Jezero Nebesák

1 foto revíru Jezero Nebesák
2 foto revíru Jezero Nebesák
3 foto revíru Jezero Nebesák
4 foto revíru Jezero Nebesák
5 foto revíru Jezero Nebesák

Ceník povolenek

Povolenka kaprová „chyť a pusť“
Denní (dle denní doby lovu): 250 Kč
Denní non-stop (24hod.): 300 Kč
Třídenní (72hod.): 700 Kč
Týdenní (168hod.): 1400 Kč
Povolenka pro lov přívlačí a muškařením:
Denní chyť a pusť: 180 Kč
Denní s ponecháním úlovku: 300 Kč
Povolenka pro lov na dírkách:
Denní (dle denní doby lovu): 300 Kč
CELOROČNÍ POVOLENKY:
Kaprová: 5000 Kč
Přívlač a muškaření: 3000 Kč

Typ revíru: stojatá voda, mimopstruhový i pstruhový, soukromý
Rozloha: 8ha
Oblast: severní Morava

Popis

Soukromé jezero Nebesák (8,6ha) nacházející se v obci Horní Suchá, 5km od Havířova, nabízí všem sportovním rybářům možnost sportovního rybolovu na jezeře Nebesák, známého také pod názvem „Remíza“. Toto 8,6ha velké jezero s nádherně čistou vodou a hloubkou 1-7 metrů je bohatě zarybněno (kapr, amur, lín, štika, candát, úhoř, pstruh, jeseteři, okoun).

Jezero Nebesák bylo založeno ve 20.letech minulého století. Sloužilo především jako zdroj užitkové vody pro důl František. Dlouhá léta, bylo jezero obhospodařováno Českým rybářským svazem pod názvem „Remíza“, avšak od roku 1991 leželo tohle jezero bez využití celých 20let. Jelikož bylo jezero po mnoho let zarybňováno, ukrývá velkou možnost ulovení původních, nejen kapřích velikánu. V letech 2010 - 2011 se zde intenzivně pracovalo na rekultivaci celého dolu a přilehlých krajin. Výsledkem je krásné jezero Nebesák, které je oblíbeným místem rybářů. V rámci rekultivace byly také upraveny břehy, které byly zpevněny lomovým kamenem, pokryty zeminou, zatravněny a osázeny stromy, které časem budou vrhat v létě příjemný stín nejen pro rybáře. Od listopadu 2011 je na jezeře provozován Sportovní rybolov.

Revír je určen pro širokou rybářskou veřejnost. Je bohatě zarybněn především kapry a amury, včetně mnoha kusů trofejních velikostí. Na revíru je také možno stanovat. Na rybníku je stálá obsluha, prodej povolenek přímo na místě.
Naším cílem je provozování sportovního rybolovu v moderním pojetí ,, chyť a pusť ,, s bohatými úlovky trofejních ryb, které jsou zde chráněny horní mírou. Jelikož ryba patří do jídelníčku spousty z Nás, nabízíme tak i možnosti úlovku tržních ryb určených ke konzumaci. Na své si přijdou vyznavači lovu na položenou, plavanou, feeder, přívlač, muškaření. V zimních měsících provozujeme lov na dírkách. Na jezeře je stálá obsluha.

Speciální pravidla

Všeobecné podmínky
1. Před započetím lovu nutno zakoupit povolení k lovu u správce jezera Nebesák a seznámit se s místním rybářským řádem! V nepřítomnosti správce volat na tel.: 722 324 771
2. Na jezeře není nutno se předem rezervovat, je možno přijet kdykoliv a kterýkoliv den. Pokud plánujete příjezd na jezero v nočních hodinách, stačí se telefonicky nahlásit správci jezera (tel.: 722 324 771). Při lovu minimálně na 48 hodin je možno si rezervovat konkrétní místo (mapa jezera).
3. Každý lovec musí mít u sebe naší platnou povolenku. Povolenka je nepřenosná a platí pouze pro jednu osobu!
4. Lov povolen:
- z hlavních břehů všemi povolenými způsoby
- z bočních stran pouze lov přívlačí a muškařením.
5. Osoba provádějící lov je povinna:
Mít při lovu vyprošťovač háčků (peán), metr, desinfekci na ryby, podběrák s jemnou síťovinou a při lovu kaprů s rameny minimálně 70cm. (Vše možno zapůjčit u správce jezera)
Při jakékoliv manipulaci s rybou je podmínkou použití dostatečně silné a velké podložky s držadly tak, aby celé tělo ryby bylo na podložce a žádná část ryby nebyla na zemi. Podložka pod rybou musí být vždy mokrá.
Všechny ryby ihned po zvážení a vyfotografování vrátit šetrně zpět do jezera! (max. 5 min.)
6. Štika a sumec jsou považovány za rybu škodnou a nesmí být vráceny zpět do jezera! Na jezeře se vyskytuje sumec albín a sumec africký, na tyto formy se zákaz nevztahuje a je nutno pustit je zpět do jezera.
7. Lov na živou a mrtvou rybku, nebo jejich časti je PŘÍSNĚ ZAKÁZAN!!!
8. Dítě do 10ti let může lovit na jeden prut k povolence dospělého zdarma.
9. Rybář i jeho návštěva jsou povinni umožnit nahlédnutí do auta a osobních věcí ke kontrole.
10. Návštěvy jsou povoleny pouze za denního světla. Revír je v noci uzamčen.
11. Vstup na člun a belly-boat povolen pouze na vlastní nebezpečí!
12. Lov pstruhů povolen pouze přívlačí a muškařením. (neplatí při lovu na dírkách a děti do 10let)

