MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

I přes zákaz měli rybáři nahozeno. Přišli o povolenky

Kategorie: Všeobecné

Kroměříž – Kontrolní akci zaměřenou na rybáře uspořádali od páteční půlnoci do sobotní čtvrté hodiny ranní policisté kroměřížského obvodního oddělení.
Spolu se třemi členy rybářské stráže postupně obešli místa, která rybáři nejvíce vyhledávají. Zaměřili se na řeku Moravu, ale také na štěrkoviště Hráza.

http://kromerizsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/i-pres-​zakaz-meli-rybari-nahozeno-prisli-o-povolenky-20120​806.html

 

rover - ®, 12.8.2012

Diskuse k bleskovce

N malamut - ® St 22.8.2012 16:56:44
Freeskate >> tak proč jsi do tak strašné organizace vstoupil? Jistě ti nikdo nebude bránit v ukončení členství, alespoň bude u vody o jednoho sportovce méně.
N malamut - ® St 22.8.2012 16:53:21
M0RGAN >> nemáš pravdu. Pokud je "soukromák" rybářským revírem, platí na něm v podstatě stejná pravidla, jako na svazovkách. RŘ vychází ze zákona o rybářství 99/2004Sb. a ten je závazný pro všechny revíry, tedy i soukromé. Pokud provozovatel soukromého revíru nemá výjimku z tohoto zákona, dopouštějí se rybolovci na jeho revíru porušování zákona.
N Venca888 - ® St 22.8.2012 16:51:56
Freeskate >> co je to "sportovní rybaření"?
Myslet si o tom můžeš, co chceš, ale pokud dobrovolně vstoupíš do nějaký organizace, tak bys jako slušnej člověk měl dodržovat regule, ke kterejm se zavážeš.
Skutečnost, že je hospodaření svazu všelijaký částěčně připouštim, ale jednak neni vše jeho vina, za druhý, pokud vystoupíš, nemusíš toho litovat a za třetí - pokud bysme se snažili vrátit vodu do původní přírodní rovnováhy, tak bys předevšim přišel o kapry...
N Freeskate - ® St 22.8.2012 16:27:31
Venca888 >> Pro svaz možná, ale pro sportovní rybaření určitě ne. A co se svazu týče o tom si myslím své. Je to účelová, kostrbatá organizace, která se nedokáže odprostit od zaběhlých kolejí, s minimální snahou něco inovovat či vrátit do původní přírodní rovnováhy.
N Venca888 - ® St 22.8.2012 13:04:40
Freeskate >> ale svaz nasazuje pro to, aby lidi ryby vychytali. Pokud by je všichni pouštěli, tak tady svaz nemusí bejt... proto je pro něj cennějšim členem děda, co vezme dle regulí 60 kaprů, než moula, kterej sice všechno pouští, ale neni schopen respektovat předpisy. :-)
N Venca888 - ® St 22.8.2012 12:52:00
jen houšť a větší kapky...
N M0RGAN - ® St 22.8.2012 12:46:41
No to je taky diskuze ...
Rybářský řád, stejně jako ostatní pravidla, jsou prostě závazná a každý se je zavázal dodržovat. Pokud se mu nelíbí, ať vrátí rybářský lístek i povolenku a chodí si na soukromé vody a tam dělá, co mu majitel dovolí.
Ohledně těch běliček, jsou rybáři, co mají tak "neradi" cejny kolem dvacítky, že je hážou na břeh do křoví a nechají tam chcípnout (případně "jen" velmi vážně zraní a hodí zpátky do vody), to je snad ještě horší než je házet prasatům. Taky mě někdy cejni obtěžují, když berou co chvílu a za hodinu jich vytáhnu třeba 15, že už mě to ani nebaví.. Ale nad tímto mi fakt zůstává rozum stát.
K tomu notebooku na rybách, taky mám v plánu, když budu chytat dál od břehu na větší nástrahy (aby to ti cejni do papuly nedali a tak to nebralo furt), že si ke dvěma prutům rozložím notebook a budu něco dělat; jsem holt šílenec, co má i k feederům pípáky (hlásiče) :-)) I když teda na minimální hlasitost, zase diskotéku u rybníka dělat nemusím :-) Ale taky se živím online a mít možnost pracovat u vody je paráda :-)
