Přívlač a dravci

Siven Polní - Profil | St 15.5.2013 12:32:26

šmudla007 >> Já jsem takhle zjara chodil na líny a bílou rybu se splávečkem, ale vláčka mě prostě chytla a uhranula, a zvlášť jerkování, takže i přes úpěchy na Svitavě (pstruzi, tloušti - radši to nebudu rozebírat) mě stejně svrbí ruce. Teď na Vysočině ani ťuk, ale byla zvýšená hladina, ryby tam jsou.

    venca1 - Profil | St 15.5.2013 12:09:26

    kebator >> Špatně jsem to napsal. na štiky to je nepoužitelné. Překousla mi to i 40cm štička.

      šmudla007 - Profil | St 15.5.2013 11:44:15

      Siven Polní >> no vláčkoabsták mě tak nějak už hoodně dlouho netrápí. Z jara drtím plotice ve velkým, jak začnou kapři tak drtím kapři + plotky, pak drtím jenom kapři + cejni..no a když už se můžou dravci tak přibalím do batohu krabku twistrů wobů a občas to protáhnu trohájovýma návnadama tu vodu, to mě velice brzo omrzí a zase drtím cejni kapři jako obvykle :)
      Z vláčky na pstruhovce sem akorát chytl nerva a moribundus, total mrtvo, tůňky jak v akváriu a ryby nikde, 4 podmíráky na kilometr potoka+ žádná "Míroryba na obzoru" drbanec nebo záblesk.

        Siven Polní - Profil | St 15.5.2013 9:35:03

        šmudla007 >> :)))) Neříkej, že nemáš absťák... Já se naštěstí hojím na Svitavě 1 a na pstruhovkách, jinak by mně vybuchla hlava asi... Btw, myslíš, že tam těmi třpytkoBaits a spol. budou zakrmovat kobrou? Že bych si pořídil potápěčský cajk a košík.

          šmudla007 - Profil | St 15.5.2013 8:29:29

          Siven Polní >> odpočítávání čeho? Konce května? :) na to je ještě brzo ..stačilo by odpočítávat od 10tého června , aby lidi náhodou nezapoměli, že kapři se můžou chytat i na třpytkoBaits a WoblerBaits.

            kebator - Profil | St 15.5.2013 7:38:21

            venca1 >> a trha sa to v uzle alebo to utrhnes normalne v ruke ? lebo ja som si to omotal okolo prstov a tahal, smykal, sponoval a drzalo. mne sa to celkom pozdavalo. len chlapik to pouzival na muchu ... preto neviem, ci by to nebolo dobre cvakat s kliestami do trubiciek

              Siven Polní - Profil | St 15.5.2013 7:19:20

              Tak co, zítra se zas na MRKu objeví odpočítávání, že? :))) To budou nervy...

                Milan 66 - Profil | Út 14.5.2013 23:05:41

                kebator >> tež to mam. Zajímaj mě ty uzly. Chlapi máte teda nějakou zkušenost?? Chci z toho nadělat lanka na přívlač. Cílená ryba štika. Dík.

                  bowman - Profil | Út 14.5.2013 20:42:17

                  venca1 >> Zajímavá zkušenost.Já to dostal jako dárek (myslím že je to 0,08) a přetrhnout to rozhodně nejde:o))) Přišlo mi to dost odolné.Kolegové muškaři to prý používají ku spokojenosti už delší čas.

                    venca1 - Profil | Út 14.5.2013 17:12:10

                    kebator >> Na vláčku je to nepoužitelné, loni jsem to koupil ve dvou průměrech, ale strašně se to trhá, tak jsem to věnoval kolegovi na návazce na kapře. Jde na tom uvázat jakýkoliv uzel.

                      Scanix - Profil | Út 14.5.2013 15:43:02

                      kebator >> ja to neznam, ale dle popisu to vypada uzloschopne :)

                        Zajda - Profil | Út 14.5.2013 14:46:01

                        rybomil >> Je mi to vcelku šumák. Já už jsem se naučil vypružovat a taky to jde. Něco s trojhákem jsem navíc neměl na prutu několik let...

                          kebator - Profil | Út 14.5.2013 14:39:29

                          Zajda >> mal som na mysli s tym uzlom. na MW davam 2 x klasicky uzol. preto sa pytam, ci je to to iste ... ale to mam cvaklnut kliestami do trubiciek

                            rybomil - Profil | Út 14.5.2013 14:32:09

                            Zajda >> když se podíváš na strukturu toho, jak a z čeho je to dělaný, asi vidíš, že s tím měřením průměrů u tohoto to bude poněkud sporný - tedy vztah průměr / nosnost to nebude až tak žhavý.
                            Aramid Steel asi titanium nebude :-)

                              Zajda - Profil | Út 14.5.2013 14:03:25

                              kebator >> Kebo, vzhledem k těm nosnostem by to asi mělo být výrazně lepší.

                                kebator - Profil | Út 14.5.2013 13:58:44

                                Scanix >> je to podobne ako MicroWire ?

                                  Scanix - Profil | Út 14.5.2013 11:38:11

                                  kebator >> a co treba proste udelat uzel :)

                                    kebator - Profil | Út 14.5.2013 10:42:34

                                    ahojte, ako na tomto spravit uzlik ? alebo zacvaknut do trubicky ?

                                    http://www.rybarskepotreby-shop.sk/lanko-max-aramid​-steel-5137.html?tab=discussion

                                      rybomil - Profil | Po 13.5.2013 17:45:23

                                      Tohle mě včera dostalo... tak trochu jetý, ani ne 10 let starý autíčko !

                                      Že by reklama na VW ? :-)))

                                      http://www.mobile.de/cz/značka/vw/model/sharan/vhc:car,pgn:2,pgs:10,srt:date,s​ro:desc,prx:4001,frn:2003-01,mdl:Sharan,mke:VW/pg:v​ipcar/178300450.html

                                        LosPafkos - Profil | Po 13.5.2013 17:27:19

                                        Pedro1 >> a dost,nebo půjde okolo piskatej a praskne mu céfka :-))

                                          Červené karty: Fish man, raušík, Heineken*, carpskills, Netipa - Posledni hl, Blbka Netipa, Wans, Heineken***, Heineken*****, nhgjhgjhgjghj, Lojzakk, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-m, nornik-n, nornik-o, stara-voda