včera zajistili na VD Vír dva pytláky, kteří z nádrže vylovili osm kusů dravých ryb. PM předalo případ Vodoprávnímu úřadu v Bystřici nad Pernštejnem. Pachatelům hrozí za spáchání přestupku několikatisícová pokuta. „Škoda, kterou způsobili se sice pohybuje v řádech jednotek tisíc korun a přestupek se zdá bagatelní. Svým vstupem do prvního ochranného pásma vodárenské nádrže však porušili zákony naší země a vytváří svou činností rizika pro kvalitu vody i poškození účelové rybí obsádky nádrže, na kterou PM vynakládá nemalé finanční prostředky,“ řekl generální ředitel PM Jan Hodovský. Povodí Moravy, s.p. provádí pravidelné kontroly ochranných pásem vodních nádrží, které jsou zaměřené na porušování zákazu vstupu a rybolovu. Od července letošního roku PM zaznamenalo devět závažných porušení zákazu vstupu do I. ochranného pásma a rybolovu.

http://www.pmo.cz/cz/media/aktuality/pytlaci-vylovi​li-z-viru-velke-mnozstvi-ryb/

 

yvana - ®, 2.12.2014

Diskuse k bleskovce

N Chosé 2 - ® Pá 12.12.2014 11:52:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
F.T.M. >> Národnost jsem neřešil, jen jsem byl připraven na příspěvky typu: "To museli být nějaká účka"! Však jak zde cokoliv nadneseš, měl by být člověk připraven ne jenom jako skaut ( Buď připraven). Ale raději jako u soudu. Cokoliv řekneš, může být použito proti tobě :-o))
N F.T.M. - ® Pá 12.12.2014 6:49:51
yvana >> Na Víru se dělal kontrolní odlov speciální lodí cca. 5let nazpět možná déle on ten čas letí, kdy na to přivezli speciální loď. Bylo to součástí nějakého výzkumného projektu, kdy se jednalo snad o kvalitu vody, ale nevím to přesně.
N F.T.M. - ® Pá 12.12.2014 6:40:35
Chosé 2 >> Národnost vůbec neřeš, prostý fakt je, že tam chodí pytlačit místní z okolí. Mám tam z tátovy strany rodinu, tak vím jak to tam chodí :-))))) Když občas někoho chytí, tak je to většinou přespolní, který nezná místní poměry.
N ,,X" - ® Út 9.12.2014 10:04:29
yvana >> Co je na tom divnýho, prostě píšu anonymně vy Sherloci...:D
N Mrakoš - ® Po 8.12.2014 19:28:56
"Kontrolní odlov" provádí Kuba Wagner na vodárenských nádržích běžně. Kamarád mu občas dělal průvodce.
N Stavba - ® Po 8.12.2014 19:10:05
o zadnej kontrolni odlov se nejedna. navic to pise v uvozovkach...... proste to tam mistni masi ve velkym na kseft.... tak jako i na jinych prehradach
N yvana - ® Po 8.12.2014 18:29:53
kakr >> Ahoj,tak nějak vím,jak se ty odlovy dělají,ale co mi hlava nebere,proč by je dělali v noci.
N computerfish - ® Po 8.12.2014 18:26:51
yvana >> Jeden jsem zažil na Želivce ještě z dob fujtajblových, má pravdu v tom, že se braly hlavně dravé ryby a posílají na rozbor. Byl nastražený přes noc vězenec. Ale dravé ryby jsem se nedočkal.
N kakr - ® Po 8.12.2014 18:24:27
yvana >>
Kontrolní odlovy se dělají do tenat, táhnout síť za lodí na Víru je zcela mimo mísu, navíc potmě.
Zřejmě je zpráva převzata z agentury JPP:-))
N yvana - ® Po 8.12.2014 18:17:59
computerfish >> Ahoj,já fakt ještě neviděla kontrolní odlov,ale je divný,že se dneska zaregistroval a první příspěvek je tady.
N computerfish - ® Po 8.12.2014 18:16:01
yvana >> V noci pytlačí ti místní. Kontrolní odlov se dělá úplně jinak. Možná potrefená husa.......... nebo jen ironická poznámka.

[ Vstoupit do diskuse - 91 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Konvička Survivor (SLEVA 47%)

Za 429
Konvička od firmy Prologic má speciální povrchovou úpravu FDA a LFGB pro bezpečný kontakt s jídlem. Odolný anodizovaný povrch, lehký materiál pro snadný transport, rovnoměrné vedení tepla, jednoduše se čistí, odolné proti poškrábání, odolné proti korozi, objem: 1,3 l.


akce, rybareniKaprařský podběrák Delphin IKONA 36

Za 1999
IKONA je zástupcem nejvyšší série podběráků od značky Delphin. Přesvědčí vás o tom každým centimetrem svého dokonale vypracovaného designu. Delphin IKONA je postavená na celokarbonové rukojeti.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Párysův rybářský ráj Párysův rybářský ráj

Jičín, Hradecká 816