Jinak jsem zastáncem častých kontrol, ale holt to stojí peníze. A masaři, co vezmou za rok klidně přes 300 ryb, z toho polovinu načerno (bydlí třeba hned u rybníka, když chytí rybu, důkladně se rozhlédnou a jestli je nikdo nevidí, zdrhají s ní domů a nic nezapíšou.. a zase zpátky).. tady bych fakt dával pokuty na horní hranici a zákaz rybolovu klidně na 5 let. Ale takové RS jen tak nepodchytí, to by musela třeba v civilu chytat ryby.. a když takové chování u rybníka zahlédne, tak hned na místě odchytit to hovado, zabavit vercajk, papíry a poslat do správního řízení. Ale k tomu asi stejně nemá samotná RS pravomoce a potřebuje asistenci policie.
Taky bych byl zastáncem toho, aby byla stanovena nějaká horní hranice, kolik si toho rybář může za rok odnést, třeba 50 ušlechtilých ryb. A bylo by.
Jenže i rybáři jsou jen obrazem české společnosti; většina lidí obchází pravidla kde se jim to hodí.. Stejně jako třeba ti politici, na které je tolik v módě nadávat...
Co se rybářského řádu týče, tak mně se nelíbí výklad, kdy nesmím chytat na jednu povolenku ryby s kamarádem-nerybářem; každý na jeden prut na společném lovném místě. Beru to jako mnohem lepší alternativu hospody, zachytat si a u toho hodit řeč, dát třeba minizávod na počet ryb.. A tohle je proti RŘ, Budu holt muset potkat někoho z RS a zeptat se, nakolik jim tohle vadí :-)
N Saddám - ® Ne 12.8.2012 20:38:51
Freeskate >> To, co jsem psal je nejčastější postup v ČRS a na MZe. Mám své zdroje.
N Bláža - ® Ne 12.8.2012 19:24:10
Jen více kontrol a tvrdší tresty, jinak se dodržování pravidel nenaučí. Takový kecy jako, že je to zastaralý jsou jen ubohá výmluva a snaha o vlastní obhajobu banalizováním jasných přestupků, které bych klidně klasifikoval jako pytláctví.
N Freeskate - ® Ne 12.8.2012 18:58:20
Saddám >> No je to min za 800 a povolenka min. na 3 měs. max. je 12.
N nofish - ® Ne 12.8.2012 17:09:21
malamut >> taky nevěřím, ale občas to tam hodím :-) Moc často je nepoužívám ze stejného důvodu jako ty :-)
N malamut - ® Ne 12.8.2012 17:02:52
nofish >> já těm medovkám moc nevěřím, že vydržej chvíli na háku, a jsem línej přehazovat :-))
N nofish - ® Ne 12.8.2012 16:52:24
malamut >> já začal s medovkama po deseti letech zase :-)
Nerozbitné telefony jsem už dva rozbil. Respektive rozbil a utopil.
Ale to je jedno, mé podezření o moderním rybáři/masaři(prý existují), vybaveném technikou k rabování vod, jsi tedy vyvrátil :-)))
N malamut - ® Ne 12.8.2012 16:42:47
nofish >> do ML téměř nelezu :-)) Ale telefon je dobrej, na telefonování, případně SMS, chytrej nemám a nechci, mě stačí, že je vodotěsnej a téměř nerozbitnej :-)) A na medovky taky moc nechytám, tak možná ještě na jaře, ale pytlík mi stačí na mnoho let :-))
N nofish - ® Ne 12.8.2012 16:28:33
malamut >> hoj. Jenom nekecej. Sleduješ mrk.cz online furt a jakmile se někde v ML objeví velká ryba chycená v tvém okolí tak ryhle balíš a hurá na ten flek :-) Taky propočítat, podle přesných meteo údajů, jakou medovku napíchnout, není od věci. Atd atd :-) Holt bez moderní technologie ani ránu.
// já zas nedám dopostit na telefon, to máš jedno :-) //
N malamut - ® Ne 12.8.2012 16:22:09
Woohooo >> tak vidíš, mě to usnadňuje práci, a když se nudím, dokážu i v terénu nějakou práci udělat, aniž bych seděl doma, ale jak jsem řekl, musím mít auto za prdelí, jinak bych se s tím netahal, na ryby potřebuju důležitější věci :-))
N Woohooo - ® Ne 12.8.2012 16:05:34
malamut >> Ja delam v IT :D takze pro me osobne to nepredstavitelne ale mas pravdu ze na dnesni dobe uz neni asi nic divne :)))

[ Vstoupit do diskuse - 117 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKvalitní pletenka v ceně vlasce? Ano je to možné!

Za 229
Pletená šňůra nejnovější generace. Velmi hladký povrch pletenky zaručuje daleké hody. Oblíbený typ pletené šňůry!

akce, rybareniDelphin Lehátko Rebel - Super Novinka

Za 1.309
Postel plná překvapení! To je určitě slogan, který nejlépe vystihuje tuto postel. Když dáte prvotní předsudky bokem, zjistíte, že většina rybářů na rybách nic víc ke komfortnímu spánku nepotřebuje.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen