MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Kontrola rybářské stráže na vn hracholusky

Kategorie: Všeobecné

Dne 12. dubna proběhla společná kontrola rybářské stráže na VN Hracholusky. Díky nepříznivému počasí v dopoledních hodinách, bylo kontrolováno pouze cca 90 rybářů. Při kontrole byla zjištěna řada přestupků na úseku rybářství jako nepřítomnost u nastražených udic, nezapsání docházky, ponechání ryb nedosahujících míry či nešetrné zacházení s rybami. Kontrolováni byli i 3 lovící bez povolenky k lovu tzv. "pytláci", kterým rybářská stráž zadržela udice, pustila úlovky a předala oznámení o přestupku na příslušnou obec, která zahájí řízení o uložení pokuty. Častým nešvarem bývá povolenka uložená v chatě, nebo autě, kdy se dotyčný snaží dodatečně dopsat ulovené ryby, nebo docházku před tím, než ji předloží ke kontrole. Za nepřítomnost u nastražených udic byla zadržena povolenka rybářce, která si zajela nakoupit a vrátila se za více jak 30 minut.

Článek a foto z kontroly zde: http://www.crsplzen.cz/novinky/173.html

 

foxxx - ®, 30.4.2014

Diskuse k bleskovce

N AntonM - ® Čt 1.5.2014 0:19:09
Díky RS za dobrou práci.

