MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Řádění kormoránů v Plzni zaplatí stát, rozhodl soud

Kategorie: Všeobecné

Tři roky se snažili plzeňští sportovní rybáři získat od státu finanční kompenzaci za řádění kormoránů, kteří v únoru 2010 během několikadenní hostiny zlikvidovali téměř všechnu rybí obsádku na řece Radbuze. Úředníci na to odmítali slyšet s tím, že rybáři nejsou vlastníky ryb ve volně tekoucích vodách. Rybáři se ale nenechali odbýt a obrátili se na soud. Uspěli.

Krajský soud v Plzni ve středu vynesl rozsudek a jejich nároky uznal. Stát jim teď prostřednictvím Krajského úřadu musí vyplatit desítky tisíc korun a je povinen uhradit náklady na soudní řízení.

Celý článek zde: http://www.novinky.cz/domaci/314345-radeni-kormoran​u-v-plzni-zaplati-stat-rozhodl-soud.html

 

foxxx - ®, 26.9.2013

Diskuse k bleskovce

N Drozďák - ® Pá 27.9.2013 15:38:31
Jarda Š. >> o tom přesně píšu. Je mi jasné, že to není jednoduché, poněvadž bychom tu už dávno měli nějaký výsledek.
Proto koordinovaný, promyšlený postup. Nechci, aby to vyznělo jako plk chytráka, který to ví nejlíp. Jenže většina situací má vcelku nekomplikovaná řešení, pakliže se člověk zabývá příčinou a netopí se v důsledcích. Chyba bývá obvykle na straně lidí, málo aktivity, vytrvalosti, ústup od nastoupené cesty po prvních nezdarech apod. Sám si vzpomenu na situace, které bych řešil jinak a za nezdar mohla především absence mojí vlastní vůle a vytrvalosti. A praxe ukázala, že to skutečně ten hlavní důvod byl.
V evropském socialistickém superstátě (a že k němu mám výhrad....) celý systém žije z totálního přerozdělování. Tak proč jednou nesebrat všechny síly a napnout je k prolobování a profinancování zásahu, který bude mít na rozdíl od x tisíc jiných, naprosto zbytných píčovin a výpotků sociálních inženýrů z Brusele skutečně hmatatelný efekt?
N Jarda Š. - ® Pá 27.9.2013 15:20:57
Drozďák >> Redukce kormorána na hnízdištích je ale celoevropský problém. Přikročili už k ní Dánové, kde to ale není tak problematické jako na rozlehlých jezerních plochách ve Švedsku, Finsku a Polsku. Tam, kde kormorán hnízdí, není chápán jako nějaký vážný problém a redukce na hnízdištích tam je nákladná. Jediná šance zřejmě je, že by to bylo financováno s fondů EU, protože příslušné země do toho mze svého investovat nehodlají. Ale tady jsme zase u toho problému, že naši vyjednávači v Bruselu jsou málo aktivní a pak jen nadáváme na to, co nám ta EU zase provedla.
N Drozďák - ® Pá 27.9.2013 14:56:57
Woohooo >> debatu? Jakou?

Já vidím jenom monolog individua, které má problém si sundat rudý hadr z očí a taky trochu přemýšlet. Debata ale možná není a není to ani dáno mojí kartou.
Halt by ses musel vzdát svého jednoduchého myšlenkového vzorce ve stylu "stát" způsobil a "stát" musí napravit.
A co si vlastně pod tím státem představuješ?
N Woohooo - ® Pá 27.9.2013 14:05:14
Drozďák >> Tak nic omlouvam se ale prave sem precetl tvoji kartu :))) a uz tusim odkud vitr vane a a timto opravdu koncim debatu mezi nami :))) mej se ahoj
N Woohooo - ® Pá 27.9.2013 13:57:41
Drozďák >> Odpovez me teda jak bys TY tenhle spor resil ty jako soudce ... pre o tom se tu bavime vesmes - o rozhodnuti toho soudu ... povez mi jak a proc
N Woohooo - ® Pá 27.9.2013 13:54:47
Drozďák >> Kdyby to cele bylo tak jednoduche jako tvoje úvaha nad tim :))) davno by to bylo vyresne ...
N Woohooo - ® Pá 27.9.2013 13:51:17
Drozďák >> Predvadis to co se to uz predvadi moc dlouho ... kecy kecy a zase kecy :))) tuhle pisnicku co me tu broukas uz sem tu slysel 1000x ... vsichn vime prece ze ty statni peníze pro Plzen neresi problém redukce kormorána ... ja rikam ANO ANO a 100X ANO ... dokud se neshvali nejaky plan na redukci populace toho ptakouna kerej bude fungovat tak sem proste pro to aby to stat platil ... stat z nej udelal chráněného zivocicha stat je za tohle odpovedny i za to ze dlouho necinil ... když si tak chytrej kdo by podle tebe to mel zaplatit ? a nemel uz další zvasty o likvidaci kormorána ... vem jak to realne je a co je ralne mozne a co ne ... to jako chces rict ze Plzenaci a jim podobni si to mají platit sami ?
N Drozďák - ® Pá 27.9.2013 13:43:13
Woohooo >> Drozďák to neřekl, to je pravda. Drozďák to jen napsal.

