MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Chrudim - Miliony zmizely beze stopy, rybáři mluví o zpronevěře

Kategorie: Všeobecné

Chrudim – Sobotní výroční schůze chrudimské organizací Českého rybářského svazu se sídlem v ulici Budovatelů měla místy až bouřlivý průběh. Více než o rybách se na ní totiž mluvilo o bědné podobě hospodaření organizace, v jejímž v podstatě neexistujícím účetnictví zmizelo beze stop hned několik milionů korun z peněz řadových členů.

http://chrudimsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/rybari-m​luvi-o-zpronevere20110426.html

 

lobotomie (fanik) - ®, 26.4.2011

Diskuse k bleskovce

N MAXXSKATER - ® Ne 12.6.2011 16:00:19
Hrůza ... Jsem z Chrudimi, takže tu často chytám. Byla fakt hrůza, co se tu dělo. Nikdo z nás pořádně nikdy nechápal, proč tu jsou vlastně ve městě do 30 000 lidí 2 organizace. Ryby se tu nikdy moc nedávaly, pokud jde o tohle. Hlavní tok řeky se snad nezarybňoval skoro nikdy, občas tam dávalo ta druhá organizace pár cejnů z jejich malé vody v Markovicích. Kapři se občas dali na místní Náhon a na Májov.

Jsem zvědavý, jak to dopadne a doufám, že tu zůstane jen jedna MO a bude se tady o to starat pořádně.
N Darcy - ® St 27.4.2011 18:01:09
fotojakes >> Tak ať se poučíš. Již několikrát jsem se zde v diskuzích podivoval nad tím , že řadové členy nezajímá, co se děje s jejich penězi. Hlavním příjmem organizace jsou peníze za neodpracované brgády. Rozhodující je vždy doklad o každé přijaté a vydané finanční částce. Dále samozřejmě zápis v pokladní knize.Nejčastější problémy: vysoké odměny, blížící se tunelování organizace. Brigády odpracované pouze na papíře, jako výsledek naturálního nebo finančního daru, končícího v něčí kapse. Největší lumpárnou páchanou na rybářích, je u organizací majících rybochovná zařízení, zkreslování hospodářských výsledků. Srozumitelně: z rybníku vylovím 5 kaprů ale vykážu, že jsem jich vylovil a do revíru nasadil 500. Jsem "king", na rybníku jsem dosáhl vysokých výnosů a do revíru jsem nasadil nadplán. Tak bojuj!
N AntonM - ® St 27.4.2011 16:21:47
No a "Fenomén " je na světě.

Asi někdo kupoval v té Hypernově duháky a kapry aby bylo co chytat.


Bohužel to není jediná MO která takto hospodaří.
N lobotomie (fanik) - ® St 27.4.2011 12:42:38
hraji >> =)
N dantex - ® St 27.4.2011 11:53:38
Mrknato >> mám na to jiný názor
N fotojakes - ® St 27.4.2011 11:51:21
hraji >> Já jsem neomlouval svou neznalost korektorkou. Omluvil jsem se za neznalost jazyka, pokud Vám tak vadí ten úklep a uvedl, že ke čtenářům by se nic podobného dostat nemělo, protože celý časopis projde korekturou.

Všiml jsem si, že všechny Vaše rakce na mě jsou dost podobné, provedl jsem Vám snad někdy něco?

edit: Nechápu jakou má zaměsnání souvislost s touto diskusí?
N hraji - ® St 27.4.2011 11:47:40
lobotomie (fanik) >> každý člověk má právo svobodně vyjádřit svůj názor. Názor, to je produkt myšlení, svobodného myšlení. Jestli jsem nebo nejsem hnidopich, to je podružné. Je to totiž tvůj svobodný názor.
N fotojakes - ® St 27.4.2011 11:46:54
Mrknato >> Byl hospodářem, ale přišlo mi, že tam rozhoduje úplně o všem.
N hraji - ® St 27.4.2011 11:46:13
fotojakes >> a ty si myslíš, že klasické noviny nemají jazykového korektora? Ovšem omlouvat vlastní neznalost jazyka mateřského existencí jazykového korektora je na úrovni doby.
N Mrknato - ® St 27.4.2011 11:44:57
dantex >> ÚS nad MO má tuto pravomoc, stejně tak jako RS nad rybářem. Když ji RS nevykonává, je plísněna, když ji nebude vykonávat ÚS tak by měl být plísněn též..... Je problémem rybářů, jaké stanovy a architekturu svazu zvolili. Jinak ti už možná začíná docházet, kdo jsou to vlastně rybáři a pod kým jsou vedeni....
N fotojakes - ® St 27.4.2011 11:39:49
Mrknato >> Nejsem si jist jeho funcí v době kdy byl v naší MO, nicméně dnes sedí přímo v republikové radě!!
N dantex - ® St 27.4.2011 11:38:01
Mrknato >> ÚS rozhodně nemůže MO zrušit, MO je právnická osoba s vlastní právní subjektivitou a ÚS nad ní nemá žádnou moc. Je to sice ve stanovách, ale chtěl bych vidět, jak Ministerstvo vnitra na návh ČRS nebo ÚS což jsou pouhá občanská sdružení ruší jiné občanské sdružení. To by mohli klidně navrhnout i zahrádkáři a mělo by to stejnou právní sílu.

Ostatně by mne zajímalo, kdo je vlastně členem občanských sdružení Český rybářský svaz (IČ:00443191), Územních svazů atd., když rybáři jsou členy jen MO?
N fotojakes - ® St 27.4.2011 11:36:41
hraji >> omlovám se za svou hrubku. Má čeština sice není nejlepší, to přiznávám, ale vzhledem k tomu, že všechny texty prochází jazykovou korekturou, tak problém nevidím. Zkuste si někdy přečíst články na novinkách a podobně a to je píší studovaní novináři.

[ Vstoupit do diskuse - 63 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniGaby polštář Kapr šupináč 65cm

Za 399
Rybářský polštář z naší nabídky je vyroben z hebkých a měkkých materiálů, a proto je velice příjemný na dotek. Polštář je vyrobený výhradně z polyesterových anti alergických materiálů.

akce, rybareniAKCE!! Pelety Mainline Feeder

Za 99
Kvalitní měkčené peletky nyní za TOP CENU!!!!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CARPFANATICS.cz CARPFANATICS.cz

Jsme internetová prodejna moderního typu s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi a také klub vyznavačů moderního rybolovu. Máme...