MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
RevírRybářský klub Litvínov

Typ revíru: stojatá voda, mimopstruhový, soukromý
Rozloha: 3ha
Oblast: severní Čechy

Popis

Rybářský klub Litvínov vznikl v roce 2011 a jeho smyslem je vyplnit mezeru mezi svazovými a soukromými revíry. Cílem uskupení několika rybářů je vytvořit nekomerční možnost rybolovu pro partu rybářů, kteří se chtějí o revíry společně starat a pomáhat s jejich ochranou a rozvojem. Rozhodně není cílem konkurovat svazům, nebo soukromým revírům, ale jít vlastní cestou, která snad i někoho inspiruje. Tou inspirací nemyslíme jen vytváření lokálních rybářských spolků, ale i zapojení do dění ve vlastní organizaci a snahu o zlepšení stavu u našich revírů.

V současné době se staráme celkem o čtyři vody s celkovou rozlohou něco málo přes tři hektary. Všechny čtyři vody se jsou v kaskádě nad sebou na Panenském potoce a celá soustava se nachází pod Hamrem a Janovem u Litvínova cca 300-400 metrů pod kovošrotem.

Horní Málek – 06 941 002
Jedná Vodní plochu Málek I. vybudovali spolu s revírem Málek II. rybáři v 70. letech minulého století na počest funkcionáře svazu pana Málka. Název revíru jsme vzhledem k úctě k předkům zachovali, jen upřesnění Málek I. a II. jsme nahradili určením horní a dolní. Horní málek je naše první a také největší voda o kterou se staráme. Má rozlohu přibližně 1,7 ha a hloubku maximálně 3 metry (50 % plochy má hloubku do 1,5 metru). Dno je většinou písčité, místy se slabým nánosem organické hmoty, jen v nejhlubší části se nachází silnější vrstva bláta (cca 20–30 cm). Kolem revíru se nachází devět upravených lovných míst a pěší cestička. V obsádce je kladen důraz na pestrost druhů i velikostní ryb. Revír je zarybněn kaprem, línem, štikou, candátem, okounem, perlínem, ploticí, hrouzkem, karasem, úhořem a několika málo amury.

Dolní Málek
Tato vodní plocha byla vytvořena spolu s Horním Málkem, ale na začátku nového tisícelití došlo vlivem zanedbání péče k poškození hráze a i přes snahu některých rybářů se jednalo v posledních letech o louži bez vody. V průběhu roku 2013 jsme získali vodu do užívání a poškozenou hráz v rámci klubových brigád opravili a Dolní Málek opět napustili. V současné době je tato vodní plcha zarybněna především línem, perlínem a menším množstvím kaprů, ale ještě nějaký pátek potrvá než ta droboť doroste.

Kačenka 0,5 ha
Zelená Nudle 0,5 ha

Jedná se o klubové vody s vlastním režimem, pravidly i povolenkou.

Interaktivní mapa

 
fotojakes, 13.5.2012


[ Úvodní strana soukromých revírů | 20 nejnovějších | Vložit soukromý revír ]
[ Chcete zde mít svůj soukromý revír? ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniBLACK CAT Shadow Spin 8100 FD

Za 3.250
Naviják je stavěn tak, aby Vám vydržel navždy, a je speciálně vybaven na používání šňůr. Osa, převody a překlapěč jsou nezničitelné. Při zahřívání brzdy bojem dokáže brzdový systém dokonale odvádět teplo, což Vám zaručí dobrý boj i s největšími sumci.

akce, rybareniAKCE!!! JRC od 2 799 kč

Za 7.490
Akce JRC bivak Defender peak bivvy 2 man + 2x lehátko Defender levelbed

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
ML SPORT ML SPORT

Brno, Bohunická 67