Podmínky pro lov kaprů
1. Lov povolen na tři pruty, každý maximálně s jedním návazcem, jedním jednoháčkem bez protihrotu nebo se zamáčknutým či upilovaným protihrotem.
2. Lov na nástrahy a návnady rostlinného původu, boilie a pelety povolen celoročně. Lov na nástrahy živočišného původu jako žížaly a červi povolen pouze v měsících červen, červenec, srpen, září. Ve zbylých měsících roku je lov na nástrahy živočišného původu PŘÍSNĚ ZAKÁZÁN!
3. Zákaz použití pletené šňůry v délce jednoho metru nad olovem. Možno použít hrubý vlasec, fluorocarbon nebo olověnku.
4. Zákaz použití montáže na pevno! Nutné použití pouze takové montáže, kdy po utržení rybě v tlamce zůstane pouze háček!
5. Přísný zákaz sakování veškerých ryb (ani krátkodobě)
6. Použití lodě k zavážení návnad a nástrah povoleno.
7. Přísný zákaz vnadění tvrdými, nevařenými luštěninami, kukuřicí, boby, řepkou apod.
8. K označení lovného místa lze použít pouze tyčovou bójku, která musí být po ukončení rybolovu vytažena.
9. Lovící přes noc musí mít osvětlené lovné místo světlem viditelným z 50ti metrů.

Podmínky pro lov přívlačí a muškařením
1. Lov povolen pouze na jeden prut.
2. Lov přívlačí a muškařením povolen celoročně a ze všech břehů.
3. Všechny třpytky, woblery, twistry a ostatní nástrahy určené k vláčení mohou být opatřeny pouze jedním jednoháčkem, dvojháčkem, nebo trojháčkem bez protihrotu!
4. Při lovu muškařením možno použít maximálně tři mušky bez protihrotu.
5. Povolen lov z lodě a belly-boatu. Lov povolen pouze v dostatečné vzdálenosti od břehu tak, aby nebyli obtěžováni ostatní rybáři.

Chování při lovu
1. Zakazuje se jakékoliv sekání, ničení a odstraňování příbřežních porostu (stromků, vodní trávy, rákosů). Poškozování vodních staveb a břehového opevnění.
2. Pro vykonání velké osobní potřeby použijte pouze Toi-Toi. Při konání malé osobní potřeby se vzdalte alespoň 50 metrů od jezera.
3. Stanování, bivakování je povoleno zdarma s platnou povolenkou.
4. Doba setrvání na lovném místě je max. 30 min. před a 30 min. po uplynutí povolené doby lovu (viz. povolenka).
5. Každý rybář, je povinen udržovat na svém lovném místě pořádek. Je zakázáno nechávat odpadky na břehu, nebo je házet do jezera. Pytel na odpadky je možno vyžádat u obsluhy jezera.
6. Při nevhodném chování a nešetrném zacházení s ulovenými rybami bude rybolov okamžitě ukončen, bez náhrady a zákazem lovu.
7. Za případné odcizení věcí a za úrazy neručíme!
8. Rozdělávání ohňů povoleno pouze na místech tomu určených (ohniště, gril)
9. Parkování povoleno pouze na vyhrazeném parkovišti

Denní doby lovu
leden, únor, prosinec 8:00-16:00
březen, listopad 7:00-17:00
duben, říjen 7:00-18:00
květen, září 6:00-20:00
červen, červenec, srpen 6:00-21:00

Doporučení:
Při fotografování s rybou je nutno rybu držet maximálně 50cm nad zemí tak, aby při vyklouznutí ryba upadla na podložku, která musí být při fotografování pod rybou. Fotografování s rybou zbytečně na břehu neprodlužujte a snažte se rybu co nejdříve vrátit vodě. Při fotografování rybu polévejte vodou tak, aby její tělo neoschlo. Rybu pokládejte vždy celým tělem na mokrou podložku.

Nabízíme:
zapůjčení chatky: 250kč/den (až pro 5osob)
zapůjčení karavanu: 200kč/den (pro 3-4osoby)
zapůjčení podběráku: 50kč (jednorázový poplatek)
zapůjčení podložky: 50kč (jednorázový poplatek)

Běžné druhy ryb

Kapr, Kapr-koi, Amur, Lín, Štika, Candát, Sumec, Úhoř, několik druhů Jesetera, Okoun, Pstruh duhový, Pstruh obecný, Siven americký

Komentář

Kontakt:
správce
tel.: +420 722 324 771
web: http://www.jezeronebesak.cz

Interaktivní mapa