MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Škody, jež napáchá kormorán, musejí údajně uhradit myslivci

Kategorie: Všeobecné

Valašsko – Početné kolonie přemnožených, ale zároveň chráněných kormoránů, v průběhu zimních měsíců doslova každoročně drancovaly rybí populaci. Škody počítali zástupci Petrova cechu ve statisících. Peníze jim vyplácel stát.

http://valassky.denik.cz/zpravy_region/skody-jez-na​pacha-kormoran-museji-udajne-uhradit-myslivci-20130​414.html

 

JaMi - ®, 17.3.2013

Diskuse k bleskovce

N Venca888 - ® St 20.3.2013 11:13:06
nofish >> To by museli změnit zákon a to se nestalo.
Já myslim, že u divočáka je to něco jinýho - ten dle mýho věcí ničí neni, patří honitbě a tudíž za něj ta honitba musí nést zodpovědnost. Osobně nejsem zastáncem toho, aby kdokoliv komukoliv platil za to, že mu nějaký zvíře něco sežere, ale v tomhle případě je to sporný. Myslivci udržujou uměle stavy zvěře tak, aby si mohli zastřílet...takže nesou zodpovědnost. Kapr nikomu neublíží, ani když se přemnoží. V tom bych viděl rozdíl.
N nofish - ® Út 19.3.2013 16:23:00
Venca888 >> No pokud kormorána nezařadí ani jako lovnou zvěř, tak je to úplně o ňičem....
Já teda ani nepochopil, proč by myslivci měli platit za škody způsobené lovnou zvěří. Kapr ve Vltavě je věc ňičí. Nikomu nepatří, takže za něj přece ani nikdo nemůže ručit. Za jeho neslušné chování a tak :-)
No ale divočák už věc ničí není? Nějak mi nedochází proč. V principu je to totiž pořád stejné, pořád je to zvíře ve volné přírodě. Volně se pohybující, rozmožující se, atd...
N Venca888 - ® Út 19.3.2013 16:18:07
nofish >> myslivci nic platit nebudou, protože kormorán neni lovná zvěř. Takže na nějaký střílení z vysoka vyserou, pokud za to nedostanou zaplaceno.
A i kdyby za to zaplaceno dostali, tak se obávám, že to bude sysifovská práce.
N nofish - ® Út 19.3.2013 16:11:15
Tomáš - Tom >> Ahoj. Adresuju to tobě, ale je to defakto pro všechny.

Pánové, oni se řeší myslivci jakožto potencionální plátci za škody. Jenže většině lidí nedochází jedna věc. Jestliže soud řekne, že ryba v revíru je věc ničí a náhrada škody nenáleží, bude to říkat i nadále. Musí, jinak by to bylo postavené na hlavu. Byly by požadovány i škody zpětně. Takže žádé škody vznikat defakto nebudou - na svazových vodách. Tedy žádné prokazatelné, vysouditelné a nahrazované škody. Na druhou stranu to mlže klidně celou situaci zhoršit. Na produkčníh vodách se začne "střílet ve velkém" (hromada rybářů jsou i myslivci a zaměstnavatel je jistě odmění. Ale kam poletí kormorán?.... Může se stát že tam, kde "nezpůsobuje škodu". Jako škodu berme finanční újmu. Přece jenom se jakákoli škoda nějak vyčíslit musí a ryby na zarybnění stojí peníze.

Co tím chci říct? Že se podle mě skoro nic nezmění. A teď opravu doufám, že nemám pravdu.