Chce to ale časteji.
N p.lorenc - ® St 30.4.2014 18:37:04
kubos >> možná mám štestí ( nebo smůlu - v dobrém ), ale já jsem tam ještě kontrolu nezažil. Je pravda že poslední 2 sezony tam tolik nejezdím, ale před tím dost často. Žebrácká, úterská, nový most, těchoděli atd a nic:-( Snad se to zlepšilo.
N kubos - ® St 30.4.2014 17:25:56
p.lorenc >> na hrachách chodí RS celkem dost jen je škoda že zrovna nechytnou dobu kdy tam jsou UKčka,Rusáci atd. :(
N SAHIB - ® St 30.4.2014 13:20:08
jurasoft >>
ano kluci,rozmáhají se různé takovéto procedury,protože páni z hopra je nechtějí moc řešit,rači si nebudou pálit ručiučky,mají jiné starosti,zajíždět nové vozíky po vlastech českých na výletech,než by dělali něco pro nás..(ne všichni,abych je neházel)do jednoho pytla..
N jurasoft - ® St 30.4.2014 13:10:51
SAHIB >>taky se mi stalo před hromadou let, že po mě porybnej kterej, jak píšeš, seděl u kamarádů rybářů o 30 metrů dál pod deštníkem a chytal, že nás šel kontrolovat a nejvíc mu vadilo, že sedíme blíž u sebe..a pak hromada odpadků v křoví..tak jsem se nedal a řekl mu, že z křoví nechytám a ani tam nemám věci a že ať mi ukáže v zákoně kde je definováno místo lovu a kolik prostoru to je, navrhl jsem mu že vyčistím i místo u jeho prutů ale on že bude muset jít pryč protože to bude moje místo lovu, mlel cosi o drzosti a já mu navrhl, že zavolám policii aby rozsoudila kdo z nás má pravdu..v tý době ještě nebyli osoby veřejně činné a my s kolegy se pak dohadovali jestli nebylo lepší že bychom ho hodili do vody...
našel jsem v této "zimě" u vody vykolikovány prostory kam by se dalo posadit 5 rybářů, cedulky soukromý prostor a maringotka..kolem hromada peří od labutě a šupiny...
N tuzemak - ® St 30.4.2014 13:10:47
SAHIB >> pokud začne hurtovat,musíš začít taky,trocha zvednu hlas,řeknu mu,že zněho cítím alkohol,a máš vidět tu reakcu,jak se sklidníí,fakt nemám náladu,aby si na mě někdo honil mindráky,to,že má placku,mu nedává právo si na tebe otevírat hubu,někdy stačí pohrozit,když začne držkovat,že si tento rozhovor nahraješ,to taky na ty buzíky platíí...
N SAHIB - ® St 30.4.2014 13:09:35
jurasoft >>
Klepl jsi velice přesně na hlavičku,..celé věci.,podstatě problému..
A ještě jedna věc se mi zdá poslední dobou že se rozmohla-sluduji,poslouchám,pak si udělám závěr..
Kolikrát jak rybáři(z jinýchMO),jsou přímo členy MO vlastní nabádání k tomu,když něco-tak mi volej,já to na místě vyřídím,zavolám mu hned z5,neb mu je řečeno přímo-nehádej se,2-3 dny než dondou noty to vydržíš,nebo chytej jen na našem-my se známe,a jak dondou,dám Ti je hned z5..Taky se to rozmožilo jak půlci,neb jak jsi uvedl ti povední pánové..-))a tak se toho pěkně zneužívá,..
N SAHIB - ® St 30.4.2014 13:04:05
tuzemak >>
no mne taky može nakrknout,když sedíš vše O.K.,naklizeno,máš vše co máš mít,zapsáno,pořádek i po bordelářích uklizený než zasedneš,abys mohl vůbec lapat,pytel s odpadky dáš na stranu,pak dojde RS a začne Tě j...t za to,že si ten pytel bordela co jsi uděll ještě neuklidil..Vůbec ho nezajímá,že to je po jinech,navíc,když Tě pozoroval ze vzdl.cca 50m jak uklízíš než sis sedl,protože byl u inejch,kdy měli bordel jak noha, v biwi cca 25 m od vody,kolobásy,pivíčko,hlahol na široko daleko-tam bylo bez problémů,ale ty že si poctivej debil,tak tě ještě budou j..t a dělat z Tebe vola?.Ale víš jak to je-ON je pánem,má placku a ty si jen póvl pro něj,.kolikrát nemáš ani možnost ten telef.vytáhnout,.šmejdící,a poslední dobou takovéhoto chování je tady po okolí nějak hodně,asi by je měli učit v kurzech Asertivnímu chování..
N jurasoft - ® St 30.4.2014 13:02:43
ondra.soucek >> v autě při 130 ti určitě...u vody kulový, leda tak kapr odjede 3 metry vedle, za první kořen a tam se snaží tu třešničku co mu visí z huby vytřepat..jsou revíry, místa kde sotva pípne pípák tak nasedáš do člunu a pádluješ opatrně k místu kam jsi to položil, a vyháčkováš ze stulíků vlasec..je úplně jedno jak rychle vyrazíš, protože stejně musíš do člunu, podběrák, nějakou vestu..a když jsi sám tak pádluješ kousek, odložíš prut, pak ho vezmeš, domotáš vlasec, položíš prut, pádluješ...než se dostaneš nad rybu tak to může trvat 20 minut..
N ondra.soucek - ® St 30.4.2014 12:58:48
jurasoft >> Tak to se musím omluvit a jestli opravdu chytáš nonstop jen tam, kde je to povolené, je to v cajku. Akorát mi ta půlminuta nepřijde jako bezprostředně. Za půl minuty se toho může stát...
N jurasoft - ® St 30.4.2014 12:57:14
SAHIB >> taky jsem zažil excesy co ukazují že jsou mezi rybáři janouškové, ritigové a pak ti druzí. Dost mi vadí občas neprofesionalita RS v tom směru, že moped ze kterého kape olej opřený o strom je v pohodě protože rybáře co na něm přijel zdraví z dálky a s širokým úsměvem zatímco ke mě jde s přísným pohledem a auto stojící na cestě je problém a nebo to že nemám vezírek..s takovými si dávám hovor..například na téma jak u vody zabít rybu...jestli klackem, a když ano tak jak velkým ? zda můžu ulomit větev od stromu a nebo chodit s rybou v ruce a nebo ji nechat ve vezírku a chodit po břehu..nebo šutrem, šroubovákem, montpákou z auta...prostě chci poradit...

[ Vstoupit do diskuse - 51 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNavijáky Daiwa Saltist

Saltist byla vyvinuta pro použití za všech možných podmínek při sladkovodním i mořském rybolovu. Skvěle hodí pro jiggování na moři, nebo náročný lov sumců či ryb tropických vod, jako třeba GT či kranasů.


akce, rybareniStojan Tripod Premium + Sada hlásičů Combo M1100

Za 2841
Dodáme do 24 hodin a bez balného a poštovného.Pokud se přihlásíte získáte další slevu v podobě 3%.Akční balíček, který se skládá z kvalitního tripodu Premium a oblíbené sady hlásičů Combo M1100 - se slevou 990 Kč!


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
SUMCI.COM SUMCI.COM

Pojeďte s námi na Ebro na sumce!