Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NJarda Š. - Profil | Po 23.4.2018 12:10:30

marmyš >> Krtonožka není vodní živočich, ale žije v dírách ve břehu (případně i daleko od řeky, pokud tam má dostatečně vlhkou hlínu).

    NBatmanisko - Profil | Po 23.4.2018 10:49:38

    Vážka,, larvální stádium

      NVikasgard - Profil | Po 23.4.2018 7:49:34

      Senftino - Zdar. Jedná se o vývojové stádium vážky. Hodně dravý brouk..

        Nkečemot - Profil | Po 23.4.2018 6:57:42

        Senftino >> larva vážky .

          NPetr64 - Profil | Po 23.4.2018 5:46:51

          Senftino >> Co takhle larva vážky?;-)

            Nmarmyš - Profil | Ne 22.4.2018 23:01:59

            Senftino >> Tipl bych na krtonožku,uvidíme co na to další řeknou.

              NxDanielS - Profil | Ne 22.4.2018 21:12:29

              Senftino >> Larva vážky

                Njá 2 - Profil | Ne 22.4.2018 21:10:31

                Senftino >> Jedná se o nymfu respektive najádu některého hmyzu. S největší pravděpodobností vážky

                  Nvašík - Profil | Ne 22.4.2018 21:09:06

                  že by larva vážky?

                    NSenftino - Profil | Ne 22.4.2018 17:07:43

                    Zdar lovci...
                    Poradí někdo co to je za krasavce? Pěknou neděli a díky.

                      Ntimb - Profil | Pá 13.4.2018 17:28:22

                      Roční povolenka by měla mít platnost od 1.1 do 31.12. bez ohledu na to, zda se lovit smí nebo nesmí.Řešil jsem to i na vedení svazu a dali mi za pravdu.

                      Já jsem si povolenku kupoval 13.1. ale platnost je od 1.1.

                      Jedná se o roční povolenku a platnost má být od 1.1. do 31.12. ,to že se od 30.11. nesmí lovit, nemusí nikoho zajímat.

                      Na známce(cenině) na povolence, je taky uvedeno roční.

                        NJarda Š. - Profil | Pá 13.4.2018 12:01:44

                        Jarda Š. >> Oprava, pochopitelně by tam mělo být do 30.11., listopad má 30 dní.

                          NPvl - Profil | Pá 13.4.2018 11:58:33

                          Jarda Š. >> tak už mi neodpovídej --ahoj

                            Nrosa 2 - Profil | Pá 13.4.2018 11:58:16

                            Jarda Š. >> Přikláním se k Tvému výkladu. Také jsem si to myslel. Díky

                              NPvl - Profil | Pá 13.4.2018 11:57:14

                              Jarda Š. >> Já jsem se neptal jen jsem to někde okopčil Dotaz + Odpověď Dotaz jsem chtěl smáznout ale ... :o§)

                                NJarda Š. - Profil | Pá 13.4.2018 11:56:47

                                já 2 >> Jde o celorepublikovou povolenku, tam by platnost měla být do 31.12., protože ta platí i na revíry s výjimkou ze všeobecného hájení.

                                  NJarda Š. - Profil | Pá 13.4.2018 11:53:55

                                  Pvl >> Ty denní doby lovu v zimě jsou kvůli P revírům, které mají výjimku ze všeobecného hájení. Na těchto revírech se smí chytat i prosinec až březen. Pokud Rosa 2 má na CR P povolence uvedeno do 30.11.2018, jde o písařskou chybu, mělo by být do 31.12.2018. ÚS, který nemá revíry s výjimkou, na svojí územní povolence může mít "do 31.11.2018", pak by měla být odevzdána do 15.12.

                                    Njá 2 - Profil | Pá 13.4.2018 11:52:46

                                    rosa 2 >> Postupuje naprosto v souladu s RŘ. od 1.12. do 31.12. a od 1.1. do 15.4. se na pstruhových revírech chytat nesmí. Nezapomeň, že odevzdat povolenku je nutné do 15 dnů po skončení platnosti, tedy do 15.12. ne až v lednu!

                                      Červené karty: Mrknato, Poušťák