MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Pytláci prodávají zvěř a ryby do hospod

Kategorie: Všeobecné

Čerské Budějovice - Policie i rybářská stráž si počíhali na pytláky. Řešili už desítky případů.

http://ceskobudejovicky.denik.cz/zlociny-a-soudy/py​tlaci-prodavaji-zver-a-ryby-do-hospod20091026.html

 

Martin M. - ®, 26.10.2009

Diskuse k bleskovce

N Vosmik84 - ® Po 18.1.2010 10:48:19
Podle mýho se to nijak nezmění.Protože doteď to bylo pro policajty jen papírování a vždycky to raději vyřídili na místě blokovou pokutou protože státní zástupce by to stejně smetl pod stůl.Takže si myslím že to i nadále budou řešit blokovejma pokutama
N majrou - ® Čt 29.10.2009 16:57:11
kakr >> chtěl bych jenom pár slov k novému zákonu. Jsem rybář, ale vrtám se taky v právu:) současný trestní zákon je postaven na materiálně-formálním pojětí. Tedy aby se jednalo o trestní čin musí byt dosažena nezbytná míra společenské nebezpečnosti a zároveň musí daný čin naplnit znaky uvedené v zákoně. Hranice mezi trestním činem a přestupkem není strikně oddělena. Tedy když mě chytí stráž, jak vláčím bez papírů, resp. třeba půl hodiny po "závěrečné", bylo by možné uvažovat o trestném činu. Pochybuji ale, že by mě nějaký soudce poslal za mříže. Nový zákon je naopak postaven na formálním pojetí. Tedy za trestný čin se považuje čin, jehož znaky jsou uvedeny v trestním zákoníku a basta. Žádná společenská nebezpečnost. Stačí třeba způsobit škodu za 5000KČ a jedná se o trestní čin bez dalšího. V současně účinném zákoně je nutné posoudit společenskou nebezpečnost. Tedy způsobení škody 5000KČ není bez dalšího trestním činem. A můj osobní názor? (nemusíte souhlasit;) Moc se toho nezmění. Doposud, jak bylo řečeno, bylo ve všech případech vodítkem výše škody. Tak to bude i v novém zákoně. To že se nezkoumala společenská nebezpečnost byla chyba. To je tedy můj názor. Neříkám, že je nový zákoník dokonalý, myslím si jen, že nedojde k takové zásadní změně. A k ostatním případům "pytláctví" jako třeba nehumánní zabíjení ryb nebo ozbrojení pytláci...jsou tady i jiné skutkové podstaty, pod které je dané činy možno podradit.
N Tomáš - Tom - ® St 28.10.2009 16:26:05
Rytíř >> nebyl to rybář,byl to pytlák a nůž mu zabavili až policajti.
N CarpHunder - ® St 28.10.2009 6:35:51
v místní fabrice prý dokonce probíhají dražby ryb :o(
Znám plno lidí, kteří jsou denně na rybách a co v limitu chytí, odnesou. Jistě se to snaží prodat neb vyměnit, ale dokažte jim to.
N GUGU - ® St 28.10.2009 0:22:34
...i když,na druhou stranu,přemejšlím,co by pytláci jiného dělali ??? :-) ...asi se báli že zanikne tato skupina-kategorie:-DDD --jak voni na fšecko myslí :-DDDDD...možná jejich další tah bude že pytlačku ouplně zlegalizujou,teda jako živnost :-D...a to kvůli snížení nezaměstnanosti...prrrrrrrrrrrrrrrrd...... :-DDDDDDDDD...to by do státní kasy byly úspory,woe.
N splávkař - ® Út 27.10.2009 21:54:42
bobrman >> rybář dokázal nalovit kýbl okounů na salát na vodě kde je okoun vzácný......,prozradíš mi jak to dokázal??
N Rytíř - ® Út 27.10.2009 21:11:02
Tomáš - Tom >> na tebe někdo u vody vytah nuž?To je teda drsny,při kontrole rybaře?
N sven - ® Út 27.10.2009 20:40:06
bombardák >> Ahoj. Máš samozřejmě pravdu, takové zákony tu opravdu citelně chybí. Ale zřejmě nejvíc chybí vůle, našich "zákonodárců" takové zákony vytvořit. Zatím se neodhodlali a neodvážili ani svěřit obyvatelstvu ani takový nástroj jako je referendum. Co kdyby se to obrátilo proti nim.
N bombardák - ® Út 27.10.2009 18:51:48
Sven >> sven >> Doporučil bych občanům v odlehlejších částech vesnic, či měst - t.j. samoty , polosamoty a různé chatové oblasti, případné zahrádkářské kolonie - zvýšenou ostrahu a případné ozbrojení. Furt se serem do světa a chybí nám základní zákony, jako je ochrana vlastního majetku(vlastnictví), která je běžná nejen v civilizovaném světě.! Vždyť toto vše směřuje pouze k jednomu a to je naprostá legalizace zlodějny, s limitem 5000 kč. Opravdu budou chudáci, ti obyčejní a slušní lidé.
N Tomáš - Tom - ® Út 27.10.2009 18:51:18
kakr >> Původně jsem nechtěl do této diskuse zasahovat,ale s tímto příspěvkem musím jenom souhlasit a když se vám ještě navíc stane,že na vás dotyčný vytáhne nůž a zůstane téměř nepotrestán,max nějakých 200 hodin prospěšných prací tak vás přejde chuť někoho chytat.
N Mrknato - ® Út 27.10.2009 18:48:59
kakr >> pak jste jistě zhodnotili a vyhodnotili přínos profiRS. Pokud to hodnotíte ve smyslu prospěchu revírů.... To ale nemohu tvrdit, jelikož o MRS nemám dost ánungu o potřebnosti jednotlivých .....
N kakr - ® Út 27.10.2009 18:44:22
Pánové, chápu vaše rozhořčení, ale novela zákona jen posvětí stávající stav. Vím co píši, neb pytlounů jsme polapili přehršel a vždy byla věc odložena a projednávala se jako přestupek. Ve všech případech zajímala vyšetřovatele výše škody a ne skutková podstata činu.

[ Vstoupit do diskuse - 22 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniGunki Gigan 6,5cm F Peacock

Za 257
Plovoucí série zavalitějších woblerů patřící do skupiny Crank woblerů. Woblery Gigan mají silný a agresivní pohyb. Jsou osazeny mimořádně ostrými háčky.


akce, rybareniSignalizátor Prologic BAT

Za 549
Nové kompaktní a elegantní hlásiče BAT od firmy Prologic jsou skvělou volbou pro každého rybáře.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Chyť a pusť Chyť a pusť

Obchod Chyť a pusť vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb. Vyzkoušejte nás a zařaďte se mezi tisíce spokojených rybářů, kteří si...