Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NNils Master - Profil | Út 14.8.2018 18:32:59

amurekslavny >> a jaký soukromák to byl?

    Nšeptal - Profil | Po 6.8.2018 9:02:11

    Každopádně, kdo tohle vypustil do našich vod, ten by zasloužil nakopat biskupa. Sice to tady nejspíš ani nedožije zimy, ale při své dravosti a agresivitě to do té doby může nadělat dobrou neplechu, obzvlášť, jestli je v tom rybníce víc kusů. A upozorňuju případného lovce - před jejími čelistmi pozor. Zuby má dost ostré a velké (dobře polovina je jich skryta v měkké dásni) a má pekelný stisk. Kolegovi ani ne půlmetrová rozlouskla plastového woblera napůl.

      Njá 2 - Profil | Ne 5.8.2018 21:51:36

      kečemot >> Trahir, jihoamerická ryba, když popsal amura se zubama napadlo jen tohle... Byl to soukromák a lidi jsou dost praštěný

        Nšeptal - Profil | Ne 5.8.2018 21:32:34

        kečemot >> Trair. Dravá tetra z Jižní Ameriky. Takový amur se zubama, jak se ptal kolega.

          Nkečemot - Profil | Ne 5.8.2018 20:54:18

          šeptal >> Nazdar co to je? Su napnutý jak guma u trének !

            Nšeptal - Profil | Ne 5.8.2018 11:15:45

            amurekslavny >> Je to on?

              NJarda Š. - Profil | So 4.8.2018 7:47:13

              amurekslavny >> Candáta lze chytit prakticky ve všech větších a hlubších pražských revírech, ale četnost úlovků nebývá příliš velká. Asi nejlepší jsou Slapy, ale je tam potřeba být na správném fleku ve správnou dobu.

                Njá 2 - Profil | Pá 3.8.2018 19:06:08

                amurekslavny >> Ahoj, nevzpomeneš si, jakou to mělo ocasní ploutev?

                  Namurekslavny - Profil | Pá 3.8.2018 14:21:07

                  Dovoluji si dát prispevek,podařilo se my chytit amura ze zubama...já vím že není dravec ale mněl v ústech něco jako zuby tak nevím.foto bohužel nemám.délka asi 30cm a tělo amura a jehličky v puse...rybář soused tvrdil že to nikdy neviděl.Chyceno na soukromém revíru.

                    Namurekslavny - Profil | Pá 3.8.2018 14:13:50

                    Dobrý den,chtěl jsem se zeptat kam na ryby v okolí Prahy,speciálně candát...samozřejmně obecně doporučit.Nechci konkretní misto.Dík

                      Nmcafree - Profil | Po 30.7.2018 14:29:55

                      Jarda Š. >> super, díky moc

                        Nhraji - Profil | Po 30.7.2018 13:12:34

                        mcafree >> mezi organizacemi jednoho svazu je možno přestoupit. Podrobnosti nejlépe viz stanovy svazu.

                          NJarda Š. - Profil | Po 30.7.2018 13:12:01

                          mcafree >> Měl by sis v MO, kde jsi byl dosud, nechat vystavit převodku a tu s čl. průkazem donést do MO v místě nového bydliště, aby tě přeregistrovali (stačí to udělat, až si budeš kupovat povolenku na příští rok, letošní musíš odevzdat v dosavadní MO a vrácení si od nich nechat v čl. průkazu potvrdit.)

                            Nmcafree - Profil | Po 30.7.2018 10:39:53

                            Ahoj,
                            nevíte jak je to s přesunem na jinou místní organizaci? přestěhoval jsem se a uršitě si nechci jezdit přes půl republiky pro papíry atd. Díky,

                              NJarda Š. - Profil | Ne 29.7.2018 23:56:31

                              gaz >> Podle stanoviska Rady ČRS má limit stanovený ÚS platit i pro držitele celosvazových povolenek. (Minulý rok byl kvůli tomu spor mezi Radou a JČÚS, který u držitelů CS povolenek dodržování limitu nevyžadoval, aby tím navýšil svůj podíl z tzv. redistribuce.) Limit se ale vztahuje v tvém případě pouze na úlovky, které si ponecháš z revírů Moravskoslezského ÚS, ryby z revírů Východočeského (a dalších) ÚS se do něj nezapočítávají.

                                NPetr64 - Profil | Ne 29.7.2018 23:51:51

                                gaz >> si limitován pouze na SM. To si hlídej.

                                  Ngaz - Profil | Ne 29.7.2018 22:18:19

                                  Mám dotaz, jsem organizován ve východních čechách ale vetšinu ryb mám ulovených na severní moravě, platí pro mě omezení na 10 ryb ušlechtilých mesíčně a 40 za rok ? (né že by to bylo aktuální ale co kdyby jednou :-) ) Ve východočeském ÚS tohle pravidlo nemáme, proto se ptám.
                                  Díky za odpověď.

                                    NJarda Š. - Profil | Ne 29.7.2018 14:46:38

                                    haas >> Na běžné chytání v našich podmínkách nebude, to máš pravdu. Ale právě DAM kromě běžných prutů produkuje i všelijaké různé speciály.

                                      Nhaas - Profil | Ne 29.7.2018 8:39:21

                                      Jarda Š. >> na délku 240 bude gramáž 150 - 200 g zřejmě na pasení krav než na ryby

                                        Červené karty: Mrknato, Poušťák