Sumcařina

P!F - Profil | St 10.7.2013 14:22:14

JaLi >> s podvodakom hodis v pohode cez druhy prut aj dalej, ale ono tych 20m bezne uplne staci, sumce sa na rieke v noci vacsinou motaju pod brehmi.

    JaLi - Profil | St 10.7.2013 13:50:02

    Kacoo >> Hmm s tou vodou toho moc neuděláš, leda hledat jinej revír. Mě taky překvapilo kde všude se dá narazit na sumce. Chodím na Jihlavu a hned na první vycházce jsem zapřáhnul rybu, ale vzhledem k tomu, že mám zatím jen jeden sumčák, tak jsem měl nahozenej druhej prut na 8cm ouklej na normální prut s vlasem 0,26 a zkoušel candáta. Samozřejmě mi to zabere na ten candátovej prut, brzda jen hvízdala prut jsem skoro neudržel v ruce asi po pěti minutách ho to přestalo bavit a vzal to dno a bylo hotovo. Jak jsem psal níže jsem totální začátečník, takže těžko říct, jestli bych měl šanci dostat ho z vody s tím druhým prutem. Je tam hodně vázek, ale zážitek neskutečnej...

      Kacoo - Profil | St 10.7.2013 12:09:32

      JaLi >> No tak myslim ze urcite na to sou zvykli prece jen i na koule a pelety seobcas nejakemu kaprari postesti. Hazej tam toho dost a sumcu je tam taky dost. Od cca 20cm coz sem nachytal tak 20 na feeder az po pekny kusy videl ( nechytil ) tak 180tku. Ale na sumce se tam chodi s bojkama ktere musi byt pevnou soucasti udice a nebo podvodak. Ja osobne vzdy podvodak s karasem. Predloni sem tam zaprahl vetsiho a moc se semnou jako novicem nebavil :) to byl rok kdy sem zacal a zkousel to poprve a zkusenosti 00 nic :) sel s proudem a kdyz uz sem ho zastavil tak si parkrat kopl a papa lala :) byl lepsi a nechtel se fotit :D. Dokud to nezkusim tak to nezjistim a tenhle stav vody asi dest nespravi ... spis to vypadaze ze nekde neco hrabou a nebo opravuji. Ja proste letos nemam stesti. Kdyz uz mam cas na ryby tak neni voda :(.

        JaLi - Profil | St 10.7.2013 11:53:09

        P!F >> Díky za radu. Bílé ryby už tam právě tak moc není. Nasadili se tam několik roků po sobě dravci a ti to tam solidně zregulovali. Živá rybka je nej, ale nesmí se tam zavážet a s podvoďákem hodím maximálně 20m, proto chci zkusit i jiné možnosti.

          JaLi - Profil | St 10.7.2013 11:48:22

          Kacoo >> Kvůli tomu, že se tam hodně chytají kapři, tak ti sumci jsou na to zvyklí nebo jak? Tak snad přijdou nějaký deště a bude líp.

            P!F - Profil | St 10.7.2013 11:30:18

            JaLi >> Treba to nadvihnut, potom to biela ryba zerie menej, ked je ich tam moc, treba pijavice. Pripadne rybku ci kus z nej, ak neni cas nachytat staci normalne kupit cokolvek najlacnejsie mrazene v supermarkete, urcite to bude fungovat lepsie nez pelety.

              Kacoo - Profil | St 10.7.2013 11:13:50

              JaLi >> Chtel sem to vyzkouset. Soutok VLT+BE je kaprodrom a chytaj na kouliz a pelety. Takze sem poridil nejaky halibutky + jednu krabicku s prichuti krvavy uhor ( tam jsou moucky krev,maso,ryba + neco takjneho co tam nepisou - predpokladam ze moucka z uhore) coz by nemuselo byt spatne. Take sem videl nejaky s pyjavicema. Jenze se tam neda ani slezt k vode na mystech ktere mam vyzousene kde sumici prrojizdej nahodu proti proudu :((((

                JaLi - Profil | St 10.7.2013 11:01:34

                Kacoo >> S vodou je to těžký, teď se budou chvíli bát každé bouřky a regulovat ja šílenci. Tady na jihu nás to více méně minulo a voda je zatím celkem v poho i když nepršelo už dva týdny a začíná to být znát. No a co používáž za pelety a jak je stražíš? Zatím jsem akorát dozvěděl, že jsou naprd.

                  Kacoo - Profil | St 10.7.2013 10:55:37

                  P!F >> Kdyz uz tu jsou zase ty lepety :) tak sem byl naprdlej akorat ne kvuli peletam ale kvuli tomu ze na soutoku BE-VLT chybi asi 1,2m vody ... jez v Modranech je proklate dole a cely tok VLT 7 je ve snizenem stavu coz odnasi i BE1 do mist skoro za Radotin :(.....
                  Takze sem ani nenahazoval ... Noooo i kdyz :) vytahl sem vlacak a pokusil se o neco ale zero az na dost stipancu od komaru. Takze ty pelety odkladam na neurcito ... :'(

                    JaLi - Profil | St 10.7.2013 10:10:58

                    P!F >> Rousnice jsem zkoušel normálně na těžko, ale nic žrali mi to akorát cejni. Dneska jsem si tady přečetl, že je lepší když je nadnášíš nějakým korkem, nebo zkusím ten 5g podvoďák a krátký návazec. Jsem absolutní začátečník, vloni jsem chytil dvě mimča cca 50cm a letos zatím taky jednoho dorostence 73cm, ale strašně mě to baví a hlavně v noci mám na ryby čas :) přes den práce a rodina...

                      P!F - Profil | St 10.7.2013 8:48:54

                      JaLi >> Rosnaky/pijavice su v nasich koncinach ovela ucinnejsie ako pelety.

                        JaLi - Profil | St 10.7.2013 8:45:22

                        Hrdobec >> OK díky. Chtěl jsem zkusit nějakou alternativu na ryby okolo 80cm.

                          Hrdobec - Profil | St 10.7.2013 8:24:45

                          JaLi >>jew to jedno páč je to ve srovnání s klasikou neůčinný

                            Obiš - Profil | St 10.7.2013 7:11:15

                            c.13 >> :) :) :) kuwa bych tě zabil! :) :) :) co máš večer v plánu. Nezajdem na ně? Bych ti dovezl ten člun.... S motorem se ten borec ještě neozval.

                              JaLi - Profil | St 10.7.2013 7:06:49

                              Ahoj, jaké máte zkušenosti s lovem sumců na pelety? Dává se to normálně jako na kapra na dno, nebo je lepší když to plave třeba na 5g podvoďáku nebo kombinace plovoucí boilies a peleta?

                                c.13 - Profil | St 10.7.2013 6:54:41

                                Obiš >> Ještě bych tomu mohl dat ve fotoshopu tvoji hlavu,to bys pak viděl jak se sbírají mínusové body :-)))

                                  Obiš - Profil | St 10.7.2013 6:19:53

                                  c.13 >> tys začal sbírat mínusové body? .) :) :)

                                    Šplíchy - Profil | Út 9.7.2013 21:29:17

                                    deni 79 >> Ryby mi sice neberou, a ani se mi to nemota. Ja jsem to minulej rok zkousel jen asi 4x. Ale to cinkani rolnicky ma něco do sebe :-))

                                      lada78 - Profil | Út 9.7.2013 21:23:33

                                      všimli jste si,že některý byl dokonce uvázán vícekrát? (na prostředním to jde nejvíc vidět)

                                        deni 79 - Profil | Út 9.7.2013 21:18:07

                                        Šplíchy >> když ti to funguje a ryba se nemota,tak ano. Ja třeba davam rybu na dva trohaky a to první do hrbetu a druhy za hlavu..

                                          Červené karty: 46547513248512348941, nornik-l, sonisrhile