Jezero Borek

1 foto revíru Jezero Borek
2 foto revíru Jezero Borek
3 foto revíru Jezero Borek
4 foto revíru Jezero Borek
5 foto revíru Jezero Borek

Ceník povolenek

1 den800,-Kč
1 den (členové klubu)100,-Kč
1 týden4.200,-Kč
1 týden (členové klubu)700,-Kč
6 a více dní700,-Kč/24 h
6 a více dní (členové klubu)100,-Kč/24 h

Typ revíru: stojatá voda, mimopstruhový, soukromý
Rozloha: 23ha
Oblast: střední Čechy

Popis

Dovolte nám představit soukromý rybářský revír Jezero Borek, který se nachází ve Středočeském kraji, v katastru obce Borek nad Labem, necelé 3 km od Staré Boleslavi směr Mělník, přibližně 15 km severovýchodně od Prahy.

Samotné jezero má rozlohu cca 23 ha a vzniklo počátkem 90. let minulého století jako důlní propadlina po těžbě písků a štěrkopísků. Dno je zde písčité a kamenité, dosti členité s hloubkami od jednoho do devíti metrů s mnoha terénními nerovnostmi, zatopenými stromy, keři a vegetací.

Jezero je velmi dobře zarybněné , obsádku tvoří zejména kapr a amur , ale najdete zde i ostatní druhy ryb jako jsou štika , candát, sumec , okoun , úhoř, tolstolobik , bolen , lín atd. Rybolov probíhá formou " Chyť a pusť " , přicemž se loví pouze amur a kapr ( obě tyto ryby jsou zde zastoupeny i jedinci nad 20 kg ) .

Lovná místa se pravidelně udržují a vylepšují, tak aby výsledek uspokojil jak rybáře, kteří vyhledávají a upřednostňují soukromí v krásném přírodním prostředí tak i rybáře "náročnější", kteří upřednostňují komfortnější způsob rybaření. Především je však kladen důraz na to, aby si všechny skupiny rybářů odnesli od našeho Jezera nezapomenutelné zážitky jak z lovu zejména trofejních ryb tak i ze samotného příjemně stráveného pobytu a odpočinku v krásné přírodě.

V roce 2013 byla dokončena výstavba klubovny s kompletním sociálním zázemím , kterou je možné si pronajmout pro Vaše soukromé akce .

Speciální pravidla

Rybářský řád

-Držitel povolenky loví systémem chyť a pusť, na 24 hodin , nejvíce se 3 pruty (loví se pouze kaprovité ryby).
-Lov dravců je přísně zakázán .
-Povolenka není přenosná. Není dovoleno svévolně měnit stanoviště .
-Každá udice může mít pouze 1 návazec s komerčně vyráběným jednoháčkem bez protihrotu (netoleruje se zamáčknutý protihrot).
-Při lovu na položenou vyžadujeme použití tzv. únikové montáže (olovo při utržení ryby samo odpadne –ryba je netahá za sebou).
-Je zakázáno používat pletené šňůry jako šokové návazce (možno nahradit šokovým silonem, flourocarbonem popř. olověnou šňůrou) .
-Kmenový vlasec musí mít průměr nejméně 0,30 mm.
-Přísný z á k a z používání vlastních podložek pod ryby , podběráků a vážících saků !!! Každé lovné místo je vybaveno naší vlastní podložkou , podběrákem a vážícím sakem , které si lovící vždy před započetím lovu vyzvedne u správce !!! Po ukončení lovu veškeré vybavení opět u správce odevzdá !!!
-Označování krmných a lovných míst povoleno pouze tyčovými bójemi . Zavážení a zakrmování je povoleno pouze 100 m od břehu, přitom je lovící povinen dodržovat v rozmístění udic přiměřený úhel a vzdálenost tak , aby neobtěžoval lovící na sousedních či protilehlých místech .
-Zdolávání ryby z lodě je povoleno, lovící při takovém zdolávání musí mít s sebou v lodi podložku a podběrák.
-Samotný lov z lodě je zakázán.
-Focení, vážení či měření ulovené ryby mimo vodu je povoleno pouze nad podložkou a to v kleče či dřepu (nikdy ne ve stoje), přičemž ryba nesmí nikdy oschnout, je nutné ji v dostatečné míře polévat vodou z jezera. Na rybu nesahat suchýma rukama. Veškerá manipulace s rybou mimo vodu nesmí překročit 5 minut (co nejrychleji a nejšetrněji vrátit rybu vodě).
-Při vracení ryby vodě je nutno rybu ošetřit desinfekcí. V případě zjištění jakéhokoliv poškození ulovené ryby je lovící povinen toto ohlásit správci jezera, který rozhodne zda-li rybu vracet vodě či nikoliv.
-Přísný zákaz uchovávání ulovených ryb ve vezírcích, sacích apod.
-Zákaz vnadění obilovinami, luštěninami a jinými jádrovými krmivy v suchém stavu.
-Není dovoleno používat spalovací motory jako pohon lodí.
-Šest lovných míst je dosažitelných pouze lodí (viz plánek jezera - místa 7 - 13), proto její případnou potřebu hlaste prosím při rezervaci místa. Vlastní -lodě jsou povoleny .
-Pro místa č. 7 - 13 a dále místa č. 4, 14 a 18 je povinen lovící míst u sebe vždy alespoň jednu loď ( možnost vyproštění ryby z možné vázky ) .
-Zákaz lovu na jakoukoliv živou nástrahu .( červi , žížala apod. )

Případná změna řádu vyhrazena.

Běžné druhy ryb

kapr, amur

Komentář

Kudy k nám: Pomocí GPS - 50.21734, 14.65549
Značená odbočka ze silnice číslo 331
• Ve směru od Mělníka za obcí Borek - napravo
• Ve směru od Staré Boleslavy na Mělník - nalevo

Informace o lovu ryb:
Web: www.jezero-borek.cz/
Tel: +420 735 105 110
E-mail: info@jezero-borek.cz

Interaktivní mapa

 
fotojakes, 28.2.2018