Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Jarda Š. - Profil | St 26.4.2017 17:55:59

Miele >> Není to úplně přesné a při stejné testovací křivce (udává se v lbs) se může optimální odhozová zátěž (udává se v gr, proto se jí říká také gramáž) mezi jednotlivými typy trochu lišit. U prutů označených 3 lbs obvykle bývá mezi 80 a 90 gr.

    Miele - Profil | St 26.4.2017 16:21:25

    Dobrý den. Potřeboval bych vědět jakou gramáž má tento prut Prut MIKADO Amberlite Tele Carp 3.3m/3.6m/3lbs Akce. Jsou tam jako psaný 3lbs a teď jen nevím jak to je. Libra má nějakých 0,5 kg tak to vychází na 1500g. A nevím přesně jak je ten přepočet, jestli to píšu správně 3lbs=150g a nebo jestli píšu úplné hovadiny. Prostě a jednoduše někdo mi prosím napište kolik gramů je 3lbs. Moc děkuji.

      Dragoun6969 - Profil | St 26.4.2017 14:42:43

      Mladej to používá.Jak na popíka tak těžkou potápku.Do kroužku vlas a nebo takovej kroužek se závitem.Natočíš kouli a chytáš.

        mcafree - Profil | Po 24.4.2017 11:35:45

        ahoj, prehmatl jsem se v potrebach a koupil tyhle zarazky, tak sjem se chtel zeptat jestli mam vlas pripevnit na ten krouzek? je lepsi na pop up nebo normalne? vidite v tom nejakou vyhodu?

        dikes

        Vojta

          hamer101 - Profil | Ne 16.4.2017 14:58:01

          Krmenie s oblubenymi jablkami 😉

            Dragoun6969 - Profil | Po 10.4.2017 18:34:04

            Petr64 >> Ale pod háčkem je taky nebo neee?

              Sportovecs - Profil | Ne 9.4.2017 18:31:26

              Díky všem za rady a postřehy..

              No, když neberou, tak už se zoufalství ke kouli přidávám červy či žížalu - samozřejmě první co dělám je to, že koule měním za menší a menší, ale když už žádné menší nemám, prdnu tam právě tyhle živý kroutivý mršky), abych si na rybu šáhnul.
              V tu chvíli je mi fakt fuk na co ryba přišla..

              Dát tam pouze červy, se mi právě nechtělo, že by to vzala jen menší ryba, zatímco u kombinace koule s červem by třeba mohlo přijít cokoliv.. 🙂
              Každopádně beru vše v potaz a poučím se 😉

                Petr64 - Profil | Ne 9.4.2017 18:06:05

                Dragoun6969 >> Peletka ale není koulís.😉

                  Dragoun6969 - Profil | Ne 9.4.2017 16:12:13

                  Sportovecs >> Tak když chytám na feeder a mám tam peletku (pod háčkem v gumičce) tak jí jistím jednim až dvouma červama.Tak nevím proč by tohle měl být problém.Pokud nedáváš popa.

                    Dragoun6969 - Profil | Ne 9.4.2017 16:07:02

                    lipan8 >> Nz

                      Bery. - Profil | Ne 9.4.2017 13:42:58

                      Sportovecs >> zizalacerv na háčku ruší to proc davas boilies mimo hacek. A to je selektivita ryb. Pokud das ke kulicce na hacek cerva,tak je velka pravdepodobnost ze chytis nejakou malou rybu,ktera bude pravdepodobne u hacku driv. Pak je zbytecne mit pod hackem boilies. Na druhou stranu pokud budes mit jen boilies pod hackem,tak to tam bude lezet a cekat na vetsi rybu (samozrejme ze se bude oběsit i mala) .
                      Kombinovat tyto 2 metody mi prijde jako mit strach z toho ze na boilies neprijde zaber. Ja bych to nekombinoval.

                      A abych ti odpovedel,myslim si ze se vytoci i se zizalou,ale pro jistotu bych kousek pod hacek dal broček.

                        Honza58 - Profil | Ne 9.4.2017 12:41:37

                        Sportovecs >> A ty kapry si chytil na koule nebo červi?To už můžeš dát rovnou dva návazdce.Nevím jestli to má smysl.

                          Pvl - Profil | Ne 9.4.2017 12:13:36

                          Sportovecs >> To jako když by nebyla chuť na boilies tak by jsi to jistil rousnící (žížalou ) Pak vlastně ani nebudeš vědět co zobnul :o§))) To asi v tvém případě nebude postatné :o§)

                            Sportovecs - Profil | So 8.4.2017 22:49:07

                            Zdravím..Chci se zeptat, zda něčemu vadí při chtání na boiles přidat na háček ještě červi nebo žížalu.
                            Červu mi přijdou ještě v pohodě a už jsem na to pár kaprů chytil, ale žížala/rousnice je těžší a nevím, zda ten háček nějak blbě nestočí vůči vlasu a pak se správně do tlamy nezapíchne..
                            Dá se tak chytat, nebo je to spíš na škodu a kontraproduktivní..?
                            Díky za radu..

                              lipan8 - Profil | So 8.4.2017 21:07:33

                              Jardovi Š a Dragounovi díky za odpověď..

                                Dragoun6969 - Profil | So 8.4.2017 15:27:29

                                lipan8 >> Jak píše Jarda Š. A do teplý vody bych je dal pod háček jako na rychlí chytání.

                                  Jarda Š. - Profil | So 8.4.2017 11:24:51

                                  lipan8 >> Jestli chytáš na feeder, tak je možné zamíchat je do krmítkovky nebo lépe dát do krmítka samostatně a krmítkovkou zazátkovat. Že budou šlapat na tvé vodě, nelze zaručit, ale za vyzkoušení rozhodně stojí, zvlášť v tomto období, když se voda otepluje.

                                    lipan8 - Profil | Pá 7.4.2017 17:32:30

                                    Ahoj všem.Nemáte zkušenosti s rychle rozpustnýma peletkama 4mm?Krmíte tím jen tak či je přimícháváte do krmení..a jr to funkční?Nakoupil jsem na zkoušku od JF..Děkuji za info.

                                      vegrouš - Profil | Út 4.4.2017 22:48:25

                                      trepik >> Ahoj diky moc

                                        trepik - Profil | Po 3.4.2017 11:34:24

                                        Rybář_na _baterky >> No se Zmrzlíkem mám podobný zkušenosti, ale teď se tam prý dá docela dobře zachytat. Na podzim tam nasadili docela hezký kapříky (sem tam i 50+) a díky zimě je hned nevychytali. Jinak na těch Mačicích tchán referoval, že nějaký kapříci brali a chytil tam i nějakýho toho lína, takže byl spokojený.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák