MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Konference stav populace a možnosti zlepšení populace lipana podhorního a pstruha obecného

Kategorie: Všeobecné

Ve dnech 4.-5. října 2014 proběhla v Hotelu STUDÁNKA u Rychnova nad Kněžnou konference ČRS, na které se diskutovaly otázky managementu pstruhových vod se zvláštním ohledem na pstruha obecného a lipana podhorního. Konference se zúčastnili přes sto zástupců ze všech územních svazů ČRS, především pak hospodáři z místních organizací, kteří se zabývají hospodařením na pstruhových revírech, zástupci MRS a zástupci věděckých institucí a Povodí Vltavy. Součástí konference byla i návštěva vybraných rybích líhní v rámci Východočeského ÚS ČRS (druhý den, 5. října).

rámci živé diskuze k tématu byla hodnocena především míra vlivu rybožravých predátorů na populaci pstruha a lipana, míra současné přirozené reprodukce, vhodnost vysazování jednotlivých věkových kategorií násad a vliv genetické eroze na celkový stav populací lososovitých ryb.

Účastníci konference se shodli na tom, že současný pokles populace lipana podhorního a pstruha obecného je zapříčiněn komplexem faktorů, ze kterých můžeme zmínit globální změny prostředí reprezentované poklesem průtoků a zvýšením teplot, chemickým znečištěním, poklesem množství živin v tocích, narušením přirozeného splaveninového režimu, dále nevhodnými úpravami koryt, sníženou migrační prostupností, vysokou početností rybožravých predátorů (zejména kormoránů, vyder a volavek) a změnami v průtokovém a teplotním režimu v pásmu pod přehradami.

Bylo konstatováno, že bez ochrany před působením rybožravých predátorů se veškerá další opatření minou účinkem. Dále bylo řadou účastníků doporučeno zvýšení míry lipana podhorního i pstruha obecného tak, aby se podpořila přirozená reprodukce těchto druhů.

Celý článek,bližší info a foto zde: http://www.rybsvaz.cz/?page=aktuality&lang=cz&fromI​DS=&je_aktuality=ano

 

foxxx - ®, 13.10.2014

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniCRALUSSO Method Power Quick Snap

Za 84
Tento produkt Vám umožní velmi rychlou a pohodlnou výměnu návazce a zároveň chrání uzel před poškozením od krmítka. Balení obsahuje 6 ks.


akce, rybareniCHYTIL Rohlíkový boilies v dipu 60 g / 14 mm

Za 74
Vysušené kuličky jsou zavakuovány v dipu. Příchutě: jahoda, scopex, med, oliheň, vanilka, játra, halibut, česnek. Díky dlouhému dipování vypouští kulička kolem nástrahy výraznou pachovou stopu a vydrží ve vodě až 4 hodiny.Více na www.chytiljsem.cz


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské centrum BIG FISH Rybářské centrum BIG FISH

Plzeň, Goethova 6