MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Zoufalí rybáři: úhyn po úniku močůvky je vidět i na Tovačovsku

Kategorie: Všeobecné

Přerovsko – Ekologická katastrofa, která způsobila hromadný úhyn ryb na řece Blatě, se nevyhnula ani Přerovsku. Páchnoucí močůvka unikla koncem minulého týdne z nádrže Zemědělského družstva Senice na Hané, umístěné v Seničce na Olomoucku. Zamořený je asi dvacetikilometrový úsek a znečištění se nyní blíží k Tovačovu.
Rybáři z Tovačova během úterý absolvovali smutnou obhlídku revíru.
„Už teď je vidět, že je řada ryb poničena. Plavou břichem nahoru a zatlačily se do rostlin. V současné době mapujeme škody v úseku toku mezi Tovačovem a Hrdibořicemi," uvedl Jiří Zahradníček z místní organizace Českého rybářského svazu.

http://prerovsky.denik.cz/zpravy_region/zoufali-ryb​ari-uhyn-po-uniku-mocuvky-je-videt-i-na-tovacovsku-​20120710.html

 

rover - ®, 11.7.2012

Diskuse k bleskovce

N RST - ® St 11.7.2012 12:11:39
šmudla007 >> Je pravda že tůněk tam moc není ale pro ryby je tam teda bylo ideální prostředí, jako revír to fakt není nic moc ale chytat tam jde a chytá se. Ta otrava je větší pr.s.r než se na první pohled zdá.
N šmudla007 - ® St 11.7.2012 12:06:45
RST >> No jistě máš pravdu .. tu Blatu nemám prolezlou celý tok. Chápu význam takovýho přítoku do Moravy že tam najíždí ryby na tření, ale na chytání to prostě revír moc není a měl by být hájený jako chovný(chráněná rybí oblast trdliště atd). U Bystrovan je to prostě strašlivá stoka, viděl jsem hanáckou říčku pod Prostějovem(Hloučela + Valová) a to koryto to samý v bledě modrým= kanál bez vody tůněk.
Bohužel jsem zvyklý na potok kde jsou tůňky, stromy kolem říčky, pod kořenama raci střevle vranky mníci a vybagrovaný kanály a odvodňovací stoky mne nenaplňují němým úžasem nad nedotčenou přírodou, navíc zarostlé žabincem a jakýsíma řasama až po hladinu.
N RST - ® St 11.7.2012 12:00:25
šmudla007 >> Ta to ses asi díval na jinou Blatu než znám já. Ta vytrávená měla na horním toku například Vranku a nebo Střevli potoční, u nás byla třeba Hořavka duhová a ten tebou zmiňovaný Hrouzek byl na některých místech Keslerův (např. v úseku pod Klopotovicemi jsme před dvěma lety dělali elektroodlov a tam jsem je nachytal) a tak bych mohl pokračovat. Vytíral se v ní candát a spousta dalších reofilních druhů ryb, které následně zarybňovali mlýnský náhon a potom Moravu. Víš kolego po ohlášení havárie jsme celkem intenzivně monitorovali a monitorujeme stav a kvalitu vody a čuměl bys jak byla ta voda čistá a co v ní všechno žilo. Je vidět že jsi odborník.
N rover - ® St 11.7.2012 11:48:19
http://cs.wikipedia.org/wiki/Blata_%28%C5%99eka%29
N šmudla007 - ® St 11.7.2012 11:42:09
Jenom pro informaci, řeka Blata je stoka kanál mezi poli kde teče cca 10cm vody 1,5metrů širokým korýtkem. Opravdu odpudivý výtvor krajinotvorby po "hanáckým způsobu". Žijou tam tloušti, hrouzci a občas okounek nebo 25cm štička(asi vysazená).
Koho baví chytat v žumpě tak se tam rybářsky vyřádí.

[ Vstoupit do diskuse - 5 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNOVINKA 2017 Chyť a pusť Krmítková směs 3kg

Za 139
Dodáme do 24 hodin a pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3%. Vyrábí se v příchutích: Orlická mušle, scopex, vanilka, černý halibut, jahoda

akce, rybareniFOR JOB Komplet Walis Camou

Za 295
Nepromokavý komplet uložený ve skladné tašce, určený pro splynutí s okolím za deštivého počasí, v límci je integrovaná nepromokavá kapuce, ve velikosti XL, XXL

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček

Kutná Hora, Na Spravedlnosti 134