MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Doksy si pronajaly Máchovo jezero. Voda bude čistější, slibuje město

Kategorie: Všeobecné

Město Doksy si pronajalo od Agentury ochrany přírody a krajiny ČR Máchovo jezero. Město bude za něj příštích osm let platit 8 800 korun ročně. Od agentury koupilo rovněž za 175 tisíc osádku rybníku. Město si od tohoto kroku slibuje, že se bude lépe starat o kvalitu vody.

http://zpravy.idnes.cz/doksy-si-pronajaly-machovo-j​ezero-dr8-/domaci.aspx?c=A120426_163131_liberec-zpr​avy_oks

 

rover - ®, 29.4.2012

Diskuse k bleskovce

N fotojakes - ® Čt 3.5.2012 15:33:56
Silná obsádka kaprovitých ryb, bílé ryby a malé množství dravců má vliv na kvalitu vody, respektive její hodnocení směrem ke koupáčům a rekreaci. Silná obsádka těžkých kaprovitých ryb reje do dna a tím podkaluje vodu. Navíc díky tomu uvlňuje do vody živiny vázané v sedimentu na dně, které pak podporují rozvoj sinic a řas. Bílá ryba se převážně živý zooplanktonem, který likviduje fytoplankton (řasy a sinice), takže když se tyto drobné rybky namnoží a nejsou tam dravci k jejich regulaci, kvalita vody se zhoršuje. Je to napsáno dost obecně a zjednodušeně, ale myslím, že pro vysvětlení to stačí.
N pfly - ® Čt 3.5.2012 14:27:45
Za ty prachy to mají zadáčo.
Tuhle akci táhne dokská Regata a řeči o čistotě vody?Ha,Doksy Mácháč za....,tomuhle výlov ryb nepomůže.Na to si stačí přečíst něco o sinicích.
N messer - ® Po 30.4.2012 14:39:13
A je to tady,Doksy budou provozovatelem sportovniho rybolovu....Takze povolenka cca 2.000 kc na den a chytnes kulovy,protoze misto kapru tam nasadi sumce apod.,pry kvuli cistejsi vode :))))))
N Chosé 2 - ® Po 30.4.2012 14:12:00
Ne že bych to městu Doksy nepřál, ale ke konci článku mě zarazilo, že za vylovené ryby pořídí jiné, to jest dravce, kteří zajistí větší čistotu vody.Dobře,dejme tomu Candát,Sumec,ale vedle likvidace padlých a slabých ryb candát se tam nevytře a sumec to tam zplundruje včetně nové osádky.
Trochu mně to připomíná jeden český film, kdy ve vyloveném rybníce plaval jeden kapr.Odkdy dravci představují čistotu vody...? Máchovo jezero se svým zaneseným pískovým dnem nejsou jezera ve Skandinávii, nebo ve Finsku.Jsou tam rákosová pole a hodně řas, viděl bych to vedle běžné osádky na Amura,Tolstolobika.
To budou to jezero slovovat bez vypuštění...? Určitě zde na Mrku budou osoby povolanější, zkuste se k tomuto odborněji vyjádřit.....
N arnošt - ® Ne 29.4.2012 19:58:02
Co k tomu dodat?Že je to jedině dobře.Zdejší kraj je jeden z nejkrásnějších,jaké znám a dobře vím,že situace z roku 2004 by byla pro místní opětnou pohromou.Takhle se budou Doksy starat o jezero sami a byly by sami proti sobě,aby ještě někdy podobnou situaci připustily.

[ Vstoupit do diskuse - 5 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka 2017 + dárek ZDARMA!

Série lehkých univerzálních navijáků MIKADO LA VIDA FD se představuje s vysoce jakostním chodem a velice poutavým designem v krásně jasně zelené barvě.


akce, rybareniPrologic Set hrazd a vidliček (SLEVA 53%)

Za 999
Skvělý set od firmy Prologic ve kterém získáte čtyři vidličky a dvě hrazdy na tři pruty! Dali jsme dohromady naše vidličky a hrazdy a vytvořili tak perfektní lehký a kompaktní set, který je dodáván v elegantním pevném přepravním obalu. Tato verze pojme tři pruty.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Párysův rybářský ráj Párysův rybářský ráj

Jičín, Hradecká 816