Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

vlaboc - Profil | Čt 30.12.2021 17:45:41

matejko.nr >> V popisu revíru je obvykle věta typu "revírem je řeka od soutoku až po jez ve Lhotě, včetně přítoků" - tam bys chytat směl NEBO "revírem je řeka od soutoku až po jez ve Lhotě. Přítoky jsou samostatným revírem" - tam bys musel najít opět ten samostatný revír. Nejlepší je podívat se na www.rybsvaz.cz a tam je mapa, kde je graficky vyznačeno, kde jsou revíry, včetně čísla. Na to číslo klikneš a ukáže se bližší popis revíru. A tam se dočteš třeba že přítoky jsou chovné.

    Jarda Š. - Profil | Po 20.12.2021 9:01:22

    Baklous >> Ano, když budeš učit dítě, které nemá vlastní povolenku, chytat na přívlač nebo na mušku, musíš chvíli chytat ty a dítě koukat, jak to děláš, a pak zas chvíli bude chytat dítě a ty ho budeš hlídat, radit mu a pomáhat a přitom sám nebudeš chytat.

      kakr - Profil | Po 20.12.2021 8:57:23

      Baklous >>
      Pokud jsi z Vranovic (MRS) tak platí -

      X. Rybolov mládeže:
      Mládež do 15 let včetně může lovit na vodách mimopstruhových na 1 prut. Mládež do 15 let včetně nesmí lovit na nástražní rybky, ani jejich části, rovněž tak nesmí lovit nástražní rybky do čeřínků. Přívlač je povolena pouze s umělou nástrahou. Dospělí lovící, držitel povolenky a rybářského lístku, může v rámci svého oprávnění provádět individuální praktickou výuku rybolovu mládeže do 8 let.

        Baklous - Profil | Po 20.12.2021 8:47:18

        drvoštěp >> Tak jsem si to znova přečetl, píše se ' v rámci svého oprávnění '. Takže položená, plavačka každej na jeden prut, přívlač, muška na střídačku. To by šlo.

          drvoštěp - Profil | Ne 19.12.2021 22:50:31

          Baklous >> Tak v tom případě bude jenom koukat jak ty chytáš...

            Baklous - Profil | Ne 19.12.2021 22:19:59

            kakr >> V řádu jsem nic o chytání na prut dospělého nenašel. Mám malýho kluka, bude mu pět. Nejde mně o to, abych chytal na tři pruty, ale abych s ním mohl jít vláčet nebo muškařit.

              Jarda Š. - Profil | Út 30.11.2021 14:38:46

              matejko.nr >> Záleží na tom, co je uvedeno v popisu revíru, do kterého se potok, který není samostatným revírem, vlévá. Není-li tam k přítokům uvedeno nic, chytat se tam smí.

                kakr - Profil | So 27.11.2021 12:41:01

                Martin M. >>
                Nemusí se jednat o zákonného zástupce, musí být dospělý a vlastnit povolenku a Rybářský lístek. Zbytek platí.

                  matejko.nr - Profil | Pá 26.11.2021 11:01:03

                  Je tu podla vas mozne chytat?
                  prikladam zakon 216 /paragraf 3/odsek 8:
                  Do rybárskych revírov sa zahrnaju prítoky vodnych tokov , ak nie su vyhlasene za samostatne rybarske reviry.
                  Zaujíma ma co si o tom mysli niekto znalí

                    Martin M. - Profil | So 6.11.2021 22:54:58

                    Matejs >> v MRS mladez do 8 let smi lovit na povolenku sveho zakonneho zastupce na jeden z jeho prutu, nad 8 let uz musi mit svou vlastni povolenku.

                      Matejs - Profil | So 6.11.2021 13:31:52

                      Zdravím rybáři, od kolika let se může chytat na řece v MRS mimopstruhová?

                        bart.bm - Profil | St 3.11.2021 11:50:17

                        Ambrozko >> každá ryba je jedlá. Některé ale pouze jednou. Záleží v jaké koncentraci je močovina ve vodě. Pokud ryby nehynou je to jen věc vkusu. Do vod se pouští daleko větší svinstvo a jak si lidi mlaskají při jídle.

                          Martin M. - Profil | Út 26.10.2021 19:30:03

                          Pise se o situaci PO SKONCENI LOVU a podle mne to je pro pripady, kdy ve vode je zamceny haltyr s rybama, nikde nikdo a nevi se, komu to patri. Typicky treba v chatovych oblastech.

                          Kdyz s 6ti kaprama v jednom vezirku chytajici rybar rika jo to je moje, koukej mam je zapsane v povolence, prece adresa na vezirku nicemu nepomaha. Jestli je to v poradku nebo ne musi RS posoudit podle jinych pravidel a dukazu. Takhle to chapu ja.

                            Rade - Profil | Čt 21.10.2021 17:59:29

                            K uchování ryb: záleží na jakém ÚS bude rybařit. Například ve VČ je zakázáno používat haltýře a rybu si ve vezíru můžeš ponechat jen do konce povolené doby lovu. Takže v podstatě si nechat rybu na později nemůžeš.

                              Fu - Profil | Po 18.10.2021 19:39:09

                              Čík >> přesně stačí si přečíst RŘ

                                Čík - Profil | Ne 17.10.2021 18:15:40

                                wlcakk >> Co by si chtěl dokazovat RS, jednou máš úlovek zapsaný v povolence, tak to neřeš. Pokud chytáš vice dní v kuse, tak jen označíš vezírek jménem a adresou, jak píše níže Sharry.

                                  Sharry - Profil | Pá 15.10.2021 19:02:48

                                  wlcakk >>
                                  takto to resil muj kolega, kdyz jsme hezdili na 14 dni.. a vedel, ze cca v polovine ptijede tatik a chtel mu dat kapra... a nebyl pri kontrole problem..

                                  ale over si, ze to jeste plati.. ( mrkni do radu na uchovani ryb..)

                                    Ambrozko - Profil | Pá 15.10.2021 18:08:11

                                    Zdravím rybary mám otázku ryba s rybnika do ktorého steká močovka s družstva od kráv je podľa vás jedla ????díky za rady podotýkam voda nesmrdi a rýb je tam plno nevidno tam nič mŕtve voda nieje ani špinava

                                      wlcakk - Profil | Pá 15.10.2021 7:56:40

                                      Když už zde probíráte přivlastnění ryb, zeptám se taky:
                                      Pokud člověk jede na více dní k vodě a hned první den chytí rybu co si chce ponechat, jak se to řeší v následující dny?
                                      Jelikož ryby pouštím tak se mě to moc netýká ale otec se mě na to ptal u vody když tato situace u něj nastala a nevěděl jsem jak to řešit (tak jsme rybu pustili).
                                      Jak další dny prokážu ryb. stráži, že ryba ve vezírku je z minulého dne a ne z aktuálního?

                                      Díky za vaše info.

                                        kubsta - Profil | Čt 14.10.2021 20:50:01

                                        Hasic Mila >> to nejde zobecnit. Důležité je se řídit BPVRP příslušného US kde chytáš a samotného revíru. Někde si smíš ponechat 2ks kapra a pokud nepřekročíš 7kg smíš v lovu pokračovat, jinde lov končí zapsáním druhého ponechaného kapra. Nebo je třeba limit jen jeden kapr.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák