MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Diskuse k bleskovce

N Jarda Š. - ® So 17.3.2012 10:10:39
honzina >> Ano, od letoška je použití tyčovek v době lovu povoleno.
N honzina - ® Pá 16.3.2012 22:12:54
Jarda Š. >> výnatek z rybařského řádu podle tohodle můžu tyčovku používat néé?Používání plovoucích a jiných předmětů označujících krmná místa a místa lovu se zakazuje, a to
mimo tyčových bójek, které nesmí být napevno ukotveny do dna a po ukončení lovu ryb musí být
vytaženy z vody.

N b.gun - ® Po 1.8.2011 13:18:51
kakr >> Tak to ustanovení, tak jak znělo, bylo také příkladem lidové tvořivosti údajně posvěcené shora (dle informací z ČRS jak tuto formulaci, tak jakési obsahové chápání daného ustanovení posvětilo MZe). Nicméně nový předseda ČRS krátce po nástupu do funkce veřejně přiznal, že toto není z právního hlediska úplně obhajitelné. Tož to letos zkouší s formulací novou...
N Mrknato - ® Po 1.8.2011 13:16:16
b.gun >> Hele, jeden taky svazu posílal CDéčka a též se divil, že se mu vrátila prázdná. Pokud např. některý svaz tyto ohrožené druhy chová, vysazuje, asi je může i lovit, což je pro chov asi nezbytné.....
N Mrknato - ® Po 1.8.2011 13:12:53
kakr >> Když může být legální bolelísosamosek, co dle mínění rybářů není samosek, páč nemá pružinu, pak může být legální i dítětosek, co si rybáři prosadí, že to samosek není.... protože ani dítě neobsahuje pružinu....
N b.gun - ® Po 1.8.2011 13:12:36
Walleye - altered ... >> Jen ještě pro úplnost dodám - v rámci celé ČR prokazatelně (z dostupných zdrojů před několika měsíci) vlastní výjimku pouze JČÚS a StČÚS.
ZČÚS, SevČÚS, ÚSMP ani MRS výjimku k lovu ohrožených druhů ryb nevlastní.
Činovníci z VČÚS a ÚSSMaS se ani přes opakované urgence neráčili odpovědět na dotazy zaslané na oficiální kontakty z jejich internetových stránek (jo, ať žije vstřícnost funkcionářů ke zvídavému plebsu...), nicméně vzhledem k tomu, že se v BP platných pro revíry jejich územních svazů žádnými výjimkami nechlubí, lze předpokládat, že ani oni vlastníky výjimky nejsou.
N kakr - ® Po 1.8.2011 13:02:49
b.gun >>
Přivlastňování mníka a jesena v MRS je asi tak legální, jako lov dětí bez povolenky v rozsahu povolenky dospělého v ČRS.
Jinak máš pravdu.........
N b.gun - ® Po 1.8.2011 12:58:47
Walleye - altered ... >> No tak hraji neobjasnil pepovi nic, protože to co napsal, je pravdou jen z části. A to v tom, že MRS kdysi výjimku vlastnil. Dál už je to jinak (jak jsem již psal) - platnost výjimky vypršela a novou výjimku MRS nevlastní, tudíž nemohu souhlasit s hrajiho tvrzením z téhož příspěvku, že lov a ponechávání si mníka a jesena je na revírech MRS legální. Není, a v případě cíleného lovu či ponechání si takového úlovku jde o porušení zákona o rybářství, respektive zákona o ochraně přírody a krajiny.
N Netipa - poslední hrdina MRKu - ® Po 1.8.2011 12:53:56
MO Pardubice vydalo prohlášení, že v roce 2012 proběhne zkušebně lov nonstop v letních a zimních měsících na pstruhových vodách. Prosadili si to kapraři
N Walleye - altered ... - ® Po 1.8.2011 12:51:43
b.gun >> Ahoj. Myslím,že naprosto stejně to objasnil hraji pepovy-č. Stejnou verzi jsem slyšel i já.
N b.gun - ® Po 1.8.2011 12:37:59
Walleye - altered ... >> Tak nevím, s kým jsi o dané problematice v pátek mluvil, ale fakt je ten, že MRS výjimku k lovu ohrožených druhů ryb nevlastní, tudíž lov jesena ani mníka na jeho revírech legální není.
N masař00 - ® So 30.7.2011 18:34:43
xmac - >> Tak jsem s dočet, že můžu nechat ryby ve vezírku až do rána. Fajn zmněna hlavně pro ty co chytaj nonstop, nebo jsou jen vyjetý někam na noc, s tím, že ráno budou pokračovat.
N TondasDas - ® So 30.7.2011 11:24:09
Je pravda že vysazovaní sumců by mělo být trochu více promyšlenější ale zase na druhou stranu ještě jsem nezažil revir kde by jich bylo mnoho nebo že by vyplundrovali osádku ryb. To už mi prijde jako větší zlo přemnožený bolen který zdevastuje všechny vytřene plůdky do jednoho.

[ Vstoupit do diskuse - 93 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Esence Carptrack FLAVOUR FISH 50ml

Za 284
Tyto esence jsou přírodně identické a mimořádně dobře snášejí vaření. Jsou velice koncentrované, proto je vhodné dodržet doporučené dávkování.


akce, rybareniGREYS - Krabička na doplňky PRODIGY KLIP-LOK Tackle Base (plná)

Za 1606
Menší verze nejprodávanějšího Prodigy Klip-Lok® Tackle Base, která je vhodná pro rybáře, kteří rádi cestují na lehko nebo pro ty co se rádi toulají bez zbytečné zátěže.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
ML SPORT ML SPORT

Brno, Bohunická 67