MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Extrémně teplá zima děsí myslivce, zemědělce i chovatele ryb

Kategorie: Všeobecné

Extrémně teplá zima přeje sportovním rybářům či návštěvníkům zoo. Naopak jejich následků se obávají chovatelé ryb, myslivci i zemědělci.

http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/extremne-​tepla-zima-desi-myslivce-zemedelce-i-chovatele-ryb

 

rover - ®, 20.1.2014

Diskuse k bleskovce

N brambůrek.9 - ® Po 20.1.2014 22:08:44
Adˇbude jaké koliv počasí stejně bude všechno špatně. Je to jako z korunou když koruna jde dolů je to špatně a když začne jít na horu je to také špatně a tak je to v této zemy v každém odvětví. :-(

N splavek - ® Po 20.1.2014 19:16:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
nofish >> Ještě jsem chtěl napsat,že příroda se stím popasuje,jen mi lidé stím máme problém,protože už to neumíme jinak a hlavně nechceme to umět jinak než jsme zvyklí.
N nofish - ® Po 20.1.2014 19:16:08
splavek >> souhlasím se vším cos napsal. A to také vystihuje tento článek. Podobu loga a záměr jistě pochopíš http://necyklopedie.wikia.com/wiki/TV_Hovna
N splavek - ® Po 20.1.2014 19:13:26
nofish >> No divnější,ony teplotní výkyvy nejsou jen problém dneška,tak to nějak funguje od nepaměti,občas tak,občas onak.Jen se mi zdá,že spíš teď se to nějak víc medializuje,propírá a straší se.Zvláště mistři tohoto jsou zprávaři na Nově,mě ty jejich zprávy připadají jako propojení bulváru,triviální osvěty a školy vaření z eklhaftních surovin,popřípadě jiné piškuntálie.Lidi tomu celkem dost podléhají,takže tím vzniká celkem histerie,mezi cílovou skupinou sledovatelů těchto zpráv.
N nofish - ® Po 20.1.2014 19:07:10
splavek >> já tě chápu. Máš pravdu. Paradoxně, i mi by v práci teď vyhovovaly spíš teploty pod nulou. Ale tyhle "zprávy" v médiích, to je pořád to samé dokola. HOrko, zima, vítr, sucho, mokro. Zima přijde. Byla vždycky. Otázka je jaká a na jak dlouho. Děláme venku, ne v klimatizované fabrice u pásu a tak člověk musí počítat s tím, že to počasí je rok od roka divnější.
N splavek - ® Po 20.1.2014 19:00:33
nofish >> Problém s teplou zimou je,třeba u nás v práci,dělám v ovocných sadech a v podstatě ovocné dřeviny neukončili pořádně vegetaci.Jsou plné vody,problém může nastat,když přijdou mrazy moc rychle.Další problém může být třeba u rybízů(rybízy raši samy o sobě celkem brzy),kdy mohou předčasně narašit pupeny a pak bác ho mráz....atd...atd...je po úrodě a co pak,zisky jsou v prdeli,mi třeba na pracáku.Ikdyž na druhou stranu můj děda vždycky říkal,že :"žádná zima ještě nezhnila".Tak uvidíme.
N rover - ® Po 20.1.2014 18:52:07
nofish >> Kdyby jsou chyby, a co se má dostavit, se dostaví. Ani já nemám rád nářky, ovšem své investice si pohlídám zodpovědně. Někdy se zdá, že modrá planeta bez lidí, by fungovala daleko lépe :-)
N nofish - ® Po 20.1.2014 11:19:47
rover >> kdyby bylo -20 tak zemědělci řvou že je moc velká zima, myslivci to samé a rybáři taky.
Pamatuji si podobnou zimu před léty. Na prd bylo že se pak únorový mráz dostavil Ale zima jako taková moc nebyla. Ryby byly úplně v pohodě a dokonce se krmilo o měsíc dříve než obvykle.
N venca1 - ® Po 20.1.2014 11:18:57
rover >> Ono to je přesně podle starého vtipu. Co je největší nepřítel pro zemědělce? Jaro , léto, podzim a zima.
N rover - ® Po 20.1.2014 11:15:41
nofish >> Za vším stojí peníze, to je jasné, ...z pohledu "majitelů" tyto obavy chápu, také nemám zrovna radost, když dlouholetá práce vyjde nakonec vniveč. Ale štěstí přeje připraveným, to je také pravda :-)
N nofish - ® Po 20.1.2014 11:00:05
rover - >> Člověe, už to sem nedávej :-) Vždyť to je pořád to samé dokola. Moc sněhu/málo sněhu. Moc teplo/ velká zima. Hodně vody/málo vody. Hlavně aby se pořád mluvilo a pak bude "státe, my o tom říkali, dávej dotace"...

[ Vstoupit do diskuse - 11 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSensas 3000 Dark Salty Bremes (cejn-černý-slaný) 1kg

Za 129
Nové slané černé krmení obohacené o směs minerálních solí. Slané krmení je vhodné zejména do velmi studené vody (zima) a nebo do velmi teplé vody (léto). Sůl podporuje atraktivitu krmení i při takovýchto teplotních výkyvech.


akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Flying Carptrack WORM UP 100g

Za 224
Naše plovoucí boilie zkrátka ztělesňuje ideální plovoucí nástrahy. Ať se rozhodnete pro použití samostatně nad kobercem drobných návnad (či úplně bez nich) nebo ve spojení s potápivou kuličkou (prezentace na panáčka), vždy zaručuje maximální ůspěch!


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
LOS-CORMORAN LOS-CORMORAN

Praha 3,130 00, Řipská 23