MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Vysazení lipana podhorního

Kategorie: Všeobecné

Dne 8. 9. 2012 bylo místní organizací ČRS Sušice 1 vysazeno do rybářského revíru Otava 5, 6, 7 a 8, celkem 24 000 ks lipana podhorního a 750 ks pstruha obecného. Jedná se o standardní roční násadu o velikosti cca 10 cm. Doufejme, že vysazené ryby ujdou pozornosti predátorů a jednou, až nastane čas, dají život dalším jedincům.

Lipan je hejnová, krátkověká ryba, která lovné velikosti dosahuje ve věku 3 let. Násada se na jednotlivá místa vysazuje v počtu několika set kusů. V současné době se lipan, především díky predaci kormoránů velkých, nevyskytuje téměř v žádné ze svých tradičních lokalit. V roce 2011 si rybáři na revírech Zpč. ÚS Plzeň ponechali cca 320 ks lipana, což je historické minimum.

Odkaz-foto: http://www.crsplzen.cz/novinky/118.html

 

foxxx - ®, 13.9.2012

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSensas 3000 Dark Salty Bremes (cejn-černý-slaný) 1kg

Za 129
Nové slané černé krmení obohacené o směs minerálních solí. Slané krmení je vhodné zejména do velmi studené vody (zima) a nebo do velmi teplé vody (léto). Sůl podporuje atraktivitu krmení i při takovýchto teplotních výkyvech.


akce, rybareniPrologic Swinger Micro Hanger Kit (SLEVA 57%)

Za 259
Swinger od firmy Prologic má v sadě pět výměných tělíček různé barvy (bílou, modrou, černou, červenou a žlutou). Takže si každý rybář může zvolit svou oblíbenou a nebo si barvy měnit dle své nálady.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské centrum BIG FISH Rybářské centrum BIG FISH

Plzeň, Goethova 6