Sumcařina

Npeky29 - Profil | Út 16.7.2013 22:27:16

Ahoj. Měl bych na vás jakožto zkušenejší sumcaře dotaz. Už druhym rokem jezdím téměř na jedno msíto na sumce (cca 40docházek) a záběr se zatim nedostavil. Je to místo pod silničnim mostem, kde se přehrada zužuje ze 100m na 15m. Sumci zde projíždějí okolo 3/4na 10 až pul 11večer. Ale nikdy se mi ho napodařilo lapnout. Místo je to dobrý- alespon to teda tvrdí zkušenější sumcaři, kteří zde mají občas úspěch. Hloubka v korytu je 3,7m. Momentálně je u nás voda čistá (1,5m krásná viditelnost) Zkoušel jsem stražit ryby k pilíři, na hranu koryta, i doprostřed koryta a nikdy nic. Ponor jsem dával 100-130cm ale i někdy tak 20cm. Nástražky cejny, plotice, perlíny, karase, líny, okouny a prostě nikdy nic.....
Zejtra na ně razim do pátku. Rád bych sem hodil nějakou fotku, nebo alespon bych se rád podělil o zážitek. Ale když nato tak koukám, tak dřív chytnu štiku jak toho sumce :D Nebo máte někdo nějakou radu? :)

    Nsvena - Profil | Út 16.7.2013 22:16:28

    Fishky >> Tak kup jeden komplet prut na sumce s pořádnou šnurou a ono to pujde.A na 30kg je přece jen málo :D

      NFishky - Profil | Út 16.7.2013 21:51:18

      mancek >> když máš flek široký metr a půl a rád bys nahodil tyčovku ze břehu, tak druhý prut chca nechca je za tebou a vlasce tak vedou prostě takřka vedle sebe. Nemám sumčařskou výbavu, takže klasika light carp prut + smekací navi. Jen pletenku jsem na to dal na 30 kg. Tedy jen na jeden prut, na druhém mám zatím stále silon 0,32 a nevím čím to, ale prostě ten se při náhozu motá o poznání míň - prostě stejné podmínky, pruty, navijáky, sestava... ale ten mám nahozený celkem jedna dvě, ale pletenka, to je porod :))

        NObiš - Profil | Út 16.7.2013 21:02:14

        Přidám fotečku... kamarád dostal při poštění facku na rozlučku.

          NObiš - Profil | Út 16.7.2013 20:57:04

          Fishky >> PROBOHA!!!! Už i ty se začínáš motat kolem sumčařiny? :) Čeho já se tady nedočkám. :)

            Nmancek - Profil | Út 16.7.2013 20:30:48

            Fishky >>
            Jaký máš naviják ? Smekací nebo multík ? Pletenka se zamotávat nemůže. Prst se kterým přidržuješ při náhozu pletenku můžeš omotat lehce sportpáskou (co se omotává hokejka) , nestane se pak úraz na bříšku prstu, můžeš se do prutu pořádně opřít při náhozu . V prstě i přez omotávku je cit. Je to lepší než kdejaké návleky.Pořiď si taký zlepšovák jak píše lada78 . Já mám koncovou část udice se 2 očky a na tom kousku prutu přivázané olovo. Jinak udici co si vracíš pletenku k sobě měj aspoň 3-4m bokem od sebe při náhozu a nejlépe v sumcovém stojanu (ovšem podle druhu) tak,aby ta udice byla vodorovně nebo mírně šikmo vzhůru . Nebo nahazovat ve dvou. Já nahazuju sám a nemám takto sebemenší problém. I na velké vzdálenosti. Chce to samosebou cvik . A pak hlavně opatrně natahovat činku. Hodně úspěchů.

              Ndawe4 - Profil | Út 16.7.2013 18:58:56

              Scanix >> taky nějak moc nechápu vzpěračské orgie se sumci při focení, zvlášť když někdo špatně napodobuje úchopy které viděl v časopise :(

                Nlada78 - Profil | Út 16.7.2013 16:16:58

                Fishky >> V jednoduchosti je síla. Vykašlat se na všelijaké hadičky,bužírky atd. S tím byly taky problémy. Tohle používám bez nejmenšího problému. Lepší házet ve dvou,ale i když si sám,jde to.Šňůra na 91kg,hodím v pohodě přes 50m(víc se bojím do toho opřít) Na karabinu připnu olovo okolo 250-300g. Ten kroužek je staré SIC očko,protože obyč.obratlík by se ti velmi rychle prořízl. Na koncový obratlík navážu silon pomocného prutu. Po nahození,stáhnutí odříznu silon a místo něj připnu činku.

                  Nlada78 - Profil | Út 16.7.2013 15:25:50

                  Fishky >> co by se motalo,něco bude asi špatně.

                    NScanix - Profil | Út 16.7.2013 14:35:49

                    Vosa >> je to tezko rict, ale spis lezi mekou casti za hlavou prave na tom sevreni, tedy v miste, kde ma jatra a dalsi organy...uz jsem par ryb takto odpravit videl, odplujou normalne a po case je u brehu coso velkeho a nafoukleho...rad se budu mylit, jinak ryba pekna, ale proc ji za kazdou cenu zvedat?!

                      NVosa - Profil | Út 16.7.2013 14:32:34

                      Scanix >> Neviděl bych to tak dramaticky, vypadá to že ryba je držena spíš pod tlamou než za břicho.Toť můj názor.

                        NScanix - Profil | Út 16.7.2013 14:12:26

                        pavlo >> Tak pokud nebyl zmasen, tak po teto "kravate" hyne nekde s vnitrnim krvacenim :(

                          Npavlo - Profil | Út 16.7.2013 14:00:41

                          Víkendový sumček z Váhu 220cm :)

                            NFishky - Profil | Út 16.7.2013 13:27:08

                            Jáááj more, včera sem si zase zanadával :))) poprvé sem chytal na bójku a pletenkou (nahozenou přes dva pruty) kuwa proč tu nikdo nepsal, že s pletenkou se ta ludra nahodit nedá? Zuřil sem u teho asi půl hodiny, stále se to motalo, strašné. Teď přemýšlím pořídit silon a škádlit je se silonem, ale mám z toho malinko strach - nosnost silonu a pletenky při stejných průměrech se šíleně liší. Navíc když můžu jít jen do menších průměrů, protože chytám z odhozu... Jáááj, těžká je ta sumčařina :)))

                              Nlada78 - Profil | Po 15.7.2013 21:35:38

                              Milan 66 >> Dík,podívám se

                                NMilan 66 - Profil | Po 15.7.2013 21:19:00

                                lada78 >> SUMEC! ZIVOTNI VYZVA, super kniha. Opravdu.

                                  Nlada78 - Profil | Po 15.7.2013 20:47:50

                                  Milan 66 >> spíš nevím,kterou myslíš :-) Dáš
                                  mi nějaký odkaz prosím?

                                    NMilan 66 - Profil | Po 15.7.2013 20:41:54

                                    lada78 >> jo,jo, ta knizka se povedla. Mas pocit ze ne? Bible je mozna silne slovo. Priznavam.

                                      Nlada78 - Profil | Po 15.7.2013 20:26:51

                                      Milan 66 >> bibli?

                                        Ntolstolobik - Profil | Po 15.7.2013 20:25:18

                                        ahojec >> Tak si stáhni nějakej filmeček a můžeš študovat ;))

                                          Červené karty: 46547513248512348941, nornik-l, sonisrhile