Trabucco Prut Infinium Carp 3,6 m 3 lb, 3dílný

Zařazení: Pruty, Trabucco
Určeno pro: kaprařina


Trabucco je tradiční výrobce vybavení zejména pro plavačkáře, a to hlavně v oblasti prutů, i když dnes už sortiment této značky zahrnuje velkou část rybolovných technik. Kromě jiného i kaprové pruty.Tato recenze je zaměřena na prut Trabucco Infinium Carp o délce 3,6 m, testovací křivce 3 lb a v třídílném provedení. Tento prut je k dostání i ve dvoudílném provedení ve stejných parametrech. Je postaven na blanku z S.H.M.R. High Resistance karbonu. Prut je rychlý a houževnatý, ačkoli pocitově na mě osobně působil spíše jako 2,75 lb než 3 lb, které uvádí výrobce. Každopádně prut je příjemný a přesný při nahazování a zároveň dostatečně jemný pro zdolávání ryb. Průměr blanku před sedlem navijáku je 14 mm.


Prut je osazen očky Pac Bay Minima. Očka jsou dvoupatková a velmi jemná, minimalistická a díky tomu i velmi lehká. Výplň oček není z „keramiky” nebo podobného materiálu, ale jde o zalisovaný hladký tvrdý kov, jen špičkové očko má klasickou výplň. Náběhové očko má průměr 40 mm a špičkové očko 12 mm. Očka jsou vyvázána černou nití a zalakována silnou vrstvou laku. Stejně jsou vyvázané i převlečné spojky prutu.


Sedlo navijáku je klasické, kompletně v černém provedení. Bez problémů pojme i velké kaprové navijáky. Z obou stran je zakončeno kovovým kroužkem a černým vyvázáním. Před navijákem je vyvázání doplněné plastovým klipem na zachycení vlasce. Rukojeť je provedena tak, že blank je potažený měkkým gumovým potahem, čímž je zachována štíhlost celého prutu. Rukojeť se příjemně drží a z ruky neklouže, ani s mokrýma rukama. Je zakončená kovovou koncovkou černé barvy s vyrytým logem výrobce.


Prut má jednoduchý a elegantní design, žádné barevné výstřelky, prakticky celý je černý a šedočerný. Jediné, co je zde světlé, jsou logo výrobce a název prutu na blanku.


I přesto, že se jedná o poměrně levný prut v ceně kolem 1 700 korun, je velmi dobře zpracovaný, dobře vypadá a je lehký. Řekl bych, že na třílibrový prut je měkčí, ale pěkně a přesně se s ním nahazuje a zdolávání i menších ryb je příjemné.
Technická data
Délka:
12 ft (3,6 m)
Testovací křivka:
3,00 lb
Počet dílů:
3
Počet oček:
5+1
Velikost špičkového očka:
12 mm
Velikost naváděcího očka:
40 mm
Transportní délka:
124 cm
Průměr blanku nad sedlem navijáku:
14 mm

 
Klady a zápory
dobrý poměr ceny a výkonu
elegantní design
pěkná tenká očka
Odkazy
O značce

Výrobce: Trabucco

Dodavatel: VIPA s. r. o., Internetový obchod : www.trabuccofishing.cz Emailová adresa : info@trabuccofishing.cz

O autorovi recenze: Jiří Jakeš, rybaří od roku 1992, vystudoval obor rybář na Střední rybářské škole v Třeboni a nástavbové studium podnikání v oboru na téže škole. Poté pracoval dva roky na rybí líhni a od roku 2007 pracoval jako redaktor magazínu Kapr, který později (2009-2012) vedl jako šéfredaktor. Od jara 2012 je redaktorem rybářského serveru MRK.cz. Od roku 2014 je členem výboru a hospodářem MO Most.

 
Autor: Jiří Jakeš, 22.8.2021

Hodnocení uživatelů

Žádné zápisy.