Já bych řekl, že ta úplně nejvíc největší pointa ze všech je umění číst, takže to zkopíruju pro sichr ještě jednou. S tím řešením, které považuji za skutečné účinné z dlouhodobé perspektivy:

"Takže stát rovná se my všichni budeme ustavičně cpát prachy do černé díry, protože dokud nevznikne razantní tlak na omezování počtu kormoránů již na hnízdištích, tak oni budou zkrátka přilétat dál, znovu, znovu a znovu v minimálně stejných počtech jako dosud. A stát to zaplatí, jistě."

A budu takovej grand, že ti to i přeložím:
Pokud opakovaná náhrady škody státem způsobí, že se příslušní úředníci nebudou válet a nejlépe koordinovaně a důsledně začnou tvrdě tlačit na eliminaci ptáka na hnízdištích, pak má smysl, aby způsobené škody zaplatil stát (dočasně).
Pakliže ale bude situace taková (a tomu věřím mnohem víc), že ať už ze státních zdrojů, anebo uhnijních dotací se prachama zalepí huba největším křiklounům či pokryjí nejpropíranější excesy /viz Plzeň/, pak říkám ne a ne a stokrát ne, protože vyhazování peněz luftem prostě nemám rád.
A teď něco o té prozíravosti....
N Pedro1 - ® Pá 27.9.2013 10:33:04
mzxy >> Tohle je teda velká myšlenka.Blahoslavení chudí ............

"Pokud ve strukturách EU nikdo z českých politiků nehájí české ryby jako český národní zájem, prosadí si státy které ryby možná ani nemají ochranu kormoránů, kteří JIM nemohou nijak škodit."


N Woohooo - ® Pá 27.9.2013 10:10:56
hraji >> Jo zajímat se je urcite spravne ... ale tvrdit ze sou to stále me peníze je proste nepochopeni systemu ... pokud beru s jakou castkou stat rocne operuje tak tohle bude jako když si blecha prdne po obede ...
N hraji - ® Pá 27.9.2013 10:08:45
Woohooo >> správa věcí veřejných se nám navrátí ....
Spravovat veřejné věci (tedy i peníze z daní) je nezadatelným právem každého občana a pokud občan není ovce, tak se zajímá.
N Knapík - ® Pá 27.9.2013 10:07:37
malá ukázka ptačí práce přímo v centru Plzně ...
http://knapik.mrk.cz/?arch=2011-3
N Woohooo - ® Pá 27.9.2013 10:04:55
MarPit >> A mimochodem Drozdak prave vůbec nerekl jak by se mel problém resit ... Ty si vůbec nepochopil tu pointu co tu několik proziravejsich nez jsi ty potesilo ... ne ze "z nasich dani" se to bude platit ale ze proste soud řekl ze je za to odpovedny stat!!!! proboha ... taky bych nechtel aby se to donekonečna reislo takle to ne ale proste teprve když soud rekne ze to je odpovědnost státu je nadeje ze se něco zacne dit rozumíš tomu vid ? :)))
N Woohooo - ® Pá 27.9.2013 9:59:44
MarPit >> Jak tvých penez sakra ? :))) když ti zamestnavatel da peníze 15. nebo kdy beres a ty je utratíš v bordelu ... myslis ze on pak ma pravo chodit a rikat ze si jeho peníze utratil za kur-y? jakmile peníze státu odvedes proste tvoje nejsou tak prestante rikat nase peníze ... peníze sou jako voda porad proudi dokola ... tohle je cista demagogie

[ Vstoupit do diskuse - 54 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrut WFT Charisma Senso Pilk 2,70m/180-620g

Za 2.692
Poslední 1ks skladem! POWER – označení prutů Charisma nové generace. Jedna z nejvíce prodávaných serií prutů pro všechny způsoby přívlače a k lovu větších ryb.

akce, rybareniPřívlačový prut Sportex Black Pearl + pouzdro zdarma

Za 3.238
Kvalitní přívlačový prut Black Pearl od firmy Sportex. Nyní k tomuto prutu dostanete obal Soft ZDARMA !! Pruty Black Pearl mají nezaměnitelnou přímou akci a rychlost s vysoce agresivním charakterem.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby Rybina Rybářské potřeby Rybina

Největšího kapra chytíte pouze s kvalitním vybavením a to Vám nabízíme v našem e-shopu Rybářské potřeby Rybina. Široký výběr rybářských...