edit: Samozřejmě chci slyšet názor rybáře, na tenhle zápis. Proto to tak trošku píšu tobě. Dá se o tom bavit jinak, než když se bavíš s člověkem co neví jak to chodí s náhradami škod a co dokáže vydra na komoře.
N Woohooo - ® Út 19.3.2013 15:30:56
Tomáš - Tom >> Tak asi je potreba odstrel ne "prirodnich skudcu" ale tech ochranarksych pitomcu ...
N Tomáš - Tom - ® Po 18.3.2013 18:37:06
Do takového stavu to vůbec nemuselo dojít,pokud by seděli na svých místech odborníci a ne fanatici.To,že populace kormoránu decimují stavy ryb v ČR je záležitost stará minimálně deset let,již v té době se mělo jednat a né teď se zbavit zodpovědnosti a vy rybáři se starejte.To samé nás čeká s vydrou atd.V některých lokalitách jsou stavy lososovitých ryb tak zdecimovány,a tlak vyder tak vysoký,že se již nejedná o vysazování ryb,ale krmení predátorů.
N JaMi - ® Po 18.3.2013 18:24:42
nofish >> To já néééé, já jsem v tom neviněěěěěěěěéééééééé.
N nofish - ® Po 18.3.2013 18:03:53
JaMi - >> Tam spíš mělo být "Škodu způsobené ochránci přírody musejí údajně hradit myslivci" Néééé?.....
N Jovánek - ® Po 18.3.2013 15:45:16
Z čeho by to myslivci platili. A hlavně proč? Tenhle debilstát to zmrví a pak, když už je pozdě, to hodí na někoho jiného.
N reload - ® Po 18.3.2013 15:42:57
Ten odstřel nebude jen tak jednoduchý. Myslivec může střílet jen v honitbě své organizace (v honitbě jiné organizace jen na pozvání), nesmí střílet v blízkosti obytných zón... Takže moc nevěřím, že by se stav kormoránů podařilo nějak významně zredukovat. Možná by řešením mohlo být trávení nebo nějaké plašiče.
N Woohooo - ® Po 18.3.2013 15:11:31
rybomil >> Chapu ze jednat o cemkoli se statem je asi tezky ...
N rybomil - ® Po 18.3.2013 15:09:33
Woohooo >> Nic na sebe nevztajhuju, říkám jak to tam chodí a že to vůbec nemusí být jednoduchý.
Podívej se na jiný web z rybaření ( chytej ) a tam jsou též info o jednání lidí kompetentních i vedení serveru s lidmi na příslušných orgánech ohledně kormoše. A že mediální tlak je něco jiného než samotní zástupci vedení ČRS a MRS.
Buďme rádi že tam vyjednali to vyřazení z chráněných živočichů a že se tak stalo poměrně rychle, ikdyž už předjednaný to taky bylo..

Jak to bude dál se uvidí, spoléhej, že některý rybáři jsou taky myslivci a mají kámoše co dokážou přesvědčit.
N kakr - ® Po 18.3.2013 14:58:26
b.gun >>
:-))))))))))))))))))))))))))
N b.gun - ® Po 18.3.2013 14:53:05
Hospodář vsetínských rybářů je blb, autorka článku je blbka, která si neověří sdělené informace a narve je do titulku, a zrušení zvláštní ochrany kormorána je kravina, kterou stát v rámci nakrmení řvoucího stáda šikovně využil ve svůj prospěch. Kdyby důsledky takovýchto hurá akcí místo člověka nenesla příroda, chtělo by se jednomu škodolibě zvolat, dobře vám tak...
N Woohooo - ® Po 18.3.2013 14:51:51
rybomil >> A jeslize je tu tolik rek vyrybnenych diky kormoranovi ... tak proste se CRS asi snazil malo spatne nebo oboje ... taky sarka nechodi snad na Mzp nejake Venda ale kompetentni lidi kere nekdo vybere navrhne a zvoli ... a pokud na to nemaj aby neco vyjedanli tak tam nemaji co delat
N Woohooo - ® Po 18.3.2013 14:49:38
rybomil >> Vubec tu nehodnotim jednotlivce tak prosime nvztahuj to na sebe ... rozhodne se nevenuju svemu konciku rybarine proto abych behal po Mze a resil tyhle veci ... a jako clen CRS hodnotim praci CRS podle vysledku ostane nevim podle ceho jineho

[ Vstoupit do diskuse - 56 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic set hrazd a vidliček (SLEVA 53%)

Za 999
Skvělý set od firmy Prologic ve kterém získáte čtyři vidličky a dvě hrazdy na tři pruty! Dali jsme dohromady naše vidličky a hrazdy a vytvořili tak perfektní lehký a kompaktní set, který je dodáván v elegantním pevném přepravním obalu. Tato verze pojme tři pruty.

akce, rybareniRobinson Diodová čelovka na kšilt

Za 155
Diodová čelovka na kšilt obsahuje 5 LED diod. Čelovka je vhodná pro všechny kdo nechce mít gumu kolem hlavy jako u bežné čelovka.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybolov24.cz Rybolov24.cz

Vše pro ryby, rybáře a rybolov 24 hodin denně. Navazujeme na úspěšnou tradici 1.on-line obchodu s rybářskými potřebami na českém internetu....