MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Meandry řeky Ploučnice budou přírodní památkou

Kategorie: Všeobecné

Českolipsko - Kromě meandrů chce kraj do budoucna ochránit Ploučnici také v okolí Žizníkova.
Meandry řeky Ploučnice u Mimoně, které jsou už dnes součástí evropsky významné lokality Horní Ploučnice, chráněné systémem Natura 2000, budou mít také „domácí" ochranu jako přírodní památka. Její vyhlášení připravuje Krajský úřad v Liberci.


http://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/meandry-r​eky-ploucnice-budou-prirodni-pamatkou-20131107.html​

 

rover - ®, 7.11.2013

Diskuse k bleskovce

N Siven Polní - ® Pá 8.11.2013 22:57:18
Chosé 2 >> V poho. Jo, je to ten statek s koňmi (ale že je tam hospoda jsem nevěděl - škoda). A loni tam dělali nový most.
Jinak s těmi 60ti stanovišti jsem to taky nějak nepochopil...
N Chosé 2 - ® Pá 8.11.2013 21:35:29
Siven Polní >> Omlouvám se ti kolego za to, že jsem tě nařknul, že jsi v té oblasti nebyl. Vím asi jaký statek jsi myslel. Statek s hospodou a koňmi.
Ty tůně pod ním jsou dost zanesené, protože jsou tam jílovité břehy. Nicméně ještě k tomu článku. 31 stanovišť ze 60 byl zaznamenán výskyt Vydry. Tak buď sledovali jeden pár, jak putuje po proudu dolů, nebo je tam převydříno. Celý ten článek mi připadá poněkud mimo realitu např. z hlediska na teritoriální výskyt Vydry od 8 do 30 km a potravu kterou se žíví. Ryby, měkýši, žáby, mladí ptáci. Celá oblast Českolipska má svoji vzácnou faunu, kterou člověk preferováním jednoho druhu naruší.

http://www.vyletnik.cz/turisticke-oblasti/severni-c​echy/ceskolipsko-a-machuv-kraj/prir_zivocisstvo/
N Siven Polní - ® Pá 8.11.2013 18:59:29
Chosé 2 >> od Vlciho dolu smerem k Ziznikovu (chtel jsem k tuni, ale nedosel) jsem se prodiral zeleni (kdybych videl cestu, sel bych po ni a zaroven by me to zklamalo). A od zacatku MP u Mimone asi kilak to samy. Tune znam ty pod statkem ve V.D., ty byly zajimave. Ale v rece se mi nedarilo.
N Chosé 2 - ® Pá 8.11.2013 18:28:55
Siven Polní >> Tak dobře, měl jsem to napsat jinak, třeba že vaříš z vody.
Z jedné strany řeky od Lípy do Vlčího dolu je cyklostezka a z druhé strany silnice. Ten okruh je oblíben , jako procházka kolem Jbc nebo Lbc přehrady. Co Žizníkov ? Myslíš že je vhodné to zařadit jako CHKO, když je to předměstí Č. Lípy, kde jsou kolem vody většinou nové rodinné domy ? Můj příspěvek dole byl myšlen na novinářské pisálky .
N Siven Polní - ® Pá 8.11.2013 17:10:02
Chosé 2 >> mozna, ze jsem od vody nevidel tu stezku. Ale s tim placanim jsi to prepiskl. Ja nemam potrebu si vymyslet imaginarni vylety.
N Chosé 2 - ® Pá 8.11.2013 15:24:04
Siven Polní >> No je fakt vidět , že jsi tam nikdy nebyl , plácáš a nepřiznáš si to. Z cyklostezky je vidět tok řeky a většina překážek je bodláčí, ostružiny, maliníky a kopřivy: No polní a lesní cesty se skautskými tábory ti už hledat fakt nebudu . Meandry jsou pěkné , to jo, ale klid a potrava pro větší výskyt Vyder asi sotva.
N Siven Polní - ® Pá 8.11.2013 14:44:47
Chosé 2 >> jo, ale nekopiruje reku(nastesti).
N Chosé 2 - ® Pá 8.11.2013 13:56:58
Siven Polní >> Tak detekuj kolego :-)

http://turistika.mucl.cz/tipy-na-vylet/cyklo/?misto​=hradcansky-okruh
N Siven Polní - ® Pá 8.11.2013 12:42:45
Tak mi ta vydra na ilustračním obrázku nějak podezřele připomíná spíš jihoamerickou vydru obrovskou, ale třeba se pletu...
No - cyklostezku jsem konkrétně v této oblasti (okolí Ralska a Vlčího dolu nebo jak to bylo) nějak nedetekoval, tak nevím. Byla tam džungle a parádní meandry. Kdyby ta řeka zůstala v tomto stavu, bylo by to dobře. Škoda jen, že je to pouhý střípek našich znásilněných vod...
N Vítek - ® Pá 8.11.2013 12:09:10
každá kuňka by musela dostat vestu s odrazkami pro přechod cyklostezky, k tomu semafórky, což se prodraží
N Chosé 2 - ® Pá 8.11.2013 10:55:17
Ladineeek >> Tak plůdku Lososa hrozí poněkud jiná nebezpečí na cestě do Labe.
Vydra by se jím asi nekrmila. Mně, jako laikovi připadá, že článek je napsán jako zpráva pro vyšší instanci úředníků rozdělující dotace. Zřejmě dotyčný nejezdí po cyklostezkách a polních cestách kolem řeky, kde je od jara do zimy setsakramentsky rušno. Napadlo mně se do těch míst podívat i v zimě, kdy tam bude klid a sníh. No a foťák sebou. Nevím proč v článku není zmínka o výskytu chráněné žáby, myslím Kuňky obecné.
N Ladineeek - ® Pá 8.11.2013 7:35:44
31 vydřích hnízd? To je šílený...... to těma dotovanejma lososama hezky krmíme.
N nextfish - ® Pá 8.11.2013 7:03:03
No aspoň tady se nereguluje. To je dobře.

[ Vstoupit do diskuse - 13 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Set hrazd a vidliček (SLEVA 53%)

Za 999
Skvělý set od firmy Prologic ve kterém získáte čtyři vidličky a dvě hrazdy na tři pruty! Dali jsme dohromady naše vidličky a hrazdy a vytvořili tak perfektní lehký a kompaktní set, který je dodáván v elegantním pevném přepravním obalu. Tato verze pojme tři pruty.


akce, rybareniVýprodej praků FOX!

Za 399
Výprodej perfektně zpracovaných praků Fox s krytem rukojeti. Dostupný ve třech verzích.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
ML SPORT ML SPORT

Brno, Bohunická 67