Sumcařina

NKopov - Profil | Čt 26.6.2025 10:35:13

Stavba >> no tady na Moravě má voda všude 22,5-25 stupňů. Na zahájení aktivita ryb nevalná. Na ploše moc nejsou. Spíš kol břehu. Tak si o víkendu zajdu v klidu na amury ať mám tuhle každoroční ratolest za sebou😅🤣
Jinak ty tvoje záběry- těžko říct. Myslím ,že to bude třením,že oni moc nechtějí žrát. Zas na druhou stranu když jsem chytaval na bójky,tak na některých vodách tohle dělaly velcí opatrní sumci. Pomalý ohýbáček a rolnička cinkla až to sum pustil . Vytlačena podkova přes celou rybu a nic😅

    NKarlokkk - Profil | St 25.6.2025 22:37:29

    siluri >>

      Nsiluri - Profil | St 25.6.2025 19:40:46

      Raz davno na MRKu, neviem presne ci priamo v sumciarine jeden z tych vtedajsich aktivnych a "silnych" (v dobrom) sumciarov len tak mimochodom v reakcii na nieco preniesol taku (za mna) hodne zasadnu poznamku ktora ale nejak zapadla do zabudnutia v style "kdybych za sezonu chytl jen 20 (mozno to bolo aj viac) sumcu se na celou sumcarinu vyseru" (za chyby v cestine sorry)
      To bola hodne trefna poznamka a povedal bych ze platna pre akukolvek rybarsku disciplinu, resp. druh ryby
      Za mna jedna z najzasadnejsich myslienok co som tu kedy pocul (a nezapamätal si ju:)
      Pamatate to niekto?

        NMedusa - Profil | St 25.6.2025 19:19:44

        Stavba >> ahoj jo jo ja mam sice hodne navazcu ale chytam co mi cas dovoli nemuzu furt sice pod svojim ano ale nekam na reku nebo vetsi plochu jezdim s kamaradem ve dvou se to lepe dela a zkousime jak z lodky s vabkou s tou umim ja a kamarad ovlada clun a jinak jsme uz sehrani jak na podvodaky tak na trhacku neco mame za sebou ale jsme spokojeni)))))

          NStavba - Profil | St 25.6.2025 18:06:02

          Kopov >> já si myslím, že u nás na západě se ještě netřou. Přes den je sice hic, ale v noci se to ochladí. Loni jsem pozoroval sumce na hnízdě v srpnu. U mě je to jedno jestli cerven nebo září. Už jsem pomalu jak Medusa, vážu navázce, premozavam šňůry, ale nechytam 😄

            NKopov - Profil | Út 24.6.2025 23:06:01

            Stavba >> sumci jsou na většině vod ve tření. Lepší se teď na ně vybodnout než je nahánět za každou cenu - teprv přijde jejich čas 😉

              N1Mara - Profil | Út 24.6.2025 21:00:02

              Malda512 >> jj smradi do cca 60cm. :-)))

                NMalda512 - Profil | Út 24.6.2025 17:09:09

                scjsci >> ani zK nejde o špatné nastrazni rybky jak o to, ty rybky většinou strhávají opravdu malí sumci

                  Nscjsci - Profil | Út 24.6.2025 9:57:52

                  Stavba >>já o chytání sumce na rybku vím prd ale zkusil bych nosný hák vrazit do tlamy skrz nosní dírku, to by mohlo vyřešit to strhávání

                    NMalda512 - Profil | Út 24.6.2025 8:57:25

                    Stavba >> To, že ti sumec strhne rybku z činky je je normální. Ale samotný záběr je jízda nebo se ti prověsí šňůra

                      NKarlokkk - Profil | Út 24.6.2025 6:41:54

                      Stavba >> jo a když už dáváš i trojhacek ... Dej to jen pod kůži ne do svaloviny!!!k řitní ploutvi. Za jeden hrot, at je mezi jednohakem a trojhakem napnutá montáž. Tak bude ryba v pohodě. I když to kousne malej tak se pověsí 😉

                        NKarlokkk - Profil | Út 24.6.2025 5:57:38

                        Stavba >> dej montáž na tvrdo. Pouzij jen cca 5cm trhacky 0,35 až. 0,40. Podle toho kde budeš stojak či řeka. Tohle se občas stává když máš průběžné montáže. Stačí i dlažební kostka 😉 tak at to cinkne .

                          NPopik - Profil | Po 23.6.2025 22:55:16

                          Stavba >> tohle nam delali sumci s okounem a to opakovane. Prut se vzdy ohnul o pul metru a zase narovnal, rolnicka potichu. Nechteli ho sezrat, jen zmacknout a zabit. Kdyz se to seklo, byl tam sumec kolem metru. Na plotici vždy rana, praskla trhacka a rachot rolnicky.

                            NStavba - Profil | Po 23.6.2025 21:48:56

                            Malda512 >> viděl jsem i záběr, kdy se pomalu ohla špičku a pak se zase pomalu narovnala. A montáž byla bez nástražky. Rolnička tím pomalým pohybem ani necinkla.

                              NMedusa - Profil | Po 23.6.2025 21:48:29

                              Vash >> ahoj presne tak uzit si to ))))))

                                NStavba - Profil | Po 23.6.2025 21:47:00

                                Nebula >> jj, používám. Nosný hák dávám si myslím dostatečně hluboko, někdy pod hřbetní ploutev, která má ještě víc kostí. Pomocný miniháček do břišní ploutve, taky zajištěny zarážkou

                                  NVash - Profil | Po 23.6.2025 20:09:34

                                  Medusa >> Hlavní je si to užít 👍😉🤘

                                    NMalda512 - Profil | Po 23.6.2025 19:47:22

                                    Stavba >> záběr poznáš. Většinou to je jízda. A nebo velká rána do prutů. Ohýbání špičky je pohybem nastrazene ryby.

                                      NMedusa - Profil | Po 23.6.2025 19:30:35

                                      kaprus >> ahoj uz jsme se vratily no nic moc jeden malej fousek 71cm na zizaly a uhore 71cm a nejaky kaprici dorostenci no nic moc pod mojim neni tolik vody jsme tam vlezli a bylo po kolena vody tak jsme jeli az za zarici do lesa no ale dobry bavily jsme se karasama na zizaly a cerviky )))))))jsem vcelku spokojenej

                                        Červené karty: 46547513248512348941, nornik-l, sonisrhile