MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Odchyt raků signálních v Británii nadále bez pokut

Kategorie: Všeobecné

Britská rybářská unie uvítala oznámení Agentury pro životní prostředí, že navrhované pokuty za odchyt nepůvodnách raků signálních pocházejících z Ameriky nebyly schváleny.

Rybářská unie se aktuálně vyjádřila k ožehavému problému řešenému Agenturou pro životní prostředí na téma odchytu raka signálního. Tým unie projevil svoje potěšení nad faktem, že při rozhodovacím procesu byly zohledněny i názory řadových rybářů.

V současné době velmi rychle narůstá počet vod "infikovaných" tímto nepůvodním druhem raka, který způsobuje problémy hlavně tím, že požírá rybí jikry, potíže mu rovněž nečiní ani ulovení malé rybky. Na spoustě rybářských revírů, zejména řek, také tvoří ve březích dutiny a znemožňuje tak bezpečný lov ryb. Velkým problémem je i to, že rak signální je nositelem moru, proti kterému původní britští raci nemají obranné mechanismy.

Mark Lloyd, ředitel rybářské unie, k problému řekl:
"Rak signální je hrozba pro naše ryby a rybaření obecně. Musíme použít všechny prostředky k zamezení jeho šíření a v neposlední řadě i k postupnému snižování stávající populace. Jsme rádi, že v této kauze zvítězil zdravý rozum. V první řadě ale neměla Agentura pro životní prostředí nikdy dovolit introdukci tohoto druhu do země. Tam celý problém začal. Návrh pokutovat rybáře za pomoc přírodě, prostřednictvím odchytu nepůvodních raků, se proto v tomto světle zdá více než legrační."

Nadále však zůstává v platnosti, že pasti na raky musí být sestrojeny a užívány dle zákonných požadavků a jejich užití nesmí životnímu prostředí nijak uškodit.

Zdroj: http://www.fishingmagic.com/news_events/news/15650-​crayfish-trapping-%E2%80%93-angling-trust-welcome-n​o-charges.html

 

Mr.Stick - ®, 6.1.2012

Diskuse k bleskovce

N Nerodia - ® So 7.1.2012 15:10:14
Svaca .nemůžu s Vámi souhlasit je to stejné jako kdyby jste řekl že rybáři nemusejí znát druhy ryb(a když to vyženu až do extrému tak by se nesměly žádné ryby chytat protože jsou mezi nimi ryby které jsou chráněny).Měl jsem na mysli školení které by tuto problematiku všem dostatečně vysvětlilo a tím by se nemohlo stát že bude někdo tvrdit že raci jsou všichni chráněny ( nechci z rybářů dělat 100% odborníky na tuto problematiku).Zároveň by se také dalo zdělit kde se tyto nepůvodní raci vyskytují a kdo by s nimi přišel do kontaktu měl by povinnost to ohlásit na příslušný úřad( organizaci rybářů ) tím by se nechalo i zjišťovat jak je velká populace ( popřípadě učinit řízený odlov ).
Já jsem se už párkrát setkal z rybáři( ale i z RS) kteří málem na mě volaly policii že lovím raky ( musím podotknout že se vždy jednalo o ty druhy které nepatří do naší přírody ).Měl jsem štěstí že na tyto výpravy vozím vytištěné fotky všech raků kteří se u nás vyskytují a dokázal jsem jim vysvětlit že dělám jenom záslužnou práci když několik raků odlovím (ty se většinou stanou ukázkovým materiálem pro moje přednášky).
N svaca - ® So 7.1.2012 8:22:05
Nerodia >> Poradny proskoleni by znamenalo, ze kazdy by po absolvovani skoleni dokazal se 100% jistotou rici o jaky druh raka se jedna a to je podle me nemyslitelny. Problematiku raku u nas znam velice dobre, i treba MM jsem navrhoval udelat o tom video, ktere by aspon trochu lidem priblizilo jak to je.

co se tyce odlovu signala v Britanii, tak se ho stejnak nezbavi nikdy uplne a obavam se, ze to odnesou i puvodni druhy.
N Nerodia - ® So 7.1.2012 7:33:42
Kdyby bylo na mě tak nikomu nevydám povolenku bez proškolení o racích ( ale opravdovým školením a ne formálním - tady to podepiš že jsi byl proškolen ). Velká část zde se dělá že chrání přírodu ale na druhou stranu svým přístupem ji nechá doslova devastovat ( doslova mě může uzemnit vyjádření některých rybářů tohoto znění : všichni raci jsou chránění).Poukazuje se tady na kormoráni jak devastují ryby ale už asi nikdo neví ( nebo nechce) vědět že i tyto raci dokáží pěkně zdevastovat populaci ryb ( a možná i ve větším rozsahu než jen kormorán).Hold ten kormorán je lépe vidět .
Hold ty Britové jsou z ochranou své přírody mnohem dál než my (a to je velice smutné).

[ Vstoupit do diskuse - 3 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNash mikina Tracksuit Top

Za 1.676
Pohodlná mikina pro celodenní nošení u vody. * lemovaná kapuce s robustní stahovací šňůrkou * zvýšený límec pro lepší udržení tepla * zip po celé délce * dvě kapsy na zip * stylové logo Nash Materiál: 80% bavlna a 20% polyester Gramáž: 300g/m2

akce, rybareniZfish Lehátko Shadow Camo Bedchair

Za 2.990
Luxusní lehátko Shadow Camo Bedchair představuje zbrusu nový produkt patřící do exkluzivní camo edice produktů značky ZFISH. Jedná se o ploché, velmi široké a pohodlné lehátko pro příznivce camo stylu. Toto lehátko poskytuje maximální komfort pro spaní v přírodě.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky