Farský rybník (Sumčák)

1 foto revíru Farský rybník (Sumčák)
2 foto revíru Farský rybník (Sumčák)
3 foto revíru Farský rybník (Sumčák)

Ceník povolenek

Den (24h)1000,-Kč
Týden (7 dnů)3500,-Kč
vláčka (jednorázový vstup)300,-Kč
vláčka (přístup na 24 h)600,-Kč
karavan/den (spaní pro 3 os.)500,-Kč
celoroční10000,-Kč

Typ revíru: stojatá voda, mimopstruhový, soukromý
Rozloha: 2ha
Oblast: západní Čechy

Popis

Sportovní revír se zaměřením na lov sumců

Lov sumců je naším velkým koníčkem a ten stojí i za vznikem rybníku Sumčák. Víme, že lov sumců není jen o samotném lovu a zdolání velkého sumce, ale i o přírodě a klidu. Podle toho jsme také rybník vybírali. Rybník Sumčák je zasazen v krásné přírodě s výhledem na kopce a lesy, kde si klidu opravdu užijete. Svůj klid tu mají i ryby a obzvláště sumci, kteří využívají mnohých překážek v podobě padlých stromů, keřů a nerovností na dně. Rybník je nadstandardně zarybněn nejen sumci, ale i bílou rybou, kapry, okouny a líny. Jen v letošním roce bylo těchto "krmných" ryb vysazeno přes 2 tuny. Čekání na záběr od sumce si tudíž můžete krátit parádní feederovačkou. Přejeme si, aby se všem sumcařům, kteří náš rybník navštíví, u nás líbilo a chtěli se vracet zpět.

V současné chvíli máme v rybníku 90 ks sumců, většina ryb je nad 150cm, v letošním roce se nám podařilo sehnat 5 sumců nad 2 metry a velkou výzvou pro vás jistě bude nádherný sumec albín 192 cm a 55kg. Tento stav se neustále mění, sledujte "aktuality" nebo naší FB stránku. Na našem sportovním rybníku se nachází pouze 2 (max.3) lovná místa, každé pro 2 sumcobijce. Vzhledem k teplé a mělké vodě je u nás velmi efektivní lov s nástrahou prezentovanou na hladině nebo těsně pod ní. Areál rybníka je monitorován fotopastmi, jakýkoliv podezřelý pohyb bude konzultován s policií ČR.

Speciální pravidla

Lov ryb povolen celoročně.

Každý lovec je povinen seznámit se před zahájením lovu s tímto řádem a bezpodmínečně jej dodržovat. Při vstupu do areálu rybníka se každý dobrovolně podvoluje tomuto řádu. K lovu není potřeba svazová povolenka k lovu ryb. Vstup a výstup z areálu je možný pouze za asistence správce. Loví se stylem "chyť a pusť" nonstop na max. 3 pruty.

Minimální výbava:
•sumcový prut 400g
•kmenová šňůra (!!nikoliv vlasce!!) na 60 kg
•návazcovka na 90 kg
•háky pouze Owner, jediná povolená montáž jednohák + trojhák.(nikoliv 2 trojháky kvůli velkým poraněním ryb a samotný jednohák kvůli nebezpečí šluknutí háku do jícnu.)
•obratlíky a karabiny na 100 kg

Při záběru je lovec povinen dostat rybu co nejrychleji z vody a nepovolovat brzdu v blízkosti překážek kvůli nebezpečí úniku ryby do vázky a její případné smrti. Při focení je lovec povinen mít pod rybou plachtu a kbelík na polévání. Při zvedání sumce je potřeba dbát maximální opatrnosti a !!nebrat rybu pod břichem!!. Při zvedání kolmo držet rybu za prsní ploutve a nestrkat ruce do žaber. Ryba musí být vrácena do pěti minut zpět vodě.V případě vytažení poraněné ryby (krvácení) není focení dovoleno a je potřeba položit ji ihned zpět do vody, kvůli zastavení krvácení a další postup konzultovat se správcem. Používání rybářských přístřešků (bivaků) je povoleno. Rozdělání ohně na vytyčených místech také. Vnazení, zavážení a zdolávání úlovku pomocí lodě je povoleno. Přímý lov z lodi také (vláčka). Na všech lovných místech platí zásada čistého prostředí, odpadky a nedopalky patří do sběrných nádob, nikoliv za sebe do lesa. Po opuštění lovných míst se musí nacházet toto lovné místo ve stavu, v jakém bylo při příchodu. Používání bójek je povoleno. Provozovatel nenese odpovědnost za škody na zdraví návštěvníků areálu, které si způsobili vlastní neopatrností, přeceněním svých schopností, fyzických možností, či porušením tohoto řádu. Provozovatel ze stejných důvodů neodpovídá ani za případnou smrt návštěvníka areálu. Každý návštěvník areálu zodpovídá za své vlastní věci. Ty je povinen zabezpečit tak, aby nemohlo dojít k jejich zcizení, či poškození, včetně předmětů uložených, či odložených v zaparkovaných vozidlech.

Při jakémkoli porušení pravidel bude návštěvník vykázán z areálu bez jakékoli náhrady se zákazem každého budoucího lovu na této lokalitě.

Běžné druhy ryb

Sumec velký od 120cm do 212 cm
Kapr obecný až 70 cm
Lín obecný až 40 cm
Okoun říční až 35 cm
Bílý ryba

Komentář

V listopadu 2014 evidováno 90 ks sumce velkého. Nejčastěji lovené míry sumců jsou 150-190cm .Zarybnění je hodně bohaté jak kapry i bílou rybou, sic slouží jako potrava pro sumce, dá se zde parádně zafeederovat. Rybník je poměrně mělký, funguje zde dobře trhačka těsně pod hladinou.Na své si přijdou i vláčkaři, pozor ale u přítoku je mělko a mnoho vázek v podobě ponořených stromů a keřů.

Informace o lovu ryb:
Web: www.sumcak.cz/
Rezervace lovných míst:
Libor " Hrdobec", tel.: +420 603 386 598
Martin Mráz", tel.: +420 777 132 456

správce: (výdej povolenek, kontrola vybavení a ryb,technické požadavky a pomoc v nesnázích)
Marek Procházka, tel.: +420 773 102 828
mail: info@sumcak.cz, info@vltavafishing.cz

Interaktivní mapa

 
Maxxx, 21.11.2014